کمک فوری..>ارتباط asp با access

mohamadnavaie

New Member
سلام به همه دوستان.
كلي اين در و اون در زدم تا اتونستم اين سايتت رو پيدا كنم. شنيده بودم و مي دونم كه كليد حل مشكل من دست شماست دوستان.

خواهشا كمك كنيد من مشكل دارم براي پروژم كه بايد بزودی تحويل بدم.

من يه بانك اطلاعاتي تحت اكسس ايجاد كردم. كه با ASP اونو كنترل مي كنم. اما مشكلات ناخواسته اي برام پيش امده.

اوليش اينه كه وقتي مي خوام اطلاعات رو از طريق فرم وارد بانك بكنم. طقيقا درست عمل ميكنم اما يك پيغام خطاي ميده : operation must use an updatable query
اين خطا وقتي به خط objRS.Update ميرسم رخ ميده. لازمه بگم بانك من يك فايله كه نصفش رو قبلا تو محيط اكسس پر كردم و حالا براي تست ميخوام از طريق اي اس پي پر كنم
اینهم کد مربوطه:
<%
dim name2,name1,name3,name4,name5,d1,d2
name1=request.form("mm1")
name2=request.form("mm2")
name3=request.form("mm3")
name4=request.form("mm4")
name5=request.form("mm5")
set d1=server.createobject("adodb.connection")
d1.connectionstring="driver={microsoft access driver (*.mdb)};"&"dbq=c:\inetpub\wwwroot\dt.mdb"
d1.open
set d2=server.createobject("adodb.recordset")
d2.open "names",d1,,adlockoptimistic
d2.movefirst
do while not(d2.eof)
d2.movenext
loop
d2.addnew
d2("name")=name1
d2("family")=name2
d2("username")=name3
d2("password")=name4
d2("email")=name5
d2.update
response.write "شما به عضویت این سایت در آمدید.مدیریت کتابخانه به شما خوش امد می گوید"
d2.close
set d2=nothing
d1.close
set d1=nothing
%>

شاید بتونه کمکت کنه

اگر برنامه ات روی IIS تست می کنی امکان زیادی داره که باید تنظیمات IIS خودتو درست کنی اینجوری

برو به کنترل پنل و قستمت ADMINISTRATIVE TOOLS و قسمت INTERNTET INFORMATION SERVICE

و در برگه و روی گزینه WEB SITE کلیک راست کن و در قسمت PROPERTIES برو به برگه HOME DIRECTORY

و گزینه READ و WRITE و فعال کن و در قسمت DIRECTORY SECURITY هم اکنت لاگین ویندوزت را بده و چک کن

درست میشه ...

در غیر اینصورت اگر مشکلت حل نشد

بهت یک برنامه معرفی می کنم دانلود کن تمام مشکلت در رابطه با دیتا بیس و ASP حل میکنه

برنامه ASP MAKER میتونی از آدرس زیر دانلود کنی

http://www.hkvstore.com/aspmaker/download.asp

اگر کاری داشتی من در خدمتم ایمیل بزن

mohamadnavaie

New Member
سلام دوست عزیز.ممنون از کمک وراهنمایی شما.
اولین راهبردی که دادی مشکلمو حل نکرد و به سراغ دومین راه رفتم. در ضمن اینو بگم که این کد رو سیستم خودم جواب میده اما رو سیستم استادم جواب نمیده.

خواهش می کنم .. امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم .

ولی راه دوم حتما کمکت می کنه نه تنها توی این پروژه بلکه توی همه پروژه های بعدی دیگه ات

اگه نتونستی دانلود کنی بانک اکسس رو واسم ایمیل کن تا واست درست کنم ....

mehradmoein

Member
برای نوشتن در access database احتیاجی به permision های نوشتن و خواندن نیست. شما database تون رو بزارید این جا و بگید که توی چه table هایی می خواید اطلاعات وارد کنید تا ببینم چه مشکلی داره.

جدیدترین ارسال ها

بالا