کمک در ویرایش کد قسمتی از سایت

kaajhost

New Member
با سلام
بنده یک سایت دارم قسمتی از کد ان را می خواهم ویرایش کنم اما مشکل دارم :
<div class="#" target = "no_target" data-ico-cs="&#xe9e8;" class="btIcoHolder"><em></em>
اون قسمتی که نوشته
data-ico-cs="&#xe9e8;
چطور و از کجا میتونم تغییر بدم. اون قسمت یکسری ایکون رو از custom fontawesome از پنل ادمین میگیره و اونجا درج میکنه . اما من میخوام که ایکون های خودم رو بذارم و از انها استفاده نکنم. ایا امکان تعریف ایکون سفارشی در fontawesome هست ؟ یا راه دیگری که بشود این ایکون را تغییر داد

با تشکر

toxin

Active Member
با سلام
بنده یک سایت دارم قسمتی از کد ان را می خواهم ویرایش کنم اما مشکل دارم :
<div class="#" target = "no_target" data-ico-cs="&#xe9e8;" class="btIcoHolder"><em></em>
اون قسمتی که نوشته
data-ico-cs="&#xe9e8;
چطور و از کجا میتونم تغییر بدم. اون قسمت یکسری ایکون رو از custom fontawesome از پنل ادمین میگیره و اونجا درج میکنه . اما من میخوام که ایکون های خودم رو بذارم و از انها استفاده نکنم. ایا امکان تعریف ایکون سفارشی در fontawesome هست ؟ یا راه دیگری که بشود این ایکون را تغییر داد

با تشکر
با سلام دوست عزیز .
چند نکته مهم وجود دارد . شما از سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس یا جوملا بهره میبرید ؟
اگر اینطور هست اطلاع دهید تا خدمتتان توضیح بدم.
در غیر اینصورت میتوانید از
Bootstrap Glyphicon Components
بهره ببرید.
بازم مشکلی بود اطلاع بدید.

Graphessional

Active Member
این کدی که شما نوشتید شبیه کدهای FontAwesome نیست. با این حال راهکاری عرض می کنم که رو همه حالت ها کار کنه.
اول باید بدونید که سیستم Icon Font بر اساس اضافه کردن تصویر فونت مورد نظر به پراپرتی before: المان هاست. یعنی اگه شما فونت رو به یک دیو نسبت بدی، اون کد در قالب مقداری برای content جزء before اون المان ظاهر می شه. پس برای ویرایش همچین کدی سر و کار شما با before خواهد بود.

برای تغییر تصویر المان مورد بحث، شما باید اول مقدار data-ico-cs="&#xe9e8;" رو از اون دیو حذف کنی و بعد به اون کلاس آیکنی رو بدی که می خوای نمایش داده بشه. این کار خیلی راحته ولی نیاز به دونستن ورژن FontAwesome ایمپورت شده در سند شما داره. فرض رو بر این بگیریم که ورژن فونت شما ۴.۷.۰ باشه و شما می خواید آیکن CSS رو جایگزین آیکن فعلی کنید. برای این کار تنها کافیه که دو کلاس fa و fa-css3 رو به کلاسهای این دیو اضافه کنید که به اینصورت می شه:

کد:
<div class="#" target = "no_target" class="btIcoHolder fa fa-css3">

دقت کنید که این پیشنهاد در صورتی کار می کنه که FontAwesome در سند ایمپورت شده باشه.

همچنین برای تغییر تصاویر یک ست Icon Font می تونید از ابزارهای آنلاینی که می تونن تصاویر شما رو به فونت تبدیل کنن استفاده کنید ولی برای این کار یک تصویر برداری تمیز و اصولی نیاز دارید وگرنه نتیجه زشت تر از اونی می شه که الان بتونی حدس بزنی!
بهترین سایتی هم که من در زمینه طراحی فونت دیدم فونتاستیک هست به نشانی: Create your Icon Font in seconds - 9000 Vector Icons Available - Free Icon Font Generator

جدیدترین ارسال ها

بالا