کمک راجع ب مکس 2012

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
وقتی با مکس 2012 کار میکنم سرعت کار باهاش خیلی کمه مخصوصا وقتی حجم کار زیاد میشه.:cry:
نمیدونم دلیلش چیه
Change Graphics Mode را هم چک کردم ولی باز هم تغییر چشمگیری نداشت.
مشخصات سیستمم هم ب صورت عکس گزاشتم
موقع رندر از صحنه هایی ک از یک آبجکت در حدود 40-50 تا تو صفحه هست رندر بسیار سنگین میشه
ممنون میشم کمک کنید.:rose:

پیوست ها

• majid.jpg
    majid.jpg
    158.3 کیلوبایت · بازدیدها: 23

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
کلا max 2012 خیلی سنگینه، من که اصلا توش کار نکردم با همون 2011 کارام رو انجام دادم ارزشش رو نداشت، منظورم اینه که ربط به سیستم شما نداره سنگینی از خودشونه :green:

madmaster_3d

Well-Known Member
آره بیخودی سنگینه . تازه من 2013 ریختم. چون می خواستم به روز باشم. ولی اگر همون گرافیک رو تغیر بدی و از حالت realistic در میاد. خیلی بهتر میشه. اینجور موقع ها که ابجکت زیاده باید از پروکسی استفاده کنی. مخوصا اون درخت و چمن رو باید به پروکسی تیدیل کنی. آموزشش هم تو همین سایت هست. کاری نداره. 3 سوت طول میشکه پروکسی کردن

حدود 3-4 سالی هست که تیم برنامه نویس max دارند روی پروژه ای به اسم exculibur کار میکنند که هدف اصلیش برنامه نویسی مجدد و اجرای از اول یک قسمت هایی از این برنامه هست . این تغییرات به صورت جدی از ورژن 2010 خودش را نشون داد و بیشتر روی رابط کاربری بهتر با کارایی بیشتر،viewport قویتر،داینامیک کاملتر و .... تاکید داشته ولی متاسفانه این پروژه از اون چیزی که شرکت autodesk قولش را داده کندتر پیش میره و از طرفی autodesk تیمهای زیر گروه خودش که روی نرم افزارهای مختلف کار میکنه رامجبور میکنه سر یک تاریخ مشخص از هر سال حتما یک ورژن جدید از نرم افزارهاشون را برای بازار آماده کنند . این موارد باعث شده که هر ساله یک ورژن جدید بیرون بیاد که یا امکانات بعضی قسمت هاش نصفه نیمه است و یا پر از باگه.
به طور مثال کسانی که با 3ds max9 کار کردن میدونند که سرعت این نرم افزار در لود شدن اولیه ویا باز کردن بعضی از فایلهای سنگین از ورژن های بعدی یه خصوص 2011 به بعد سریعتره ویا کسانی که با ورژن 2012 کار کرده اند به وضوح کندی زوایای دید و یا بعضا قاطی کردن زوایای دید مواجه شدند.

حالا در مورد سوال شما در ورژن 2012 : توی این ورژن همین طور که میدونید یه مد جدید گرافیکی به اسم nitrous اضافه شده که به شدت به موتور رندر رئال تایم موتورهای گرافیکیه تولید گیم نزدیکه و سعی داره با کیفیت بالا به صورت رئال تایم مدل،نور،تکسچر و انیمت را با جزئیات بالا لود کنه اگه دیده باشید به خصوص نور و سایه واقعا کیفیت بالاتری در زوایای دید جدید دارند و به رندر نهایی یه مقدار نسبت به قبل نزدیکتر شده، ولی متاسفانه این موضوع باعث شده به سیستمها با کارت گرافیک بالاتر برای اجرای پروژه احتیاج باشه و از طرف دیگه به دلایلی که بالا گفته شد nitrous به صورت ناقص و با باگهای فراوان وارد بازار شد به صورتی که خیلی ازکارتهای گرافیک بازار را یا ساپرت نمیکرد و یا کامل ساپرت نمیکرد !!! خودم توی سیستمهای مختلف دیدم اتفاقات عجیب زیادی توی زوایای دید می افته ، مثلا بعضی وقتها کامل سیاه میشه یا رنگی میشه و یا آبجکتها مخفی نمیشوند !! و نمیدونم چه اتاقی افتاده که به قول شما حتی با عوض کردن Graphics Mode بازهم مشکل رفع نمیشه

پیشنهاد من توی درجه اول همینطور که خودت گفتی Change Graphics Mode بود که ظاهرا جواب نداده ،پیشنهاد دومم مربوط به وقتیه که حتما بخواهی از ورژن 2012 استفاده کنی و اون نصب کردن همه update هایی میشه که برای max 2012 اومده که تا الان 8 آپدیت برای اصلاح باگهای max 2012 اومده که از سایت autodesk به صورت رایگان قابل دانلود هست شاید یکی از این بروزرسانها مشکل شما را حل کنه،راه حل سوم رفتن به ورژن 2013 هست ، به گفته تیم برنامه نویس مکس توی این ورژن به جای این که بیشتر روی اًضافه کردن ابزارهای جدید کار کنند روی رفع مشکلات قبلی کار کردند به صورتی که نزدیک به 450 باگ توی 2013 رفع شده !! از طرفی nitrous کاملتر شده و تیم سازنده ادعا کردند که تقریبا تمام کارت گرافیک های بازار را ساپرت میکنه . من خودم چند ماهی هست که با ورژن 2013 کا کردم و به شخصه کمتر با مشکلات عجیب غریب که خاصه مکس هست روبرو شدم و از این ورژن های آخریه قبل از خودش برای من بهتر کار کرده البته 3تا آپدیت همه تا الان براش اومده که بهتر آنها هم نصب بشه تا خیالت راحتر بشه

h@midreza

Member
اینجور که من شنیدم ری اکتور های 2013 هم بهتر شدند ...
ما هم همین مشکل رو با 2012 داریم که حالا با توضیحات دوست خوبمون آبانگان کوچ میکنیم به 2013 :green:

Mehran coyote

Well-Known Member
والا من با یه سیستم نسبتا داغون دارم کار می کنم اوایل یا مکس 08 کار می کردم چند ماه بعد رفتم سراغ مکس10 بعد از یه مدت هم 2012 و حالا هم 2013

اینا همه را گفتم تا بگم کندی سرعت با این سیستم من اینقدی نبوده که متوجه بشم شاید توی اجرا

خودشون گفتن تو لود شدن اولیه مکس سریعتر شده ولی من توی سیستم خودم موقع کار کردن روی پروژه فرقی خاصی از نظر سرعت با ورژن قبلیش ندیدم ، ممکنه سیستم با سیستم عکس العلش فرق کنه
GC: GTS 450
cpu : Qi7
ram : 8 gig 1600

جدیدترین ارسال ها

بالا