کمک کنید!! svchost.exe

zigorat00

New Member
یه مدتی که این فایل svchost.exe خودبخود بالا میآد و cpu رو مشغول میکنه.
من که دیگه عاجز شدم و تنها را حل ممکنه رو که بلدم استفاده میکنم یعنی روی فایل در
task manger (ctrl+alt+del )tab process-----right click------end process
راست کلیک کرده و end process میکنم البته این کار موقتیه و بعد از دقایقی دوباره فایل بالا میاد سیستم کند میشه و روز از نو روزی از نو.......
لطفا اگه راه حل مناسب و اساسی سراغ دارید دریغ نکنید

Ocarina

Member
من هم دقیقاً الان این مشکل رو دارم ........واقعا کچلم کرده!.....ممنون اگه کسی کمک کنه

dark-man

Member
تا جایی که من می دونم این Svchost که شما می گید ماله خود ویندوز هستش و باید هم ران باشه ...

اون مواقعی که می شنوید Svchost آلوده هستش برای این هستش که یک تروجان اومده به همین اسم خودش را تو رجیستری کپی کرده ...
وگر نه این Svchost روی هر ویندوزی که بگی ( Xp) هستش ...

spsgorgan

Active Member
عزيزم اگر فايل آلوده باشه آنتي ويروس شما ارور ميده .
Svchost فايلي است كه ميشه گفت شبيه ريه ويندوزه واگر نباشه ####!
درهر صورت عملكرد بيش از حد اين فايل عادي هست .

Ocarina

Member
spsgorgan گفت:
عزيزم اگر فايل آلوده باشه آنتي ويروس شما ارور ميده .
Svchost فايلي است كه ميشه گفت شبيه ريه ويندوزه واگر نباشه ####!
درهر صورت عملكرد بيش از حد اين فايل عادي هست .
درسته اما تو سیستم من اینقدر فعالیتش زیاده که spuتو حالت 100% usage میره

Parham

Well-Known Member
فایل svchost یا Microsoft Service Host Processفایل سیستم و به قولی‌ قلب سیستم هستش و تمام فایل های اجرای و DLL را مدیریت می‌کنه و یکی‌ از مهمترین فایل ها در سیستم هستش ، اما در بعضی‌ از موقع ها در اثر تروجان ها و Spyware هایی‌ مثل W32.Welchia.Worm و W32.Assarm@mm و W32/Jeefo عملکرد این فایل مختل می‌شه و این فایل ها باعث ایجاد مشکلات در این فایل میشن که از جمله اون Cpu Usage را بالا میبرن اولا شما با اجرا کردن فرمان msconfig در منو run و در قسمت Startup باید ببینید که این فایل در c:\windows\System32 اجرا شده یا خیر اگر اینگونه نبود پس 100% تروجان ها و Spyware هستش ، در غیر این صورت اگر باز هم Cpu Usage میگیره باید حتما توسط یکی‌ از انتی‌ ویروس ها مثل Kaspersky و یا Nod32 سیستم را در حالت Safe Mode چک کنید و زیاد ویروس خطرناکی‌ نیست اما خوب یکی‌ از صدماتی‌ که می‌زنه همین مختل کردن کار سیستم هستش ....

Ocarina

Member
ممنون پرهام جون البته فکر کنم این تروجان تو فایلهای Exe سیستم من نفوز کرده..... یعنی باید تمام فایلهای Exe را پاک کنم؟
شما میتونی یه آنتی ویروس خوب معرفی کنی؟

