کمک! چرا حجم درایو c هی و هی بالا میره؟!!

tabetond

New Member
با سلام خدمت دوستان
برنامه های اضافی رو از درایو c پاک میکنم. برای مدت کوتاهی (حدودا 1ماه) خوبه و خبری از اخطار نیست اما هرروز که میگذره حجم درایو بالا و بالاتر میره!
از 1 گیگ فضای خالی میرسه به 100 مگابایت! نه بازیها میتونن اجرا بشن نه فتوشاپ و نه حتی فضای خالی برای پاک کردن برنامه ها دارم!
تمام برنامه های غیر ضروری بغیر از آفیس و فتوشاپ و nod23 بقیه رو تقریبا پاک کردم.
راهنمایی بفرمایین لطفا:rose:

pool2009

Member
سلام
شما آحتمالا فضای کمی برای درایو c درنظر گرفتین در حالت معمول بین 50 تا 100 گیگ برای درایو c در نظر می گیرند
( البته این مقدار بستگی به نظر فرد داره)
حالا
اول تا جای امکان دارد فایل های روی Desktop و My Documents را به درایو های دیگر منتقل کنید ( می تونید Shortcut بذارید روی دسکتاپ)
دوما چنانچه از ویندوز 7 استفاده می کنید به مسیر زیر بروید و هرچی فایل داخلش هست پاک کنید
C:\Users\?\AppData\Local\Temp ( جای ؟ اسم یوزرتان را قرار دهید)
سوما از نرم افزارهای Optimizer مثل Tune Up Utilities استفاده کنید و از بخش Disk Cleaner فایل های اضافی را پیدا و پاک می کند و ف
در ضمن با استفاده از برنامه های مثل EASEUS Partition Master می توانید در محیط ویندوز فضا و ظرفیت درایو ها را کم و یا زیاد کنید.

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
یک روش خیلی عالی هست که میتونید TEmp ، Desktop و ... Link کنید به درایو های دیگر ...

MilaD UNited

New Member
دوست عزیز میتونید پوشه Temp رو خالی کنید و هراز چند گاهی درایو رو Analyze و عملیات Disk Difregmante رو انجام و دیسک رو یک پاچه کنید

tabetond

New Member
سپاس از همه
اما قضیه یه کم مشکوکه!!
گفتم که آنتی ویروسم آپدیته و تقریبا مطمئنم مشکل از ویروس نیست پس
چرا لحظه به لحظه ،خورد خورد داره حجم درایو بالا میره؟؟!!( بیا الآنم دوباره پیغام داد!)
temp رو خالی میکنم،تازه defrag کردم اما بازم پر میشه!! :cry:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
این روش بهترین روشه و دیگه نیازی به Optimize و Clean Up نیست کافیه اول این برنامه رو نصب کنید :
http://schinagl.priv.at/nt/hardlinkshellext/hardlinkshellext.html#download

این هم اموزش :
http://www.howtogeek.com/howto/16226/complete-guide-to-symbolic-links-symlinks-on-windows-or-linux/

منم به صورت خلاصه میگم ، مثلا شما یک فولدر در My Document دارید به نام Photoshop Temp که هر فایلی در فتوشاپ کار میکنید در این فولد Cache میشه و وقتی پر بشه فتوشاپ هی خطا میده که دیسک پره ...
خب اولین قدم نصب نرم افزاره .
بع شما میرید در درایو D مثلا ، پوشه ای با همین نام میسازید یعنی Photoshop Temp ، بعد پوشه ی اصلی رو پاک میکنید .
روی Photoshop Temp کلیک میکنید و Pick Link ... رو میزنید و بعد میرید در My Document و Drop Link رو میزنید .

حالا هر وقت شما فتوشاپ رو اجرا کنید کیش ها میرند به My Document و به لینک Photoshop Temp میرسند که اون هم فایل هارو به سمت Photoshop Temp در درایو D هدایت میکنه ...

آسونه ، سریعه ، فوق العاده پر کارامده ... :D
حتمی استفاده کنید . من کلا Temp سیستم و My Document و Roaming و Local رو همرو Link کردم ... سرعت ویندوز هم افزایش پیدا میکنه ...

موفق باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا