کمک در مورد ویژال بیسک

miladfa

New Member
یکی از عزیزای نابغه ی برنامه نویس بگه :

من چطور می تونم با ویژال بیسیک یک برنامه بنویسم که بتونه یک متن را به طور اتوماتیک به یک تکس باکس در برنامه ای مانند word , yahoo mesenjer , یا نرم افزار های دیگه ی در حال اجرا بفرسته ؟

تورو خدا یکی جواب بده ؟؟؟

:neutral:ایا باید با توابع api این کارو انجام بدم ؟ :sad:

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
با هندل اون پنجره و با انتخاب اون پنجره و ارسال دکمه های کنترل v فکر کنم این کار را بشود انجام داد.
در امضای من برو به تالار دلفی پارسی فروم. تاپیکهایی در این مورد بحث شده.با ضد فیلتر باید رد بشوی.

the_king

مدیرکل انجمن
یکی از عزیزای نابغه ی برنامه نویس بگه :

من چطور می تونم با ویژال بیسیک یک برنامه بنویسم که بتونه یک متن را به طور اتوماتیک به یک تکس باکس در برنامه ای مانند word , yahoo mesenjer , یا نرم افزار های دیگه ی در حال اجرا بفرسته ؟

تورو خدا یکی جواب بده ؟؟؟

:neutral:ایا باید با توابع api این کارو انجام بدم ؟ :sad:

اگه اون برنامه خاص برای TextBox اش از کنترل های استاندارد ویندوز استفاده کرده باشه، اون TextBox هم
برای خودش یک Window با شماره handle یا به اصطلاح hWnd خاص خودش رو داره و راحت میشه متنی داخلش
رو با توابع API در Windows مدیریت کرد. اما در بعضی از برنامه ها که ممکنه تعداد کنترل ها نامشخص و یا خیلی زیاد
بشه (مثل Microsoft Word، Opera و ...) همه کنترل ها یک Window خاص خودشون رو ندارند و به اصطلاح Windowless
یا Lightweight هستند. انجام عملیات روی اینجور کنترل ها مشکله، چون پیغام ها و توابع استاندارد عمومی نمی توانند
اینجور کنترل ها رو شناسایی کنند.

برای آشنا شدن با نحوه ارسال متن به کنترل های درون یک برنامه دیگر نگاهی به این تاپیک ها بندازید :

ساخت یه برنامه مثلAutoTyping

کپی متن داخل text1 در برنامه اي ديگه(‍CMD) در ویژوال بیسیک

جدیدترین ارسال ها

بالا