کمک در شبکه کردن 20 کامپیوتر

SPD

Member
سلام... من متاسفانه با مشکلی بر خوردم... من قدیم دو سیستم به صورت معمولی میتونستم به هم شبکه کنم اما الان سخت به مشکل برخوردم... در حال حاضر من الان در دبی هستم و دایم کار شبکه کردن سیستم ها رو به من داده....هایپ دارم... مقداری سیم... و تعداد بیست عدد کامپیوتر /....اما نمی دونم چطور این سیستم ها رو به هم متصل کنیم و یا سیستم سرور چطور نام گذاری کنم .... و آیا ویندوز اکس پی با ویندوز ویستا شبکه کردنش فرق داره یا نه.
لطفا راهنماییم کنید .... خواهشا کمک فوری می خوام. بحث آبرو در میانه

SPD

Member
اصلا با هایپ میشه یا دستگاه های دیگه ... اقا این وایرلس یعنی چی ؟

اقا اون هاب هستش برای 20 عدد کامپیوتر اونم تو دبی باید از سویچ استفاده کنید چون تعداد گره ها و ترافیک بالاست خوب من بهت میگم چی لازم داری.
سویچ یا هاب 100/1000
کابل شبکه با سرعته 100/1000 کته 5
یه عدد کامپیوتر سرور با ویندوز سرور 2003 یا لینوکس که فکر نکنم دومی به کارت بیاد.
خوب شما برای 20 تا سیستم باید یه هاب یا سویچ 24 پورت داشته باشی
یک عدد پچ پنل(patch panel)
یک عدد رک(rack)
سیم به اندازی محیط بستگی داره با سرعتی که گفتم یادت باشه (utp)
خوب اگه تو هاب داری و سیم باید اول جاهایه سیستم ها رو مشخص کنی بعد بشینی سیم رو به اندازه ببری و سوکت بزنی و این کار یکم سخصته برو فروشگاه هایه شبکه بگو پچ کورد میخوام (patchcord) اینها سیمهایه اماده ی utp هستش که از 1 متر داره به بالا بشتگی دارهچقدر بخوای ارزون هم هست تو دبی خوب سیمهارو از یک سر باید به هاب وصل کنی از طرف دیگه به سیستم ها
البته اگه بخوای خیلی تمیز کار کنی باید یکی باشه اونجا چون ات و اشغال زیاد میخواد خوب همون طور که گفت این کار رو میکنی حالا میشینی رو سرور
DHCP نصب میکنی و به سیستم ها ای پی میدی ولی از من میشنوی برو پیش یه متخصص تو اونجا چون من نمیتونم اینجا برات بگم چون نصب DHCP و ای پی دادن هم دردسر داره ولی بازم سوالی بود بپرس در ضمن وایرلس هم به شبکه هایه بیسیم که با امواج کار میکنن مگن که اون بحثش جداست.

• Like
Reactions: SPD

SPD

Member
خوب . اولش ازت تشكر كنم بابت توضيحات خوبي كه دادي..... اما من با بعضي اصطلاحاتش آشنا نيستم....منظورت چيه كه ميگي Dhcp نصب كن.... و يه سوال ديگه آيا سرور نميتونه ويندوز اكس ژي سرور پك دو باشه.... سرور چطور بهش تعريف بكنم كه معلوم بشه اين سرور اصلي من هستش .... لطفا حتما اين Dhcp يه توضيح كلي و اگر هم تونستي با عكسش برام بذار.. مرسي ازت

سلامDHCP یک سرویس IP دهی خودکار هستش که یعنی وقتی کامپیوتری وارد شبکه میشه سیستم سرور بتونه به اون IP خودکار بده و دیگه احتیاجی نیست که به صورت دستی وقت تلف کنی که با ویندوز 2003 راحنت میتونی اینکار رو بکنی نصب DHCP و مراحل اولیه یکم سخته ومن واقعا نمیتونم برات اینجا بگم این رو تو مدارک MCSE یا مهندسی ماکروسافت کامل اموزش میدن ولی از اونجا که تو کارت فوریه باید بگم به صورت دستی بخوای بدی راحت تره و در جواب دیگه نه شما نمیتونی سرویس پک 2 نصب کنی چون امکانات سرور در اون وجود نداره و برای مشخص کردن سرور هم باید همون سیستم عامل سرور رو نصب کرده باشی مثل همون 2003 شما اگه بتونی کتاب +Network رو بخری بخونی کارت خیل زود راه مفته هم فارسیش هست هم انگلیسی.
چیزه دیگه ای هم بود بپرس.

SPD

Member
دوست عزیز آیا کتاب دیگه ای وجود داره که شبکه کردن سیستم ها رو با استفاده از سرور 2003 توضیح داده باشه ...

ممنون میشم اسم کتابهای مفید در این رابطه رو بگی/

بهترین همونیه که بهت گفتم چون اگه شبکه کردن رو باد بگیری با هر سیستم عاملی میتونی درست کنی
+Network =مترجم شهرام سبحانی
انتشارات گلپونه

جدیدترین ارسال ها

بالا