کمک!پیام خطا در هنگام اکسپورت کردن به Tiff

saeid_k121

New Member
سلام . دوستان من یه تابلو طراحی کردم با عرض 1 مترو 35 و ارتفاع یک مترو 30 .
توی کارم 2-3 تا عکس دارم که تبدیل به وکتور کردمشون و تغییرات دادم و رسما دیگه عکس نیست ! انگار که یه تصویر ساخته شده باشن .... حجمشونم بزرگ نیست و کلا 90 درصد از کار وکتور هست که خ.ودم کشیدم .

موقع اکسپورت کردن برای چاپ وقتی میخوام به TIFF تبدیل کنم یه پیام خطا میاد بشرح زیر :

error.JPG

گفتم شاید اون چند تا عکس کوچیک کار رو خراب کردن و رفتم از object/rasterize اونها را با 150 پیکسل و کمتر و بیشتر رسترایز کردم . اما تاثیری نداشت .

اتفاقا این کار رو حتی به JPG هم نمیتونم اکسپورت کنم و خطایی مشابه میده .

1- چکار کنم ؟
2- برای چاپ کردن بنری با این ابعاد بزرگ بهتره با چه فرمتی ذخیره کنم ؟ در نظر داشته باشید محل چاپ برنامه الستریتور نداره
3- اگر با پسوند های SVG و یا EPS ذخیره کنم در برنامه corel draw بدون مشکل باز می شوند یا خیر ؟
4- برای چاپ کاری با این ابعاد که قراره تابلوی فلکسی بشه باید چند میلیمتر مارشین در نظر بگیرم ؟ ممکنه اگه لب به لب طراحی کنم در برش زدن یا نصب کردن زیر کار بره و طرح ناقص شه ؟ اگز کسی میدونه لطف میکنه بگه

ممنون میشم سریع تر جواب بدین باید کار رو بدم برای چاپ

جایی هم اگر آشنا دارین با قیمت مناسب و کیفیت مناسب چاپ کنه معرفی کنین ممنون میشم
پاینده و پیروز باشین​

MHD3D

Member
سلام
من فکر میکنم مشکل از سیستم باشه.سیستمت اونقدر قوی نیست که بتونه کار رو Raster کنه.چون ابعاد کار بزرگه این مشکل پیش میاد و ربطی به عکسهایی که استفاده کردی نداره.میتونی موقع اکسپورت Resolution رو بیاری پایین که البته کیفیت کار هم میاد پایین.یه کار دیگه هم که شاید جواب بگیری فایلAi رو تو فوتوشاپ باز کن.
ضمنا میتونی فایل رو تو جاپخونه با فوتوشاپ باز کنی.
چاپخونه ها فایل TIf رو کلا دوست دارن اما تجربه من نشون میده بعضی وقتها خروجی TIF تغییر رنگ ایجاد میکنه.البته این مشکل بیشتر مربوط به سیستم رنگIllustrator که البته تو نسخه جدید کمتر دیده میشه.
برای چاپ هم فرقی نمی کنه لب به لب باشه یا نه چون اگه عرض دستگاه چاپ 1و50 باشه خودش تو چاپ درست در میاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا