کمک در مورد ساب دومین

the-game

Member
سلام
نمی دونم جای درستی سوال کردم یا نه
من دامنه سایتم رو یه هاسته و انجمنش روی یه هاست دیگه می خواستم بدونم چطور یه سابدومین از دامنه رو به انجمن در یه هاست جداگانه اتصال بدم
عمرا اگه کسی منطورمو فهمیده باشه:green:

example.com روی یه هاست باشه و forum.example.com روی یه هاست جداگانه:shock:
ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام ،

ابتدا روی هاست اصلی باید یک A record توسط مدیر هاست اصلی با نام forum.example.com ایجاد و روی IP سروری که می خواهید Subdomain قرار گیرد (همون هاست جداگانه) ست شود . سپس در هاستی که می خواهید Subdomain را داشته باشد باید همان Subdomain را Add کنید (همون هاست جداگانه) .

موفق باشید .

the-game

Member
ممنون میشم اگر بیشتر توضیح بدید:-?
در مورد a record که چه طور باید ایجاد بشه
تو اون هاست جداگانه چطور سابدومینی رو add کنم که دامنش روی اون هاست نیست
:rose:

pasargadteam

Active Member
سلام
نمی دونم جای درستی سوال کردم یا نه
من دامنه سایتم رو یه هاسته و انجمنش روی یه هاست دیگه می خواستم بدونم چطور یه سابدومین از دامنه رو به انجمن در یه هاست جداگانه اتصال بدم
عمرا اگه کسی منطورمو فهمیده باشه:green:

example.com روی یه هاست باشه و forum.example.com روی یه هاست جداگانه:shock:
ممنون میشم راهنماییم کنید

بادرود

اگراشتباه نکنم شما میخواهید یک سابدومین روی دومین به هاستینگ انجمنتون وصل کنید. به فرض:
site.com
forum.com
دو تا سایت شماست و شما میخواهید فرض
foum.site.com
رو به
forum.com
وصل کنید؟

اگر چنین است شما کنترل پانلت هرچی که هست میری داخلش و یک سابدومین ایجاد میکنی و سپس به قسمت
Redirect manager
میری و این سابدومین رو میگی که به کجا وصل بشه به همین راحتی.
اگر دقیقاً بگی کنترل پانلت چیه شاید بتونم بهتر کمکت کنم.

موفق باشید.

the-game

Member
pasargadteam عزیز دقیقا منظورم همین بود
کنترل پنل هاست هم از نوع cpanel یا vista panel هست
ممنون میشم اگر به طور کامل راهنمایی کنید

دقیقا اشتباه گفتند چون اصلا چیزی که شما خواهان اون هستید در اینجا نیست ، این فقط بر روی یک سرور امکان پذیر است و نمی شود در دو سرور جداگانه انجامش داد .

در مورد a record که چه طور باید ایجاد بشه
تو اون هاست جداگانه چطور سابدومینی رو add کنم که دامنش روی اون هاست نیست

باید مدیر هاستتان شما را یاری دهد .

نیاز نیست حتما DNS دامنه شما بر روی آن هاست تنظیم شده باشد کافی است در اون سرور همین دامنه اضافه شود و بعد یک Subdomain بسازید ، دقت کنید که شما فقط قرار است از Subdomain استفاده کنید اصلا مهم نیست دامنه اصلی در کجا ست شده .

بعد به مدیر هاست اطلاع می دهید تا A Record برای آن Subdomain را بر روی IP سروری که Subdomain ساختید ست کند .

موفق باشید .

pasargadteam

Active Member

شما جهت انجام آن وارد CPanel بشوید, از قسمت بندی هایی که کرده قسمت Domains گزینه SubDomain رو انتخاب کنید و سابدومینتون رو بسازید.
وقتی ساخته شد در همون صفحه اسمش رو میزنه به فرض iran و بعد شما انتهای خطش رو نگاه کنید نوشته : Manage Redirection انتخاب کنید و در صفحه جدید آدرس فرومتان را بزنید و تمام.

دقیقا اشتباه گفتند چون اصلا چیزی که شما خواهان اون هستید در اینجا نیست ، این فقط بر روی یک سرور امکان پذیر است و نمی شود در دو سرور جداگانه انجامش داد .
باید مدیر هاستتان شما را یاری دهد .
نیاز نیست حتما DNS دامنه شما بر روی آن هاست تنظیم شده باشد کافی است در اون سرور همین دامنه اضافه شود و بعد یک Subdomain بسازید ، دقت کنید که شما فقط قرار است از Subdomain استفاده کنید اصلا مهم نیست دامنه اصلی در کجا ست شده .
بعد به مدیر هاست اطلاع می دهید تا A Record برای آن Subdomain را بر روی IP سروری که Subdomain ساختید ست کند .
موفق باشید .

شما مطمئنید که اشتباه است؟
من چندین ساله از این روش استفاده کردم و میکنم و به تمام مشتریانم هم همین رو میگم.
اون چیزی که شما می فرمایید برای پارک دومین است که باید هر دو دامنه DNS Server شان یکی باشد دوست عزیز نه برای سابدومین و ریدایرکتشن.
ظاهراً شما از خود شخص سوال کننده بهتر میدونید چی میخواهد نه؟ :lol:

موفق باشید.

the-game

Member
با تشکر از همگی
اما گزینه ای به نام Manage Redirection نداره فقط delet و site builder داره که تو اونم یه site builder خیلی مبتدی داره

pasargadteam

Active Member
با تشکر از همگی
اما گزینه ای به نام manage redirection نداره فقط delet و site builder داره که تو اونم یه site builder خیلی مبتدی داره

شما فرمودید سی پانل , ویستا پانل .
تا اونجایی که دانش من قد میده ویستا پانل فرق میکنه با سی پانل.
این شرایط داخل سی پانل است.
لطفاً با یاهو آی دی من تماس بگیر تا خدمتت دقیق تر بگم و نیاز بود خودم برات ایجادش کنم.

موفق باشید.

شما مطمئنید که اشتباه است؟
من چندین ساله از این روش استفاده کردم و میکنم و به تمام مشتریانم هم همین رو میگم.
اون چیزی که شما می فرمایید برای پارک دومین است که باید هر دو دامنه DNS Server شان یکی باشد دوست عزیز نه برای سابدومین و ریدایرکتشن.
ظاهراً شما از خود شخص سوال کننده بهتر میدونید چی میخواهد نه؟ :lol:

بله اگر مثل همون چند سالی باشد که Hyper-V کار می کردید 100% مشخص هست که یکبار هم این مورد را انجام نداده اید .

به هر روی دوست عزیز اگر می خواهید گمراه شوید با حرف های ایشان همراه شوید .

اصلا ربطی به پارک دامین ندارد مثلا بر روی سرور بنده یک یوزر این درخواست را دادند که http://dl.kamapc.com بر روی سرور دانلود ما ست شود و http://www.kamapc.com بر روی سرور دیگری باشد که انجام شد و می توانید با Ping گرفتن ببینید . حتی جناب sharktech هم به همین موضوع اشاره داشتند .

خود دانید .....

موفق باشید .

the-game

Member
و سرانجام من که چیزی نفهمیدم بالاخره به حرف کی گوش بدم:-?
vista panel بود معذرت
بازم ممنون

pasargadteam

Active Member
بله اگر مثل همون چند سالی باشد که Hyper-V کار می کردید 100% مشخص هست که یکبار هم این مورد را انجام نداده اید .

به هر روی دوست عزیز اگر می خواهید گمراه شوید با حرف های ایشان همراه شوید .

اصلا ربطی به پارک دامین ندارد مثلا بر روی سرور بنده یک یوزر این درخواست را دادند که http://dl.kamapc.com بر روی سرور دانلود ما ست شود و http://www.kamapc.com بر روی سرور دیگری باشد که انجام شد و می توانید با Ping گرفتن ببینید . حتی جناب sharktech هم به همین موضوع اشاره داشتند .

خود دانید .....

موفق باشید .

معلوم نیست از کدام بد بختی عقده دارید که دارید سر من خالی میکنید. چون من هرگز با هایپر وی ام کار نکردم و نه میکنم. پس اول تحقیق کن ببین کی است و بعد اینطوری مخالفت کن. :lol:
ظاهراً برای چیز دیگری که در هر پستی که من پست میدم شرکت میکنید. :green:
عین یک بچه دوساله به حرف این گوش نکن به حرف اون گوش کن کردید.

متن زیر که خود این کاربر نوشته که من چیزی که میگم درست است و مشکلش رو دقیقا فهمیدم رو هم میزارم بلکه چشمات باز بشه و بتونی بخونی.

خب و اما شما دوست عزیز من:

و سرانجام من که چیزی نفهمیدم بالاخره به حرف کی گوش بدم:-?
vista panel بود معذرت
بازم ممنون

من و هر کسی که در اینجا دارند راهنمایی میکنند وظیفه ای برای پاسخگویی ندارند اما عشقی است که داریم میدیم مثل دوستان خوبم :
parmishost
vatanmusic
b2mhosting
nimafire
و ...
و ادمهایی نیستیم که بیکار باشیم و بخواهید کسی سوال کنه و بخواهیم اینجا جواب بدیم و به اندازه خودمان مشغله داریم.
اگر سوالی میکنید اینجا یعنی اطمینان به امثال ماها کردید.
حالا بگذریم بچه دو ساله هم اینجا هست.

شما سوالت رو من جواب دادم و گفتم که مشکلت اینه ؟ شما گفتی بله دقیقاً همون و منم گفتم که چطور حل کنید.
اگر نیاز به کمک برای ویستا پانل دارید هم بنده در خدمتم و گفتم با شناسه یاهوی من تماس بگیرید.

دیگر نمیتونم پیگیر این باشم که حتماً تماس بگیرید یا نه و یا انجام میدید یا نه و فقط انجام وظیفه میکنم و جواب میدم. کاری که همکارانی که نوشتم انجام میدهند و خالصانه است.

موفق باشید.

بله از همین ایشون کمک بگیرید که کاملا منحرف شوید .

من و هر کسی که در اینجا دارند راهنمایی میکنند وظیفه ای برای پاسخگویی ندارند اما عشقی است که داریم میدیم مثل دوستان خوبم :
parmishost
vatanmusic
b2mhosting
nimafire
و ...
و ادمهایی نیستیم که بیکار باشیم و بخواهید کسی سوال کنه و بخواهیم اینجا جواب بدیم و به اندازه خودمان مشغله داریم.
اگر سوالی میکنید اینجا یعنی اطمینان به امثال ماها کردید.
حالا بگذریم بچه دو ساله هم اینجا هست.

بله 24 ساعت در انجمن هستند و به همه کاربران هم ID Yahoo تعارف می کنند و اصلا بی کار نیستند ! (تعجب نکنید)

بیش از این تاپیک را از مسیرش منحرف نمی کنم و دیگر هم به پست های این جناب پاسخی نخواهم داد .

موفق باشید .

Mohammad

Member
چی بگم ؟:sad: شما که فقط بلدید اسپم کنید

من تا جایی که فهمیدم سوال ایشون این بود :
عمرا اگه کسی منطورمو فهمیده باشه

example.com روی یه هاست باشه و forum.example.com روی یه هاست جداگانه

خوب مشخصه دیگه ، ایشون یه هاست داره ، یه دامنه هم روش ست شده، حالا می خواد یه سابدومین از همون دامنه روی یه هاست دیگه ادد کنه ، یعنی اینکه آقای avaserver.com درست می فرمایند ، ...

البته اینی که آقای pasargadhost هم می فرمایند درسته ولی اونی که دوستمون میخواد نیست چون اینطوری باید یه دامنه اختصاصی برای فرومش بگیره ...!... اما ایشون میخواد از همون دامنه استفاده کنه

------------

و درست هم هم نیست اینطوری بیفتید به جون هم ، اگه فکر می کنید با توهین به هم دیگه کار خودتون رو تبلیغ می کنید سخت در اشتباهید ...

pasargadteam

Active Member
بله از همین ایشون کمک بگیرید که کاملا منحرف شوید .
بله 24 ساعت در انجمن هستند و به همه کاربران هم id yahoo تعارف می کنند و اصلا بی کار نیستند ! (تعجب نکنید)
بیش از این تاپیک را از مسیرش منحرف نمی کنم و دیگر هم به پست های این جناب پاسخی نخواهم داد .
موفق باشید .

سوت بزن دوست عزیز.
عذرخواهی برای همین روزاست وقتی اشتباه گرفتی.
ما پر کار با آی دی های مجید انلاینی. شما درست میگی.
اداره ارشاد که روی سرور ماست از مجید آنلاین آشنا شده؟
سایت نمایندگی اچ پی در ایران از مجید انلاین با ما آشنا شده؟
به قول دوستمون شما که فقط تاپیک اسپمی.

چی بگم ؟:sad: شما که فقط بلدید اسپم کنید
من تا جایی که فهمیدم سوال ایشون این بود :
خوب مشخصه دیگه ، ایشون یه هاست داره ، یه دامنه هم روش ست شده، حالا می خواد یه سابدومین از همون دامنه روی یه هاست دیگه ادد کنه ، یعنی اینکه آقای avaserver.com درست می فرمایند ، ...
البته اینی که آقای pasargadhost هم می فرمایند درسته ولی اونی که دوستمون میخواد نیست چون اینطوری باید یه دامنه اختصاصی برای فرومش بگیره ...!... اما ایشون میخواد از همون دامنه استفاده کنه
------------
و درست هم هم نیست اینطوری بیفتید به جون هم ، اگه فکر می کنید با توهین به هم دیگه کار خودتون رو تبلیغ می کنید سخت در اشتباهید ...

خدا پدر و مادرت رو برات نگه داره.

این بنده خدا میگه دو تا سایت داره, یکی اش سایت اصلی و یکی هم فروم است.
حالا میخواد یک سابدومین از سایت اصلی به فرومش وصل کنه. این چیزی بود که من در جواب سوالشون گفتم و تأیید کردن و منم راهکار رو دادم طبق اون چیزی که من از ایشون پرسیدم و ایشون تأیید کردند.

اگر این نبود و چیز دیگه ای بود تجربه اش رو داشت میگفتم اینه و اگر نداشتم هم میگفتم دوست من بلد نیستم.
ازم کم نمیشه قرار نیست که من کل سوالات هاستینگ رو بدونم.

به هر حال ممنون از لطف شما. و پاسختون.

the-game

Member
ببخشید اساتید حالا من چیکار کنم
تو ویستا پنل باید چطور این کارو انجام بدم آیا راهی هست
ممنون میشم
تو یاهو زیاد فعالیت ندارم ببخشید

جدیدترین ارسال ها

بالا