کمک در مورد میکس

nimi65

New Member
از دوستانی که تجربه و مهارتی در زمینه میکس و مونتاژ دارن تقاضای کمک دارم

من میخام فیلم عروسی یکی از فامیلهامون که توسط فیلمبرداری که صحبت کرده بودیم میکس و مونتاژ کنم یعنی وقتی که عروسی تموم شد فیلم را از فیلم بردار گرفتیم و نذاشتیم که ببرن برای میکس بخاطر مسائل امنیتی و حیثیتی

حالا من میخام که این فیلم را میکس کنم حالا دوتا سوال داشتم که میخاستم جواب بدید

سوال اول :
ایا برای میکس شما کدوم نرم افزار را پیشنهاد میکنید که امکانات زیادی داشته من خودم افتر افکت یا پریمیر را بهتر میدونم شما کدوم را پیشنهاد میکیند

سوال دوم:

برای اینکه بتونم فیلم را با بهترین کیفیت وارد کامپیوتر کنم و میکس روش انجام بدم چه سخت افزاری نیاز هست
من خودم کارت tv دارم و با اون وارد میکنم ولی از کیفیت پایینی برخوردا هست

لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با ادیوس و پریمیر و pinacle stusdio می تونید کار کنید .

اگر مبتدی هستید با pinnacle راحت تر هستید .

nimi65

New Member
افتر افکت چطوری هستش میشه باهاش میکس انجام داد یا نه البته من پریمیر را تا یه حدی بلدم ولی با افتر افکت بیشتر کار کرده ام
حالا از بین سه نرم افزار edius و after effect و primeir کدوم را پیشنهاد میکنید

در ضمن در مورد سخت افزار لازم برای انتقال فیلم گرفته شده از دوربین به کامپیوتر با کیفیت خوب و مناسب هم توضیح بدید

با تشکر

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
افتر افکت برای ادیت طولانی اصلا مناسب نیست .
برای میکس و اینا معمولا اگه کسی بخواد خیلی کار کنه در حد چند سکانس میاد و کار می کنه و باز بقیه کار رو تو نرم افزار های ادیت تموم می کنه .

اگه خودتون لازم بدونید با premier و بعضی جاها هم با افتر افکت کار کنید /

murteza

Member
سلام

من فیلم عروسی خودم رو با چند برنامه میکس کردم. خیلی وقت گرفت ولی چیزی شد که میخواستم.

اول فیلم رو با Imovie کپچر کردم و بخش بندی کردم و جاهایی که لازم بود سینک کنم و افکت بدم و از این کارا جدا کردم و خروجی گرفتم برای کار با افتر افکت.

از کلیپ های اماده استفاده کردم که با پریمر بود.

فیلم رو با همون حالت قسمت قسمت وارد ادیوس کردم و یک خروجی تر و تمیز گرفتم
با ادوبه انکور و افتر افکت منو سازی کردم و با فوتوشاپ برای دی وی دی و جلد دی وی دی لایبل ساختم.

حالا به نظر من شما ببین چه برنامه ای را دستت هست با همون کار کن
موفق باشی

nimi65

New Member
خوب الان مشکلی که دارم اینه که چه سخت افازری برای کپچر تهیه کنم تا بتونم فیلم را به کامپیوتر منتقل کنم که کیفیت اصلی فیلم پایین نیاد و یا خیلی کم پایین بیاد و با چه نرم افزاری کپچر کنم مدل دوربین من panasoni NV-GS90 میباشد البته با این دوربین فیلمبرداری نشده و با یه دوربین با کیفیت بیشتر که تو مجالس استفاده میشه فیلمبرداری شه ولی برای انتقال از این دوربین استفاده میکنم
شما چه پیشنهادی دارید

با تشکر

nimi65

New Member
دوربین من پورت dv یا همون ieee1394 داره ایا میتونم از این پورت برای انتقال فیلم به کامپیوتر استفاده کنم یا نه و نیز ایا کیفیت کارت کپچر بهتره یا این پورت
همچنین اگر بخام از طریق این پورت کپچر کنم از چه نرم افزاری استفاده کنم و چطوری استفاده کنم که کیفیت بالایی داشته باشه

با تشکر

murteza

Member
فیلمت رو مینی کاست هست یا تو حافظه یا وی اچ اس یا غیره؟

اگه رو وی اچ اس هست سعی کن تبدیل کنی به مینی و از دوربینی که مینی خور کپچر بگیری تا رزولوشن بزرگتر و صافتر بهت بده اگه تو حافظه هست که فکر نکنم بهتر از چیزی که هست بشه.

