کمک ویروس گرفتم یا تروجان؟

brhmzdznb

Member
سلام دوستان
من یه فایلی رو دانلود کردم که گویا ویروس یا تروجان بوده! بعد از دانلود، فایله رو که باز کردم هیچ اتفاقی نیفتاد و بعدم هرچی گشتم فایله نبود! گم شده بود
بعد کم کم سرعت اینترنتم پایین اومد بعد کام رو خاموش کردم و دوباره روشن کردم و رفتم سراغ فایلای ورد ام و دیدم همشون ارور میده که در دسترس نیست، توضیح داد که انتی ویروس(NOD32) اجازه نمیده. وقتی رفتم سراغ انتی ویروسم توی این نوار ابزارم نبود وقتی سعی کردم از استارت بیارمش این ارور رو داد :
error communicating whith kernel
حالا توی task maneger ام این فایله اضافه شده که end نمیشه :
4154101805:3530515720.exe
گویا نشسته جای انتی ویروسم و هنگام بوت شدن بالا میاد و نمیذاره کارکنه!cpu رو هم تا 70 درصد درگیر می کنه!
با یه انتی تروجن توی حالت سیف مود پیداش کردم توی ادرس زیر:
C://windows/4154101805:3530515720.exe
اما نتونست حذفش کنه ارور رجیستری میده
فایر والم هم وقتیIE و firefax رو باز می کنم ارور میده و میخواد بلاک کنه البته دیگه هر سایتی رو باز کنم همش میره توی یه سایت بازی انلاین!
حالا می شه به من کمک کنید من چیز زیادی راجع به این موضوعات نمیدونم
این ویروس بوده یا تروجن؟
الان یعنی من هک شدم؟
البته وقتی دیدم داره میره توی سایت بازی کلا مودمم رو کشیدم و کام رو خاموش کردم
اگه هک شدم از کجا بفهمم چقدر از اطلاعاتم دزدیده شده؟یا کدومش؟:cry:
خواهش میکنم کمک کنید
اگه ویندوزم رو عوض کنم خوب میشه؟اگه اطلاعات روی دکستاپ و مای داکیومنتم رو کپی کنم ، قبل از تعویض ویندوز، این کوفتی منتقل نمیشه؟
خواهش می کنم!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:محض رضای خدا!

آخرین ویرایش:

brhmzdznb

Member
یعنی هیشکی اینجا جواب سوال مارو نمی دونست؟:sad::sad::sad:
این چی بود ویروس یا تروجان؟:-?

MOJSOFT

New Member
سلام دوست من
درسته شما ويروس داريد و ميتونيد در اول ورود به ويندوز گزينه Run را اجرا نماييد و تايپ كنيد msconfig در تب Services و startup متونيد اجرايي هاي اضافي رو برداريد.

احتمالا مشكل حل بشه ولي با يه سري مشكلات ديگه چون ويروس خودشو جاي نرم افزار ها و كرنل ويندوز جا زده با خطا هاي زيادي روبرو ميشيد

ويندوز رو بايد عوض كنيد ولي فراموش نكنيد از طريق Ctrl + L يا همون اكسپلورر (Explorer ) درايو هاتون رو باز كنيد و فايل هاي مخفي و مخفي سيستمي رو بالا بياريد و اگر بين اونها فايل هاي اظفاي بود پاك كنيد

turtel

Member
حل

سلام من همچین مشکلی و فکر کنم بدتر از مشکل شما برام پیش آمده است راه حلش عوض کردن ویندوز است راه های دیگر هم دارد که بشه ویندوز را سر پا کرد ولی دیگه ویندوز برای شما نمی شه .شما ویندوز را عوض کنید و بعد از عوض کردن سعی کنید وارد درایو ها نشوید و از گزینه propertice را انتخاب و Disk cleanup را بزنید تا درایو یک فضای درست و حسابی پیدا کند و فایل های بیهوده را پاک کند و بعد شما سعی کنید از ویروس آپدیت شده نوترون استفاده برای این کار. و بعد تمام

brhmzdznb

Member
خدا رو شکر که ویروس بوده نه تروجان!
ویندوز رو عوض کردم و اول همه نود32 ریختم و اپدیت کردم و اسکن. خدارو شکر دیگه خبری ازش نبود
از همتون متشکرم که پاسخ دادید، خیالم راحت شد:rose::rose::)
این مشکل باعث شد یکمی با رفتارهای خطرناک که ممکنه منجر به هک شدن بشه اشنا بشم و حواسم رو جمع کنم
خدارو شکر
بازم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا