کمک ساخت کتاب مایا

mg_mahyar

Member
من یه پیشنهاد دارم. ما اینجا خیلی هستیم. به نطرم بیاییم و شروع کنیم. به تنوشتن کتاب . مثلا یک مبحث رو میزاریم وسط و همه بچه ها تعارف و اطلاحات خودشونو میگن. مثلا پنجره blinn رو موضوع میکنیم. و هر کس هر گزینه ای رو که بلده تعریف جامعی میده. و اگر لینک آموزشی مرتبز داره میزاره. البته تعاریف فارسی باشن. این جور بعد از اتمام یک مبحث شروع میکنیم. میریم سراغ بحث بعدی. و تا تمام قسمتا maya رو تحت پوشش بگیریم.
ترتیب کار این باشه. یک انجمن جدا مثل مکس و مایا بسازیم به نام کتابmaya . اونجا تاپیک میسازیم. مثلا تاپیک پنجره set key Options یا منو mehs ,.....بعدا در مورد گزینهاش میشه بحث و تبادل نطر کرد. یک هیت منصفه میطازیم. با رای بچه ها یا نطر مدیرا. اون بحث هارو جمع بندی و بهترین تعاریف رو توی یک کتاب pdf یا doc جمع آوری میکنن. تازه میشه مثل سایت برنامه نویس یک سیستم هم داد و بچه ها مفید ترین نطرات رو جمع کنن. هر وقتم کتاب کامل شد هر کس نطراتش توی اون کتاب بود. به عنوان نویسنده درج بشه. این مدلی یک کتاب مفید و جامع و قابل فهم برای maya داریم.

explosion

Banned
سلام .
دوست عزیز نیتت خیر و قابل احترام و البته قابل تقدیر .
اما متاسفانه امکان پذیر نیست مگر با هماهنگی 100 درصد و حوصله فراوان و برای کامل کردنش یکی دو سال هم کمه .
فروم برای همین طراحی شه که هر کس به نیاز خودش استفاده کنه .
یکی که مبتدی هستش آموزش های مبتدی رو میخونه و یکی که حرفه ای میره سراغ مسائل حرفه ای تر و البته پاسخ به سئوالات مبتدیها .
اگر بتونیم تو همین مورد هماهنگ باشیم خیلی بهتر تا اینکه بیایم یک کتاب بنویسیم .
اون هم وقتی که کتاب های مرجع فراوانی موجود هست .
موفق باشید .

mg_mahyar

Member
سلام .
دوست عزیز نیتت خیر و قابل احترام و البته قابل تقدیر .
اما متاسفانه امکان پذیر نیست مگر با هماهنگی 100 درصد و حوصله فراوان و برای کامل کردنش یکی دو سال هم کمه .
فروم برای همین طراحی شه که هر کس به نیاز خودش استفاده کنه .
یکی که مبتدی هستش آموزش های مبتدی رو میخونه و یکی که حرفه ای میره سراغ مسائل حرفه ای تر و البته پاسخ به سئوالات مبتدیها .
اگر بتونیم تو همین مورد هماهنگ باشیم خیلی بهتر تا اینکه بیایم یک کتاب بنویسیم .
اون هم وقتی که کتاب های مرجع فراوانی موجود هست .
موفق باشید .
به شدت مخالفم. مدت زمان زیاد دلیلی نیست که ما کلا بی خیال بشیم. کار هم اجبار نیست. هر کس به قدر دانش خودش مطلب مینویسه. فقز باید زمینه رو مدیرای سایت فراهم کنند. همین بقیشو حاضرم خودمم اجام بدم.
میگی کتاب مرجع زیاد هست؟ من میکم مرجع فارسی نداریم. مثلا برای نور پردازی مایا کدوم کتاب کامل تمام گزینه ها رو گفته؟ و فارسی هم هست. معرفی کن من میخرم.
اگثر کتابا شدن 5 تا تابع رو میگن و یک مدل لو پلی میسازم و میگن اسم نور چیه و رندر رو هم یه کوپولو و مواد هم اکثرا منتال ری نمیگن و........یه بخش محدودی رو میگن. من به جرات میگم حتی یک منبع درست و حسابی فارسی هم نداریم چه بره به کامل. در ضمن این کار ربطی به رسالت فروم نداره. میتونه جدای از بخش مایا باشه . تا کسایی که مایل به ار نیستن اصلا نیان.