سخت افزار رو من اشنایی ندارم پس نظری نمیتونم بدم نرم افزار هم فکر کنم فاینال کات بهترینش باشه که فقط رو کامپیوتر های اپل نصب میشه رو ویندوز هم ادیوس و پریمر خوب هست البته نظر من اینه

برای اطلاعات بهتر با یکی از مدیران بخش یا کاربران فعال صحبت کن.

موفق باشی

nimi65

New Member
فیلم در روی نوار مینی هستش و میتونم از طریق رابط dv به کامپیوتر انتقال بدم مشکل من اینه که میخام کیفیت فیلم افت نداشته باشه وبا کیفیت اصلی باشه
ایا کارت گرافیک هم میتونه تاثیر داشته باشه و اگر تاثیر داره شما چه کارت گرافیکی را پیشنهاد میکیند چون میشه گفت که تو فامیل فیلمها را من میکس میکنم برای همین میخام کیفیت خوبی داشته باشه

با تشکر

royaiii

New Member
سلام می‌شه به من بگید برای تدوین eduis بهتره یا این نرم افزاری که دوستان معرفی کردن.
سایتی نیست که آموزش جامع ایدوس رو داشته باشه؟

nimi65

New Member
سلام

میخاستم ببینم از دوستان کسی هست که از کلیپهای استدویو مقام استفاده کرده باشه
چون من این کلیپها را تهیه کرده ام ولی نمیدونم چطوری باید استفاده کنم.دوستانی که اشنایی دارند لطفا کمک کنند

با تشکر

pinadeniz

New Member
میتونی از پورت 1394 استفاده کنی و نیاز به هیچ سخت افزاری نداری (درصورتی که مادربردت 1394 داشته باشه) اگه نداشت یه کارت 1394 بخر (کارت باکبلش یه چیز حدود 15 هزارتومان بیشتر نیست) میتونی از خود نرم افزار ادیوس واسه کپچر استفاده کنی واسه تدوین هم بستگی به توانایی خودت در استفاده از نرم افزار داره من خود ادیوس رو پیشنهاد میکنم Avid و primaere هم خوبه . افترافکت واسه تدوین فیلم مناسب نیست البته میتونی واسه زیباتر کردن کارت از افترافکت هم به صورت ترکیبی استفاده کنی (واسه ایجاد جلوه و افکت) اگر زیاد به هنرتدوین آشنایی نداری از پروژه های آماده استفاده کن کارت خیلی زیبا تر میشه .

sajad_VFX

Member
سلام
میتونی از سخت افزارای شرکت Pinnacle استفاده کنی قیمت الانشو نمی دونم باید بری سخت افزار فروشی ها بپرسی راهنماییتم می کنن، یه کارت کپچر دیگه هست اصطلاحا میکسر ها بهش میگن کارت مایرو اونم سوال کنی شاید گیرت بیاد البته تخصصی هست
افترافکت به درد میکس یه فیلم نمی خوره یعنی اصلا برای اینکار ساخته نشده شما کاراتو با پریمیر انجام میدی بعد اون تیکه هایی که دوست داری افکتی یا چیزی باشه که پریمیر نتونه انجامش بده میای با افتر یا هر نرم افزار دیگه انجام میدی

muosh

New Member
سلام من یه فیلم مینی دیوی دارم میخوام کپچرش کنم
حالا باید دوربین بیارم کپچرش کنم یا باید کارت کپچ بخرم

sajad_VFX

Member
سلام
اگه سیستمتون ورودی دوربین رو داره که از همون استفاده کن اگر هم که نه باید کارت کپچر بخری، یه کارت tv هم کارت رو راه می اندازه قیمت معمولیش فکر کنم نباید بیشتر از بیست و پنج سی تومن باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا