کمک در شبیه سازی خانه شیروانی

AlvanDiii

New Member
سلام دوستان
من قصد دارم یک خانه شیروانی مثل این عکس درست کنم ولی نمیدونم اینجایی که علامت زدم چطوری درستش کنم
لطفا کمک کنید
0120522_1775896911.jpg

Saeed777

Member
سلام. دقیقا بگو کجا. چون مشخص نیست اون علامت چی رو نشون میده

آخرین ویرایش:

AlvanDiii

New Member
بهترین راه واسه ترسیم این خونه چیه؟
برای سقفش دو تا باکس بیارم و یه چرخش بدم و یا اینکه دوبعدی رسم کنم و یه حجم بهش بدم؟؟
منظورم از کف تا سقفه، نمیدونم باید چیکارش کنم؟:?:
ببخشید که انقد سوال میپرسم اخه من تازه واردم

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
کاری نداره ...
این عکسی که گذاشتید از تکستچر استفاده شده اما
شما به راحتی میتونید از Batzal Roof Designer استفاده کنید تا مکس 2014 هم کرک شده .
اول شکل خالیش رو با Plane یا هرچی درست کنید بعد تو مودیفایر این پلاگین رو اد کنید .

از اینجا میتونید دانلود کنید برای مکس 2013 و 2014

Saeed777

Member
با احترام به حمید آقا باید بگم که به نظرم اگه از پایه مفاهیم رو یاد بگیرید بهتر باشه.
چون اول کار هستید پیشنهاد میکنم حتما آموزشهای بخش مدرسه امیرالمومنین ( لینک زیر ) که توسط استاد گلم آقا مهدی گذاشته شده رو دانلود کنید.
http://forum.majidonline.com/threads/205857-آموزش-های-مربوط-به-3dsmax-سال-92

آقا مهدی به خوبی توضیح دادن. ولی اگه از لحاظ دانلود مشکل دارین اعلام کنید تا بصورت متنی روشش رو خدمتتون عرض کنم.

pendesign

Member
کاری نداره ...
این عکسی که گذاشتید از تکستچر استفاده شده اما
شما به راحتی میتونید از Batzal Roof Designer استفاده کنید تا مکس 2014 هم کرک شده .
اول شکل خالیش رو با Plane یا هرچی درست کنید بعد تو مودیفایر این پلاگین رو اد کنید .

از اینجا میتونید دانلود کنید برای مکس 2013 و 2014

ایشون اصلا اسمی از متریال و تکسچر اورده ؟ نحوه مدل سازی رو خواسته یاد بگیره. برای سقف هم به همین سادگی که شما نیست کار کردن با roof designer .

pendesign

Member
در جواب به دوستمون ، این خونه اکثرا با تکنیک extrude و inset و کلا مودیفایر هایی که وقتی جسمتون رو convert to editable poly میکنید.برای مثال پله رو با همین روشی که گفتم درست کردم. به عکس زیر توجه کنید :

1.jpg

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

pendesign ابتدا لطف کنید اسپم نکنید .

یک پست قبل گفته بودم :
دوست عزیز مفاهیم که چیز کلی هست ، ایشون باید یاد بگیرند من جهت این گزاشتم که بقیه دوستان استفاده کنند .

و حرف اخر ، من حق دارم هر راهنمایی بخوام انجام بدم و به خود شخص مربوط هست که بهش کمکی بکنه یا نکنه ، شما هم در حد خودتون کمک کنید و به حرف دیگران احترام بگذارید .

با تشکر

pendesign

Member
به حرف دیگران احترام بگذارید .

شما که معمولا راهنمایی نمیکنی و توی این بخش نقش گشت امر به معروف و نهی از منکر داری. وقتی هم یکی مثل من میخواد کمک کنه اینجوری برخورد میکنی یا دسترسی بنده رو به انحمن مثل دفعه قبل برای چند ماه میبندی. وقتی راهنمایی شما کاربردی نداره نباید بهتون تذکر داد؟

LinkinForEver

شما که معمولا راهنمایی نمیکنی و توی این بخش نقش گشت امر به معروف و نهی از منکر داری. وقتی هم یکی مثل من میخواد کمک کنه اینجوری برخورد میکنی یا دسترسی بنده رو به انحمن مثل دفعه قبل برای چند ماه میبندی. وقتی راهنمایی شما کاربردی نداره نباید بهتون تذکر داد؟

اگر بیشتر دقت کنید من خیلی نیست که دستیار مدیر شدم و از خیلی وقت پیش هم خیلی سوالات رو جواب دادم و بقول شما ایجاد نظم بخشی از وظیفه نه همش ! همین الان هم به پست هام نگاه کنید ، دیروز 7 8 تا سوال رو پاسخ دادم ، پس بی انصافی نکنید .

لطفا تهمت نزنید ، من دسترسی شمارو قطع نکردم و اختیارش هم ندارم که قطع کنم ... من فقط وظیفه ی یاد اوری قوانین رو دارم .

راهنمایی من اگر کاربردی نداشت ، تا الان 13 تا دانلود نمیشد . خیلی چیز ها رو هنوز شما نمیدونید مثل کاربران دیگری که این مشکل رو پیدا میکنند ، فقط ایشون نیستن ، خیلی های دیگه هم همین مشکل رو دارند ، با ایجاد ابعاد مختلف در یک موضوع مرتبط میشه از تکرار سوال جلو گیری کرد .

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید .

AlvanDiii

New Member
ممنون از این همه محبت.
بابا من یه سوال مبتدی پرسیدم این همه که نباید سر چیزای الکی بحث کنید
باز هم ممنون

farshidzahedi

New Member
سلام دوستان
من قصد دارم یک خانه شیروانی مثل این عکس درست کنم ولی نمیدونم اینجایی که علامت زدم چطوری درستش کنم
لطفا کمک کنید
مشاهده پیوست 105842
سلام نمیدونم خونه رو چطوری ساختی :D
ولی برای ساخت سقف شیروانی ویلا پیشنهاد می کنم از شرکت مهارت پدیده کمک بگیری

جدیدترین ارسال ها

بالا