explosion

Banned
mg-mahyar عزیز دوست من سعی نکن سریع موضع بگیری .
من گفتم گه مرجع فراوان هست نگفتم فارسی . خوبه که متنم هنوز سر جاش هست .
گرچه کتاب های فارسی زیادی در زمینه مکس هست که به نظر من خوب هستش و همچنین ترجمه هایی مثل ترجمه مهندس سهیلی .
شما در نظر بگیر نرم افزارهای گرافیکی معروف رو . وقتی یک نرم افزار خوب هست دیگه هیچ کمپانیی مریض که نیست بیاد یکی دیگه درست کنه مگر اینکه بهتر از قبلی باشه .
حالا شما وقتی باید بیای و کتاب بنویسی که بتونی بهتر از سایرین کار کنی .
شما میگی همه با هم کتاب بنویسیم . خوب یعنی آیا ما میتونیم بهتر از آموزشهای فارسی موجود در این سایت و فروم رو درست کنیم ؟
مطالب این سایت نزدیک به 7 سال که داره به روز میشه و هر روز سئوال جدید و هر روز جواب جدیدتر .
در نظر بگیر چه منبعی میشه .
حالا اگر فکر میکنی واقعا میشه بهتر از این رو تولید کرد بسم الله منم هستم .
موفق باشید .

mg_mahyar

Member
ممنون

من فکر میکنم میشه بهتر نوشت. کتاب دیجیتال و الکترونیک خیلی بهتر از کتاب چاپی هست به هزار دلیل. اولیش اینه محدودیت صفحه نداریم. این موضوع خیلی مهمی هست. به راحتی میتونم بگم تنها مرجعی توی دنیا که همه مباحث رو اشاره کرده خود هلپ ها هستند و بس. من منظورم اینه ما جمع بشیم و یک کتاب با ریز ترین جزیات بسازیم. و از فروم بهتره چون فروم خیلی شلوغ پلوغ و با هرج و مرج هست. همجا. نظم خاصی نداره بنا به موقعیت هست. و به مرور زمان تغییر پذیر. ولی کتاب نه . دقیقا سر فصل و مبحث داره و...
در ضمن کتاب کهنه نمیشه من کتاب مکس 4 دارم که خیلی هم راضیم. بهتر از کتابای جدید. خاصیت رفرنس همینه. ما مینویسیم. و میشه رفرنس یک بخش. حالا طرف میخونه متوجه نمیشه سوال میکنه در مورد کاربرد اون. و....
ویلدرانت هیچ وقت کهنه نمیشه ولی بهش اضافه میشه. اصول رو نمیشه تغییر داد کما اینکه مواردی که توی مکس 3 بوده الانم هست. پس میشه کتاب نوشت و هر از چند گاهی آپ دیت کرذد اونو

reza_1001

Well-Known Member
من یه پیشنهاد دارم. ما اینجا خیلی هستیم. به نطرم بیاییم و شروع کنیم. به تنوشتن کتاب . مثلا یک مبحث رو میزاریم وسط و همه بچه ها تعارف و اطلاحات خودشونو میگن. مثلا پنجره blinn رو موضوع میکنیم. و هر کس هر گزینه ای رو که بلده تعریف جامعی میده. و اگر لینک آموزشی مرتبز داره میزاره. البته تعاریف فارسی باشن. این جور بعد از اتمام یک مبحث شروع میکنیم. میریم سراغ بحث بعدی. و تا تمام قسمتا maya رو تحت پوشش بگیریم.
ترتیب کار این باشه. یک انجمن جدا مثل مکس و مایا بسازیم به نام کتابmaya . اونجا تاپیک میسازیم. مثلا تاپیک پنجره set key options یا منو mehs ,.....بعدا در مورد گزینهاش میشه بحث و تبادل نطر کرد. یک هیت منصفه میطازیم. با رای بچه ها یا نطر مدیرا. اون بحث هارو جمع بندی و بهترین تعاریف رو توی یک کتاب pdf یا doc جمع آوری میکنن. تازه میشه مثل سایت برنامه نویس یک سیستم هم داد و بچه ها مفید ترین نطرات رو جمع کنن. هر وقتم کتاب کامل شد هر کس نطراتش توی اون کتاب بود. به عنوان نویسنده درج بشه. این مدلی یک کتاب مفید و جامع و قابل فهم برای maya داریم.
با احترام به نظر شما
ولي يه سوال پيش مياد كه هدف از نوشتن كتاب چيه =هدف ياد گيري بقيه هست
خب وقتي بقيه يادگرفتن چي=هيچي اونا هم برن يه كتاب بهتر بنويسن
اين يه چرخه است كه هي داره تكرار ميشه
پس كي فيلم وانيميشن بسازه؟=كار عملي رو بي خيال شو ايران كشور دانش و تئوري هست كار عملي و استفاده از دانش هم باشه مال خارجي ها
اگه هر كسي يه انيميشن كوتاه بسازه وبعد اون رو تو آرشيو سايت بزاره تا هركسي گفت فلان جاشو چه جوري ساختي بياد وتوضيح بده فكر كنم بهتر باشه .اگر قصد ياري رساندن به ديگران است.