امیدوارم از بابت تاپیک هاست من ناراحت نشده باشی!؟اما اونجا حق با من بود

ghoghnuse

Member
سلام

سيستم شما مطمينا به يك TROJAN آلوده شده است اما به دليل اينكه بسياري از آنها مشكلات مشابهي را براي SVHOST ايجاد مي كنند دقيقا نمي توان گفت كه به كداميك از آنها مبتلا شده ايد . برخي از معروفترين آنها عيارتند از SASSER و BLASTER . بنابراين پيشنهاد من به شما اين است كه با يكي از آخرين نسخه هاي ويروس يابهايي كه آدرس آنها در زير قرار داده ام سيستم را چك كرده و ويروس مورد نظر را پاك نماييد .
اما قبل از اين براي اطمينان از آلوده بودن سيستو شما به ويروس به ترتيب زير عمل كنيد :
سيستم را RESTART كنيد
كليد F8 را در شروع راه اندازي سيستم زده و سيتم را در حالت SAFE MODE راه اندازي كنيد . در اين صورت بايد هنگام فشرده همزمان سه كليد CTRL + ALT + DELETE سيستم شما عملكرد عادي داشته باشد .
اما لينك دريافت آخرين نسخه نرم افزارها :
SpyBot-S&D : http://www.webattack.com/download/dlspybot.shtml

Ad-aware : http://www.webattack.com/download/dladaware.shtml

CWShredder: http://www.softpedia.com/public/cat/10/17/10-17-150.shtml

HijackThis : http://www.webattack.com/download/dlhijackthis.shtml

Trojan Remover :http://www.simplysup.com/

دقت كنيد كه ممكن است يكي از اين نرم افزترها ويروس را پيدا نكرده اما ديگري پيدا كند . بنابراين سيستم را توسط چند برنامه چك كنيد .

موفق باشيد
بدرود .

Parham

Well-Known Member
... در مورد فایل های اجرایی‌... خیر شما لازم نیستش که همه فایل های سیستم خودتو پاک کنی‌ چون این تروجان و یا Spyware ها به طور مستقیم روی عملکرد این فایل اثر میزارن در مورد ضد ویروس هم میتونی‌ از Kaspersky به نظر من استفاده کنی‌ که نسخه بتا و بدون کرک را از لینک زیر دانلود کن تا مشکلت حل بشه و پس از اینکه این برنامه را به روز کردی حتما در Safe Mode سیستم خودتو چک کن ...

دریافت : Kaspersky Internet Security 2006

* در ضمن در لینک بالا روی عبارت Download Now کلیک کن و پس از چند لحظه برنامه به طور خودکار شروع به دانلود شدن می‌کنه ....

Parham

Well-Known Member
دقت كنيد كه ممكن است يكي از اين نرم افزترها ويروس را پيدا نكرده اما ديگري پيدا كند . بنابراين سيستم را توسط چند برنامه چك كنيد .

بهتر هستش با همان برنامه که من برای شما قرار دادم سیستم خودتون را چک کنید ... و حتما قبل از چک کردن برنامه را به روز کن ... امیدوارم که مشکلت حل بشه ... به احتمال زیاد یکی‌ از همون مورد هایی‌ هستش که در بالا بهت گفتم ...

Ocarina

Member
ممنون از همه میرم تا آنتی ویروس ها رو بگیرم اگه بین کار مشکلی پیش اومد اطلاع میدم

zigorat00

New Member
من خیلی خودم رو درگیر این قضیه کردم تا جائی که فهمیدم سرویسهای مختلف ویندوز توسط این فایل تغذیه میشن
بروید به مسیر administrator tools.........services...........RPC
بله وجود این فایل ضروری است ولی پردازش بیش از حد اون غیر عادیه.
احتمالا این یه باگه مثلا نصب نامناسب یا repair غیر ضروری سیستم عامل که باعث این تداخل در استفاده از منابع cpu شده ولی راه حل چیه؟

zigorat00

New Member
par_ham گفت:
فایل svchost یا Microsoft Service Host Processفایل سیستم و به قولی‌ قلب سیستم هستش و تمام فایل های اجرای و DLL را مدیریت می‌کنه و یکی‌ از مهمترین فایل ها در سیستم هستش ، اما در بعضی‌ از موقع ها در اثر تروجان ها و Spyware هایی‌ مثل W32.Welchia.Worm و W32.Assarm@mm و W32/Jeefo عملکرد این فایل مختل می‌شه و این فایل ها باعث ایجاد مشکلات در این فایل میشن که از جمله اون Cpu Usage را بالا میبرن اولا شما با اجرا کردن فرمان msconfig در منو run و در قسمت Startup باید ببینید که این فایل در c:\windows\System32 اجرا شده یا خیر اگر اینگونه نبود پس 100% تروجان ها و Spyware هستش ، در غیر این صورت اگر باز هم Cpu Usage میگیره باید حتما توسط یکی‌ از انتی‌ ویروس ها مثل Kaspersky و یا Nod32 سیستم را در حالت Safe Mode چک کنید و زیاد ویروس خطرناکی‌ نیست اما خوب یکی‌ از صدماتی‌ که می‌زنه همین مختل کردن کار سیستم هستش ....

