کمک رندر

سلام دوستان من این مدلو درست کردم اما تو رندرش مشکل دارم . لطفا بگین چطور رندرش کنم واقعی بشه تنظیماتشم بگید اخه زیاد به vray اشنایی ندارم. میخوام یه جور واقعی دربیاد
ad.jpg

البته مثل همیشه یه خواسته کلی دارید که واقعاً اینطوری هیچکس نمی تونه بهتون کمک کنه، اما پیشنهادم اینه که جزئیات مدل سازیت رو ببر بالا ، اگه کل کارت همینه، خیلی کمه جزئیات ، برای اینکه بتونی به بیننده القا کنی که تصویر واقعیه باید توی یکی از گام ها، جزئیات مدل سازیت رو ببری بالا یا با چیزهای دیگه جبرانش کنی.

اگه کل کارت همینه، رو جزئیات بیشتر کار کن. یا فایل صحنه ات رو اینجا قرار بده تا یکی از بزرگوارا برات آمادش کنند.

مهدی جان منظورم یه سری تنظیمات ویژس که کارو نسبتا ریل کنه. فکرم نمیکنم که شلوغ کردن صحنه بتونه کمک زیادی به واقعی شدن کار بکنه اما تو جذابیت تاثیر زیادی داره. این عکسیه که من دارم از روش جلو میرم و همونطور که میبینید صحنش خلوته فایل صحنه روهم میذارم taimg_2962_20110327_1010217422.jpg
http://uplod.ir/nzc0tp0ffr2n/tabatabaee.rar.htm

آخرین ویرایش:
ببین علی جان، من فقط اون چیزی رو که می دونم رو خدمتت عرض کردم، شما توی کار سه بعدی ، برای القای واقعیت، باید بتونی بیننده رو گول بزنی!! ، وگرنه به صرف انجام تنظیمات صحیح کاری به اون صورت از پیش نمی بری!!

ماشالا هزار ماشالا ، رفرنس با کیفیت هم که داری، یه نگاه به رفرنست بکن، یه نگاه به کار خودت هم بکن. اگه بشینی تفاوت هاش رو برای من بنویسی اینجا ، خودت خیلی بهتر متوجه می شی که چه چیزهایی توی این تصویر واقعی هست که اون رو برای بیننده واقعی می کنه!!!

جزئیات خیلی مهمه!!!

مشکله همه ی تازه کارایی که مثل خودم هستن، (شمارو نمی گم، جسارت نشه یه وقتی) اینه که فکر می کنن حالا دیگه وی ری ، یا هر موتور رندری ، با تنظیمات صحیح می تونه صحنه اشون رو واقعی کنه!!! ، نمی گم نمی کنه، ولی واقعی شدن یه تصویر به خیلی چیزها وابسته است!!!

بطور مثال تازه کارایی مثل خودم، نه به جزئیات مدلشون کار دارن، نه به شیدر سازی کار دارن نه به ابزارهاشون کار دارن، فقط یه چیزی ساختن ، حالا می خوان طبیعی بشه!!

علی جان خدا شاهده قصد بدی ندارم. اما کل اون چیزی که دیگران می خوان بهت بگن رو گفتم، اگر اشتباهی می کنم، انشاءا... که دوستان تصحیح می کنند.

موفق و پیروز باشی

البته من حرفه ای نیستم، اما خواستم یه نگاهی به صحنه ات بندازم که توی دانلود ارور داد

mohammad@er

Well-Known Member
مهدی جان منظورم یه سری تنظیمات ویژس که کارو نسبتا ریل کنه. فکرم نمیکنم که شلوغ کردن صحنه بتونه کمک زیادی به واقعی شدن کار بکنه اما تو جذابیت تاثیر زیادی داره. این عکسیه که من دارم از روش جلو میرم و همونطور که میبینید صحنش خلوته فایل صحنه روهم میذارم مشاهده پیوست 104366
http://www.bia2up.ir/uploads/140047417071991.rar

سلام.

دوستان عزیز رئال به معنی طبیعی و واقعی هست !

ریل با رئال فرق می کنه!

اشتباه نکنید!

Bertali

Member
ببین من خودم تازه کارم ولی چیزایی که خودم بلدم رو میگم :

- واسه این که راه بیوقتی از SolidRocks استفاده کن ببین چه تغییراتی تو تنظیمات میده خیلی کمکه لااقلش اینه که سرعت رندر گیری رو خیلی سریعتر میکنه و شما هی میتونی رندر بگیری و یینی مشکل کجاست و مثلاً نور یا خیلی چیز ها رو تغییر بدی

- واسه متریال سازی از یک نرم افزار کمک بگیر من خودم PixPlant استفاده مینکم و راضیم لااقل از چیزی که خودم بخوام به صورت غیر حرفه ای بسازم خیلی بهتره البته پلاگین های دیگه و قدرتمندی مثل bitmap2matrial هم هست که من کرکش رو گیر نیاوردم !

- دوربین Vray خیلی مهمه به نظر شخصی خودم اگه White balance رو natural بزاری و با Shutter speed بازی کنی نتایج خوبی میگیری

- پشت پنجره نور vraylight بزار بعلاوه vraysun خوب میشه

فایلت هم دانلود نشد .

ببین علی جان، من فقط اون چیزی رو که می دونم رو خدمتت عرض کردم، شما توی کار سه بعدی ، برای القای واقعیت، باید بتونی بیننده رو گول بزنی!! ، وگرنه به صرف انجام تنظیمات صحیح کاری به اون صورت از پیش نمی بری!!

ماشالا هزار ماشالا ، رفرنس با کیفیت هم که داری، یه نگاه به رفرنست بکن، یه نگاه به کار خودت هم بکن. اگه بشینی تفاوت هاش رو برای من بنویسی اینجا ، خودت خیلی بهتر متوجه می شی که چه چیزهایی توی این تصویر واقعی هست که اون رو برای بیننده واقعی می کنه!!!

جزئیات خیلی مهمه!!!

مشکله همه ی تازه کارایی که مثل خودم هستن، (شمارو نمی گم، جسارت نشه یه وقتی) اینه که فکر می کنن حالا دیگه وی ری ، یا هر موتور رندری ، با تنظیمات صحیح می تونه صحنه اشون رو واقعی کنه!!! ، نمی گم نمی کنه، ولی واقعی شدن یه تصویر به خیلی چیزها وابسته است!!!

بطور مثال تازه کارایی مثل خودم، نه به جزئیات مدلشون کار دارن، نه به شیدر سازی کار دارن نه به ابزارهاشون کار دارن، فقط یه چیزی ساختن ، حالا می خوان طبیعی بشه!!

علی جان خدا شاهده قصد بدی ندارم. اما کل اون چیزی که دیگران می خوان بهت بگن رو گفتم، اگر اشتباهی می کنم، انشاءا... که دوستان تصحیح می کنند.

موفق و پیروز باشی

دمت گرم مهدی جان خعلی عزیزی. نه بابا اخه چرا ناراحت بشم هر کسی اندازه خودش یه چیزایی بلده اما نمیشه استاد گفت اما همه شما دوستان استاد مایید. فرمایشت کاملا متینه

ببین من خودم تازه کارم ولی چیزایی که خودم بلدم رو میگم :

- واسه این که راه بیوقتی از SolidRocks استفاده کن ببین چه تغییراتی تو تنظیمات میده خیلی کمکه لااقلش اینه که سرعت رندر گیری رو خیلی سریعتر میکنه و شما هی میتونی رندر بگیری و یینی مشکل کجاست و مثلاً نور یا خیلی چیز ها رو تغییر بدی

- واسه متریال سازی از یک نرم افزار کمک بگیر من خودم PixPlant استفاده مینکم و راضیم لااقل از چیزی که خودم بخوام به صورت غیر حرفه ای بسازم خیلی بهتره البته پلاگین های دیگه و قدرتمندی مثل bitmap2matrial هم هست که من کرکش رو گیر نیاوردم !

- دوربین Vray خیلی مهمه به نظر شخصی خودم اگه White balance رو natural بزاری و با Shutter speed بازی کنی نتایج خوبی میگیری

- پشت پنجره نور vraylight بزار بعلاوه vraysun خوب میشه

فایلت هم دانلود نشد .

میشه یکم بیشتر راجع به SolidRocks توضیح بدی؟

بچه ها من رندرو تا یه جاهایی پیش بردم اما مشکلی هست تو سایه رنگی ها نویز میگیره. چطور نویزارو برطرف کنم؟ax.jpg

كاش تنظيمات رندرت رو مينوشتي تا اساتيد چك كنن بگن بهت
من به هيچ وجه بلدم نميدونم خودمو چه برسه به استاد ولي حتما نويز ترشولد رو كم كردي ديگه، و اگه كردي پس ساب ديوايد كاستيك رو ببر بالا

Sent from my iPhone using Tapatalk

كاش تنظيمات رندرت رو مينوشتي تا اساتيد چك كنن بگن بهت
من به هيچ وجه بلدم نميدونم خودمو چه برسه به استاد ولي حتما نويز ترشولد رو كم كردي ديگه، و اگه كردي پس ساب ديوايد كاستيك رو ببر بالا

Sent from my iPhone using Tapatalk
اختیار داری داداش . مشکل از تنظیمات subdivs نور vray بود

khatam.0761

Well-Known Member
solid rockپلاگین فوق العاده ای ست
کارش اینه ک تنظیمات ویری رو بهینه میکنه و سرعت رندرت رو بالا میبره. به زبان ساده...
برای پروژه هایی ک پول کم میدن، مثلا بساز بندازها، پول کم میدن،... منم با این جبران میکنم
زمان رندر کم میشه و سریع کار آماده میشه
برای من ک تقریبا 30 الی 40 درصد افزایش سرعت داشتم
توجه
از کیفیت کم نمیکنه هاااا

جدیدترین ارسال ها

بالا