کمک کمک.برای من مشکل برای شما عجیب وجالب

پرواز

Member
کمک کمک.براي من مشکل براي شما عجيب وجالب
مربوط به گرافيک .مادربورد.رم .صدا .موس.اسپيکرنميدونم فقط ميدانم کمک
فقط ميدونم در زمان پخش فايلهاي تصويري بهش بر ميخورم
شوخي بسه.هنگام پخش تمامي فايلهاي تصويري(همه به غير از موو)بوسيله هر نوع نرم افزار پخش تصوير مبهم وبه صورت رنگپخش شده ماننده نقاشي ابرنگ استبه طوري که رنگهاي تصوير کامل مخلوط وغير واقعي ميشود (يک کلام :تصوير خراب)
اما
و اما:اگرنرم افزار دومي را براي تماشاي فايل تصويري اجرا کنم ديگر براي اين نرم افزار دوم مشکلي ندارم و تصوير خوب است
يعني ااينکه بايد براي ديدن يک فايل تصويري يک نرم افزار را به عنوان نرم افزار اول اجرا کرده و تصوير خراب ان را استپ کرده و پايين دسکتاپ بيندازم
ان وقت سراغ نرم افزار ديگري به عنوان دومي بروم و اجرا کنم تا بتوانم بدون مشکل ببينم
لزومي نيست که هر دو نرم افزار روي يک فايل کليک شوند
اين مشکل در مورد فرمت موو صدق نمي کند يعني اگر نرم افزار اول را روي فرمت موو اجرا کنم مشکلي ندارم اما اگر نرم افزار دومي را بر روي فرمتي ديگر کليک کنم
به اين مشکل بر مي خورم مگراينکه از نرم افزار سومي استفاده کنم

در ضمن کارت گرافيک اون برد (بر روي خود مادر برد )بوده که سال قبل کارت گرافيک بر روي مادربرد ازطريق اسلايد مخصوص گرافيک گذاشتم (nvidia geforc 5500)واکنون مشکل من با همين کارت گرافيک است زيرا با برداشتن اين کارت و انستال کردن ان در استفاده از گرافيک اصلي کامپيوتر مشکلي وجود ندارد
اين مشکل را چند ماه است با اين کارت پيدا کرده ام با فرمت ويندوز وانستال اينستال مجدد کارت گرافيک نيز رفع نشد
واينکه اين عيب اصلا سخت افزاريه يا نه شما بگوييد
حال اصلا اين مورد مربوط به کارت گرافيک ميشه و اگر مي شود بايد عوض شود يا با تنضيما ت يا انگولک يا ..شما بگوييد ..من که خسته شدم بس که گفتم
فقط نخواهيد که بگين گرافيک خرابه اخه يه زماني بابتش هفتادودوپنج هزارتومن پول دادم ...دويست وپنجاه و شش مگابايته...

AMiR

Active Member
امكانش هست كه كارت گرافيك رو با يه سيستم ديگه تست كنيد؟

mazoolagh

Active Member
هر چند که بعضی علائم بضرر کارت گرافیک شهادت میدن ولی بنظر من مشکل در درایور کارت گرافیک است و خود کارت سالم هست. بطور کلی مشکل نرم افزاری دارین.

New World

Member
همونطور كه گفتن شما يه بار درايور گراف رو آنينستال كن بعد دوباره نصب كن. اگه حل شد كه شد و گرنه سخت افزارت مشكل داره.

پرواز

Member
mazoolagh دوست عزیز اینکه میگی مشکل نرم افزاریه پس چرا با فرمت کامپیوتر و نصب مجدد ویندوز بر طرف نشد. معمولا بعد از نصب سیستم عاری از هر عیب نرم افزاریه .من

دو بار این کار رو کردم.ولی هیچ......حالا خودمونیم و بین خودمون باشه منظور از درایور کارت گرافیک همون نرم افزار نصبه یا یه چیز دیگه؟؟؟:?:

new world دوست من بعد از بروز این مشکل حداقل دو بار انستال و نصب مجدد کردم .حتی گرافیک اصلی مادر برد را از کار انداخته و دیزابل کردم
اخه قبل از این اتفاقات و با وجود کارت گرافیک چند بار فرمت کردم انستال کردم نصب کردم مشکلی نبود اما چند وقتیه که ....من مطمئنم که مراحل انستال ونصب رو درست انجام میدهم
حالا اصلا گذشته از اینها فلسفه فرمت موو ویا اجرای دو نرم افزار پخش با عیب سخت افزاری .قابل توجیهه!!!؟ فکرش هم میلرزونتم !!اخه هفتادوپنج هزار تومن ...نه نه :-?

امیر جان امکانش خیلی کمه اما سعی می کنم ...تا گه قرار به لرزیدنه یهو بلرزم ..حداقل حداقلش جواب این سئوالاتمو پیدا میکنم ..اما
اما واقعا این کار مشکلمه
دوستان عزیز از راهنمایی شما متشکرم اما کمک:cry::cry:

Shahryar_NEO

New Member
دوست عزیزم این احتمال زیاد به نوع رنگ بستگی داره ( Color Management ) الان خیلی وقتش را ندارم کامل بخونم و جوابت را بدم اما اینجا یک سر بزن حتما کمکت میکنم :

http://pcnetwork.ir

قربانت شهریار

پرواز

Member
کارتم تموم شد اما...کدوم موضوع!!!..مطلب!! صفحه!!؟؟؟:shock:
مارو تشنه از کنار رود بر نگردون:-?
حالا فهمیدم ای کلک مسابقه بیست سئوالیه:D

New World

Member
همونطور كه امير گفت گرافيكت رو روي سيستم ديگه چك كن خبرشو بده.
موفق باشي

دوست عزیز دو قطعه ارتباط مستقیم با گرافیک دارن Ram و Vga جفتشون رو روی یک سیستم دیگه امتحان کن . این ایرادی که میگی به این دلیله که در یک لحظه که نرم افزار اول رو اجرا میکنی کارت گرافیکت از نصب خارج میشه که احتمال داره این 2 تا قطعه نباشه شما اونها رو روی یک سیستم دیگه امتحان کن بعد خبرشو بده اگه اونها نبودن احتمال میره که از مادربوردت باشه البته خدا نکنه ولی برام پیش اومده
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا