کمک فوری...

farinaz1

New Member
سوال در مورد طراحی سقف منحنی در 3d max

سلام به همه دوستان گرامی
کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟
چطوری می تونم در 3d max سقف منحنی ایجاد کنم؟؟

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

عنوان تاپیک رو اگر اصلاح میکردید فکر میکنم بهتر بود اما در مورد این سوال اگر میخواهید پاسخ مناسبی دریافت کنید

بهتره یک نمونه تصویری یا عکس از موضوع مورد نظرتون قرار بدید تا دوستان بتونن به شکل بهتری شما رو کمک کنن

چون صدها مدل سقف منحنی داریم ...

موفق باشید

farinaz1

New Member
سلام دوست خوبم
نمی دونم عنوان سوالمو چی بزارم این عکس پروژه پایان ناممه باید سقفش را منحنی به شکلی که تو تصویر کشیدم اما هر کاری می کنم نمیشه ممنون میشم اگه کمکم کنید.
521.jpg
البته این تصویر تو محیط آرشیکده ...

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
قوانین رو رعایت کنید و نام مبحث رو تصحیح بفرمایید .

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
مطالعه کنید :
forum.majidonline.com/showthread.php?t=4159

Hidden Dragon

کاربر فعال
خلاف قوانین!

تاپیک را تغییر نام دهید!!! (عنوان را تغییر دهید).

با سلام،

mohammad@er عزیز با دوستانی که تازه عضو شدن بیشتر مدارا کنید، اصولا کمی زمان میبره تا یه عضو جدید با ساختار یه انجمن و قوانین مربوط به اون آشنا بشه ...

موفق باشید

farinaz1

New Member
با سلام،

mohammad@er عزیز با دوستانی که تازه عضو شدن بیشتر مدارا کنید، اصولا کمی زمان میبره تا یه عضو جدید با ساختار یه انجمن و قوانین مربوط به اون آشنا بشه ...

موفق باشید

ممنون از حمایتتون دوست گرامی اشتباه از من بود که تصحیحش کردم واقعا واسم خیلی ضروریه کمتر از یه ماه دیگه باید دفاع کنم اما هنوز نتونستم کارمو تموم کنم واسه همین عنوان بهتری پیدا نکردم.

mohammad@er

Well-Known Member
با سلام،

موفق باشید

شما یه کاربر!

مثلا وقتی دنبال روش ساخت سقف منحنی هستی باید جستوجوی کمک فوری رو بزنی تا نتیجه حاصل شه ؟

معلومه که باید (روش ساخت سقف منحنی) جستجو کنی تا به این تاپیک برسی اما با اون عنوان به هیجا نمی رسی.!!!

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

هنوز مطمئن نیستم که آیا منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه اما برای تولید سقف با حالت مواج راه های زیادی وجود داره مثل اینکه شما یه پروفایل به شکل مناسب ترسیم کنید و بعد اونرو Extrude کنید و بعد با FFD بهش فرم بدید

اما اگه فقط میحواهید رو اون بخشی که داخل کادره کار کنید میتونید از این روش استفاده کنید

یه Plane با طول و عرض مناسب برای اون بخش سقف ترسیم کنید و فقط در راستای طولی تعداد سگمنت ها رو افزایش بدید و نیازی به سگمنت در عرض ندارید001.jpg

بعد بهش یه Wave modifier بدید 002.jpg

اگه جهت Wave درست نبود میتونید Gizmo اونرو 90 درجه بچرخونید003.jpgو بعد از Gizmo خارج بشید

حالا پارامترهای Wave رو جوری تغییر بدید که به فرم دلخواه برسید004.jpg

حالا وقتشه که به اندازه قوس سقف یه Bend اعمال کنیم ( بسته به مدل ممکنه پارامترهای اون علی الخصوص Axis متفاوت باشه )005.jpg

بعدشم یه Shell برای تولید حجم006.jpg

حالا کار به اینصورت در اومده007.jpg

و اگر بخواهید میتونید بجای Shell از Edit poly استفاده کنید و از طریق Border حاشیه Plane رو انتخاب کنید و در حالیکه کلید Shift رو روی کیبورد نگه داشتید با استفاده از move در راستای دلخواه ( در این نمونه Z ) به شکل حجم بدید009.jpg

و در حالیکه هنوز Border انتخابه از Make planar در راستای Z استفاده کنید010.jpg

حالا که کف مدل همسطح شده در حالیکه Border هنوز انتخابه از گزینه Cap استفاده کنید تا زیر مدل هم بسته بشه و در نهایت مدل شما به این شکل در میاد011.jpg

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

farinaz1

New Member
شما یه کاربر!

مثلا وقتی دنبال روش ساخت سقف منحنی هستی باید جستوجوی کمک فوری رو بزنی تا نتیجه حاصل شه ؟

معلومه که باید (روش ساخت سقف منحنی) جستجو کنی تا به این تاپیک برسی اما با اون عنوان به هیجا نمی رسی.!!!

کلی سرچ کردم و هیچ مطلب خوبی پیدا نکردم حالا من که قبول کردم و عنوانشو عوض کردم اگه ممکنه کمکم کنید تا الان فقط دارم جواب عنوان سوالمو می دم:(

farinaz1

New Member
ممنون از لطفتون خیلی خوب بود فقط یه سوال من باید از 2 طرف سقفمو انحنا بدم هم ساختمونم منحنی شکله و هم سقفم باید چطوری درستش کنم؟؟:rose:

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

فکر میکنم پاسخ سوالتون رو در همون پست قبلی ارائه کردم، Wave برای انحناء سقف و Bend برای هماهنگی با انحنای ساختمون ....

حتی اگه فرض کنیم خود سقف هم علاوه بر Wave میبایست کمی محدب یا مقعر باشه تنها کافیه بعد از Wave و قبل از Bend ( با تنظیماتی که در پست قبلی خدمتتون تقدیم کردم ) یه Bend دیگه اعمال کنیم

خدا برکت بده به مدیفایر های مکس :green:حالا بمونه که با Path deform و FFD و Edit poly و ... چه معجونی میشه تولید کرد.

موفق باشید

mohammad@er

Well-Known Member
کلی سرچ کردم و هیچ مطلب خوبی پیدا نکردم حالا من که قبول کردم و عنوانشو عوض کردم اگه ممکنه کمکم کنید تا الان فقط دارم جواب عنوان سوالمو می دم:(

farinaz1 گل.

اگر کارت خیلی فوریه بده من برات در راه رضای خدا طراحی می کنم.

بیشتر از این چی می خای.

mohammad@er

Well-Known Member
هنوز مطمئن نیستم که آیا منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه اما برای تولید سقف با حالت مواج راه های زیادی وجود داره مثل اینکه شما یه پروفایل به شکل مناسب ترسیم کنید و بعد اونرو Extrude کنید و بعد با FFD بهش فرم بدید

هیدن جان باید از کدوم ffd استفاده بشه؟

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
هیدن جان باید از کدوم ffd استفاده بشه؟

با سلام،

محمد عزیز بستگی به مدل داره، مثلا در این مورد بخصوص چون در ارتفاع مشکلی نداریم میشه از یک FFD که 3*3 در طول و عرض و 2 در ارتفاع هست استفاده کنیم ... حالا هر جقدر بخواهید از کنترل بیشتری بهره ببرید میتونید از مقادیر بالاتر مثل 5*5 در طول و عرض و 2 در ارتفاع استفاده کنید

البته برای اینکه مدلی که توسط Extrude ایجاد شده بدرستی از FFD پیروی کنه باید چند تا نکته رو در نظر داشت ...

1- پروفایلی که توسط Line ترسیم میکنیم از توزیع متوازن و کافی ورتکس با میزان Step کافی برخوردار باشه...

2- اگر علاوه بر Wave قصد دارید سقف محدب یا مقعر باشه حتما تعداد سگمنت ها رو در Extrude افزایش بدید ....

3- به خاطر داشته باشید Cap موجود در انتهای مدل تولید شده توسط Extrude فاقد سگمنت هست و در صورت نیاز جهت فرم دادن به لبه های کار در قسمت Cap میتونید از ابزارهای Edit poly و Ribbon برای ایجاد اتصال درست بین ورتکس های دو سمت Cap برای تولید سگمنت های متناسب با مابقی مدل اقدام بکنید

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

mohammad@er

Well-Known Member
دوست عزیزم.farinaz1

اگر به برنامه اسکتچ آپ مسلط بودی این کارو ظرف چند دقیقه انجام می دادی.

جدیدترین ارسال ها

بالا