Fa کمک(پلاگین trichedit)

miladkt

New Member
سلام دوستان
یه پروژه دستم است
در یک صفحه اون از پلاگین TRichEdit
استفاده کرده ام
اما وقتی از پروژه خروجی میگیرم
و فایل exe را در ویندوز 8 باز میکنم نوشته های درون این پلاگین که فارسی هستند
به صورت تعدادی حرف بدون مفهوم ظاهر میشوند
کسی میدونه باید چیکار کنم؟
لطفا اگه میدونید دقیق راهنمایی کنید
ممنون
:sad::cry:

miladkt

New Member
سلام مجدد به همه
با تحقیقاتی که کردم فهمیدم مشکل از این جاست:
در control panel تب Region and language قسمت Administrative یه قسمت هست که توی اون میشه زبانی را که برنامه در برخورد با برنامه های غیر یونیکد دارد را تنظیم کرد اسم این قسمت هست Language for non-unicode program
چه در 7 یا 8 اگر این قسمت زبانی غیر از فارسی باشه
هنگام اجرای مولتی مدیا در پلاگینی که گفتم به جای فارسی نوشتن حروفی بی مفهوم و معنی مینویسه
اما اگر این قسمت فارسی باشه هیچ مشکلی پیش نمی اید
دوستان عزیز راهی برای حل مشکل من که حتما مشکل خیلی از دوستان هست بلد هستید یا نه؟
لطف کنید راهنمایی کنید چه طور این مشکل را رفع کنم یعنی چه کار کنم که اتورانی که میسازم اگه در یه کامپیوتر رفت که این قسمتش روی زبان دیگری بود مشکلی پیش نیاد؟
یا یه کاری بکنم که در اجرای برنامه این قسمت به زبان فارسی تبدیل بشه؟
لطف کنید دقیق راهنمایی کنید خیلی مهمه
:cry::sad:

miladkt

New Member
سلام
تو انجمن به این بزرگی تا به حال کسی به این مشکل برنخورده
کمک..................
یکی حداقل پست بزنه که این مشکل هست و کسی هم راه حلش را بلد نیست
تموم

برای نمایش صحیح برنامه های فارسی حتما باید از بخش Language for non-unicode program گزینه change system locale.. روی فارسی تنظیم بشه.
این مشکل فقط برای مولتی مدیا بیلدر نیست. اگه این قسمت تنظیم نباشه تقریبا تمام برنامه های فارسی با مشکل مواجه میشن. برخی تو تمام قسمت ها حروف عجیب غریب مشاهده میشه و برخی تو بعضی از قسمت ها.
تنها راه حلش هم اینه که زبان فارسی بدرستی رو سیستم نصب باشه . یعنی گزینه change system locale.. روی فارسی تنظیم بشه.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

miladkt

New Member
برای نمایش صحیح برنامه های فارسی حتما باید از بخش Language for non-unicode program گزینه change system locale.. روی فارسی تنظیم بشه.
این مشکل فقط برای مولتی مدیا بیلدر نیست. اگه این قسمت تنظیم نباشه تقریبا تمام برنامه های فارسی با مشکل مواجه میشن. برخی تو تمام قسمت ها حروف عجیب غریب مشاهده میشه و برخی تو بعضی از قسمت ها.
تنها راه حلش هم اینه که زبان فارسی بدرستی رو سیستم نصب باشه . یعنی گزینه change system locale.. روی فارسی تنظیم بشه.
موفق باشید
سلام
اين درست
ولي به هر حال هر مشکلي يه راه حلي داره
بدون توجه به اين موضوع
سوال مهم اين است که
ايا دستوري در cmd
مي شناسيد که بفهمه اين قسمت روي حالت فارسي هست يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا اگر نبود در برنامه ام به کاربر هشدار بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

booyebaran

Well-Known Member
دوست عزیز این مشکل شما ربطی به mmb نداره اینا تنظیماتی هس که هر کاربر باید واسه داشتن پشتیبانی از زبان فارسی باید روی سیستمش اعمال کنه.

real1998

Active Member
خب مشکل زبانتو درست کن
Regional and Language Options
بعد زبان آسیا رو انتخاب کن بعد نصبش کن البته با cd ویندوز

miladkt

New Member
سلام دوستان
اين برنامه قراره بين تعدادي کاربر پخش بشه که
من اطلاعي از سيستمشان ندارن
درسته که اين مشکل ويندوز هست اما از طرفي مشکل مولتي مديا هم هست
سوال من الان اينه که کسي کدي داره که توي مولتي مديا يا توي cmd يا.....
باشه تا بفهميم اين قسمت از ويندوز روي فارسي هست يا نه
که اگر نبود برنامه يه پيغام به کاربر بده کاربر بره مشکل را حل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

booyebaran

Well-Known Member
اکثر شرکتهای بزرگ قبل از اجرا یا نصب برنامه به کاربراشون اطلاع میدن که برین توی فلان مسیر و تنظیمات فارسی رو اعمال کنید.
که خودشون به صورت یه فایل آموزشی که دسکتاپ رو کپچر کردن یا ... هستش mmb این قدرت تشخیص رو نداره

دوسال پیش با برنامه اتوپلی یه برنامه نوشتم که بدون نیاز به سی دی ویندوز ، زبان فارسی رو رو سیستم کاربر نصب میکرد. تو ویندوز ایکس پی و سون درست کار میکردم اما نمیدونم چرا رو 8.1 امتحان کردم جواب نمیده.
پیشنهاد میکنم پروژتون رو طوری درست کنید که برای بار اول یه صفحه نشون بده و تو اون صفحه چنتا ابجکت قرار بدید مثل لیبیل و اینپوت و دکمه و توشون متن فارسی بنویسید. از کاربر سوال کنید که ایا متن فارسی رو بدرستی تو تمام ابجکتها نمایش داده میشه یا نه؟
اگه درست نشون میداد که هیچ اما اگه درست نشون نمیداد اموزش نصب زبان فارسی رو به کاربر نشون بده

shigr

Member
با سلام لطفا روش استفاده رو هم بفرماييد بعد اين فايل براي مولتي مديا بيلدر چه جوري کار ميکنه ممنون

تو ویندوز xp برای نصب زبان فارسی نیاز به چند فایل و چند فونت هست. برای همین موقع نصب زبان، حتما میبایست سی دی ویندوز رو داشته باشیم.
تو این برنامه اون فایلها تو خود نرم افزار قرار داده شد و نیاز به سی دی حل شده.
بغیر از این فایلها ، نیاز به کدهای ریجستری هست تا تنظیمات مربوطه اعمال بشه. تنظیماتی مثل اضافه شدن حروف فارسی برای تاریخ و ساعت و یا تنظیم کشور به ایران و ...
آشنایی زیادی با mmb ندارم. اما راحت ترین راه اینه چک کنید اگه زبان فارسی نصب نبود فایل اجرایی که گذاشتم رو اجرا کنه
موفق باشید

booyebaran

Well-Known Member
سلام آقا محسن .
شما نحوه کار یا سورس autoplay رو قرار بدین تا دوستان خودشون توسط mmb بتونن این امکان رو به پروژشون بدن

سلام.
دوست عزیز وقتی برنامه ای نوشته میشه هرچند کوچیک ، براش زحمت کشیده میشه. واسه قرار دادن سورس نیاز به حداقل انگیزه هست. کوچکترین کاری که میشه کرد استفاده از دکمه تشکر (شاید دوستان فکر کنید عقده تشکر دارم) اما نه، با این کار نشون داده میشه که پروژه مورد توجه قرار گرفته و مفید واقع شده و این به کاربر انگیزه میده.
درباره این پروژه، فکر میکنم تمام برنامه های فارسی و حرفه ای که نوشته میشن (برای قشر های مختلف) یکی از دغدقه های برنامه نویس اینه که آیا زبان سیستم عامل کاربر ، بدرستی نصب شده یا نه.
به نظر خودم، اینکه کاربر با زدن یه دکمه تنظیمات درست رو نصب کنه خیلی حرفه ای تره تا اینکه بخوایم با عکس و متن به کاربر بگیم به فلان مکان بره فلان تب رو باز کنه و فلان دکمه رو بزنه.
با تمام این تفاسیر میتونید سورس فایل رو از آدرس زیر دانلود کنید.
لینک دانلود نرم افزار از تالار کدنویسان فارسی
موفق باشید

آخرین ویرایش:

shigr

Member
با سلام ممنون و تشکر جهت اين برنامه خوب و عالي خوشحالم ميبينم اتو پلي قابليت هاي خوبي داره عرضي بود من دارم روي زبان اردو کار ميکنم و نياز دارم اين برنامه يکم اختصاصي بشه ايا ممکنه ؟ هزينه اي هم تقبل ميکنم ممنون و سپاس

shigr

Member
با سلام
ممنون و تشکر که برنامه خوبي رو گذاشتيد
عرضي بود من روي زبان اردو کار ميکنم ميشه اين نرم افزار شما تنظيماتش روي زبان اردو بشه
اگر هزينه داره لطفا بفرماييد با تشکر فقط من يکم عجله دارم با تشکر
فونت هاي اردو هم من دارم

زبان اردو رو پیدا نکردم. تلفظش به انگلیسی رو قید کنید. اگه تونستم راهنماییتون میکنم.
موفق باشید

shigr

Member
سلام

سلام عکس ها رو پیوست کردم البته تنظیمات و فونت های ویندوز 7 هستش
توی ایکس پی باید ببینم2.png1.png

shigr

Member
با سلام Urdu با یو نوشته میشه فقط 2 تا نکته 1- لازم نیست تایید متن درست دیده میشه رو بزارید مستقید دستور نصب بدید
2- دستور نصب به انگلیسی بزارید مثلا Please Install Font
yes no
ممنون و سپاس

جدیدترین ارسال ها

بالا