به نظر من ربطی به تروجان نداره زیرا سیستم من ازمدتها قبل که به شبکه متصل نشده بودم درگیر این مشکل بوده

Parham

Well-Known Member
به نظر من ربطی به تروجان نداره زیرا سیستم من ازمدتها قبل که به شبکه متصل نشده بودم درگیر این مشکل بوده

جدی ؟ شاید شما بهتر میدونی‌ ... ! یک نگاهی‌ به این لینک بنداز ... در ضمن مگه ویروس یا Spyware فقط از طریق اینترنت رو سیستم شما ایجاد می‌شه ؟

ghoghnuse

Member
par_ham گفت:
بهتر هستش با همان برنامه که من برای شما قرار دادم سیستم خودتون را چک کنید ... و حتما قبل از چک کردن برنامه را به روز کن ... امیدوارم که مشکلت حل بشه ... به احتمال زیاد یکی‌ از همون مورد هایی‌ هستش که در بالا بهت گفتم ...

سلام مجدد .

گرچه نيازي به جواب نمي ديدم اما چون بازهم مثل چند تاپيك گذشته آقا پرهام با پيشنهاداتش دويتان را به بيراهه برده بايد به موضوعي اشاره كنم .
در مورد اينكه برنامه معرفي شده توسط شما كارايي بالايي داره شك نيست ولي هر كسي كه كمي در زمينه كامپيوتر فعاليت كرده باشه مي دونه كه هيچ انتي ويروسي وجود نداره كه بتونه تمام ويروسها را پيدا كنه . بنابراين اين كار دريتي نيست كه به كاربراني كه سيستمشون آلوده شده توصيه كنيم كه از يك ANTI VIRUS خاص هميشه استفاده كنند . اين مثل اينه كه دكتري براي تمام بيماريهاي عفوني از گلو درد تا قانقاريا ( آموكسي سيلين ) تجويز كنه . در خوشبينانه ترين مقايسه اي كه من در اينترنت مشاهده كردم آنتي ويروس كاسپرسكي در حدود 240 ويروس از 256 ويروس را شناسايي كرده كه خيلي خوبه اما كامل نيست . در ساير تستهاي مشاهده شده اين ويروس ياب معمولا در محدوده 4 تا 8 ليست قرار گرفته .
البته با اين سعيي كه شما از خودتون در اظهار نظر در هر زمينه اي داريد ( كه البته قابل تقديره ) اشتباهاتي از اين دست اجتناب ناپذيره . اما مشكل جايي پيش مياد كه ما نظر خود را وحي منزل بدونيم و سعس در زير سوال بردن ساير نظرات بدون زمينه علمي و مطالعاتي كافي داشته باشيم . البته شگفت انگيزترين و دور از ذهن ترين نظرات معمولا از جانب كساني ارايه ميشه كه يا هيچ نمي دانند و يا فكر مي كنند كه همه چيز را مي دانند . من فكر مي كنم كه شما با سابقه اي كه بنظر مياد در زمينه كامپيوتر داشته باشيد مي دونيد كه هيچ چيزي را با قطعيت نميشه در اين زمينه عنوان كرد . چه بسيار موضوعاتي كه ما 100 % به آنها اطمينان داشتيم و در طول كار با سيستم نتيجه اي متفاوت را مشاهده كرديم .

به هر حال اگر كسي در روز 1 ارسال داشته باشه و اون ارسال بتونه مشكل كس يا كه كساني را حل كنه خيلي بهتر از اونه كه 50 تا پست داشته باشه كه 10 تاش كاربرا رو به اشتباه سوق بده . ( البته اين نظر منه شايد شما بيشتر به كميت علاقه داريد . )

موفق باشيد .
بدرود .

جدیدترین ارسال ها

بالا