mg_mahyar

Member
با احترام به نظر شما
ولي يه سوال پيش مياد كه هدف از نوشتن كتاب چيه =هدف ياد گيري بقيه هست
خب وقتي بقيه يادگرفتن چي=هيچي اونا هم برن يه كتاب بهتر بنويسن
اين يه چرخه است كه هي داره تكرار ميشه
پس كي فيلم وانيميشن بسازه؟=كار عملي رو بي خيال شو ايران كشور دانش و تئوري هست كار عملي و استفاده از دانش هم باشه مال خارجي ها
اگه هر كسي يه انيميشن كوتاه بسازه وبعد اون رو تو آرشيو سايت بزاره تا هركسي گفت فلان جاشو چه جوري ساختي بياد وتوضيح بده فكر كنم بهتر باشه .اگر قصد ياري رساندن به ديگران است.
اینم یک نظر است. بر عکس فروم مکس اینجا استقبال نشد.هدف از نوشت کتاب یادگیری بقیه نیست. یک کتاب مرجع هیچ وقت نمیتونه باعث یاد گیری باشه. کسی برای یادگیری تاریخ تمدن ویلدرانت نمیخونه. ولی هر وقت مشکلی داشت ورق مزنه یه نگاهی میکنه. کتاب مرجع شاید سالیا بی استفاده باشه و استفادش در سطح بالا و کم باشه.
:neutral:
اما میگی بحث تیوری قوی هستیم . من میگم نه. اگر تی.ری خوبی داشته باشیم عمل قوی هم داریم. اینم نگفتم همه عالم وقت بزارن. میگم هر کس بخشی رو بلد بود بیاد یه خطی بنویسه. الان شما که تیوری قوی هستی مثلا نه عملی فقز میشه تعریف کنی هر کدوم از نود ها رو توی پنجره هایپر شید مایا بخش منتال کی و برای چی و کجا کاربرد داره؟ نحوه استفاده چیه و گزینه های داخلیشون؟
studioClearCoat1
smear1
اینا دو تا نود معمولی هست نه منتال شما که یوری بلدی گو کی کاربرد داره؟ اصراری نیست البه

explosion

Banned
ببین دوست من آقای موسوی ! میبخشید آقای mg-mahyar
برای منم خیلی راحت تر که بیام و بگم : آره آره خیلی طرح جالبی هستش منم هستم شروع کنیم .
این طوری هم کمتر تایپ میکنم هم دل شما رو به دست میارم و شما از من راضی میشی .
ولی نتیجه ای نداره . به جز اتلاف وقت .
من از الان میگم این کار شدنی نیست . در آینده ببین کدوم یکی از دوستان که برای مکس اعلام آمادگی کردن همکاری میکنن .
به جاش من اومدم و واقعیت رو به شما گفتم تا وقتت رو تلف نکنی و بیای تو فروم و فعالیت کنی .
من اونچه که میدونستم رو گفتم . اگر قبول کردی که باعث خوشحالی .
اگر هم که نه خودت رو برا نوشتن یک کتاب 2000 صفحه ای حداقل آماده کن .
موفق باشی .

mg_mahyar

Member
ممنون حتی اگر همه هم آماده باشن تا امکاناتش توی سات ایجاد نشه نمیشه این کارو کرد. ولی شاید راست بگی. ولی وقتی محدودیت زمانی نباشه فکر کنم خیلی سخت نباشه

جدیدترین ارسال ها

بالا