کمک در ساخت فالیچه پرزدار

mostafa8

Well-Known Member
من چجوری میتونم یه قالیچه پرزدار مثل عکس بسازم از 0 تا 100

pdg.jpg

amin256

Well-Known Member
سلام
اول یک صفحه بساز برو به زبانه Create ایکون Geometry را انتخاب کن از منوی پایین افتادنی V-ray Far رو انتخاب کن
حالا مدل اولیه قالی ایجاد شده میتونی از زبانه Modify رنگ ، Density و سایر تنظیمات رو روش انجام بدی
موفق باشی

midos

Member
فکر کنم این کار مال یکی از دوستای مجیدآنلاینی خودمون باشه! تکنیک ساخت معمولا یکیه...
همون طور که amin عزیز فرمودن... ولی بیشتر کار با متریال برای طرح و این که تعداد hair چقدر باشه و پست پروداکت خوب مخصوصا برای درست کردن یه کار قوی مثل این کار لازمه که اینم برمیگرده به تجربه و کار کردن

parh

Member
سلام : کسی فایل تصویری برای ساخت قالیچه پرز دار داره ....؟؟؟ در صورت امکان اونو اپ کنه اینجا ممنون میشم

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام : کسی فایل تصویری برای ساخت قالیچه پرز دار داره ....؟؟؟ در صورت امکان اونو اپ کنه اینجا ممنون میشم

چرا آپ کنه اینجا؟
بارانا جان ادرسی که داده بهترین آموزشی هست که به صورت ویدئو پر شده
من قبلا دانلود کردم لینک هاش مستقیم هست و آموزشهای فوق العاده خوبی هستن
از 4 روش یه فرش رو درست میکنه
با دیسپلیس و مو وی ری و مو خوده مکس و اسکتر خوده مکس

parh

Member
سلام رفیق شرمنده من یه خورده بی سواد هستم باور کن رفتم به همون لینکی که دوستمون لطف کردن و گذاشتن ولی یه خورده گشتم چیزی پیدا نکردم و ازش زدم بیرون نمیدونم حالا شما میگید حتما خوبه و یه چیزهایی هست ولی من از اینترنت هیچی نمیدونم چون حتی برای یک ثانیه حوصله ورق زدن این پیج ها رو ندارم سریع قاطی میکنم شاید مطلب همون جا دم دستم باشه ولی اعصاب و وقتشو ندارم شما بذارید روی سن وسال من این عدم تمرکز و بی حوصلگی را دوست گرام واسه این چنین چیزی نوشتم از راهنمای و توجه شما ممنونم ...

Mehran coyote

Well-Known Member
خواهش میکنم دوست عزیز
ولی برای پیشرفت تلاش و تمرکز لازمه ی کار هست

من لینکو دیدم ولی متاسفانه ویدئو فیلتر شدن
باید از فیلتر عبور کنید تا ویدئو ها رو ببینید

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
عزيز اينقدر كم طاقتي تري دي كار نميشيا مطمئن باش، گاهي اوقات ياد گرفتن چيزي توي اين زمينه ممكنه هفته ها وقت ببره، اگر طاقت يه ويدئو پيدا كردن نداشته باشي بهتره بيخيالش شي. بيشتر كسايي كه اينجان با چنگ و دندون خوشونو كشيدن بالا.

parh

Member
مهران سلام : فدای شما و لطف شما از توجه بیش اندازه شما نسبت به خودم کمال قدرانی را دارم امیدوارم همیشه بر قرار باشی جون از اینکه به من اطلاع دادید بابت فیلتر شدن بسیار سپاس گذارم دوستی شما باعث افتخار من است همواره پاینده باشی عزیز ...

parh

Member
Barnara دوست خوب من سپاس گذارم از راهنمایی شما کاملا صحیح میفرمائید شما . ولی من یه خورده تنبلم عزیز منو ببخش اخه بیشتر بچهای اینجا سناشون از 30 دیگه تجاوز نمیکنه ولی من بیشتر از 30 سن دارم و همینطور مشغله کاری فراوان و هزار قصد و در گیری و از این حرفها که خودت هم میدونی نمیخوام سرت و به درد بیارم من یه خورده واسه مکس دیر اقدام کردم واسه همین به این مشکلات خوردم البته بعد از یه ورشکستگی مالی مجبور شدم همین کار دنبال کنم واسه اینه که یه خورده بی حوصله هستم وگرنه اینجا همه بچها خوب هستم از مدیر و ناظم سازندگان سایت و همه همه اینجا نسبت به هم لطف دارن همه اقا هستن . من واقعا خوشحال میشم وقتی میبینم اینجا بچها اینقدر هوای هم دیگه رو دارن تا یه پست گداشته میشه صد نفر میان و سریع خلاصه یه جورایی جواب میدن شما هم خیلی اقای و از توجه شما دوست خوب بسیار ممنونم همواره پاینده باشی منم سعی میکنم تلاشمو بیشتر کنم و همینطور با حوصله تر میشم خیلی آقایی ...!!!

harimi

New Member
سلام آقایون خسته نباشید! من این ویدئو هایی که تو لینک های بالا گفتد دانلود کردم ، ولی تو قسمت اولش گیر افتادم
این بابا اول یک باکس رو Vray planeمی کشه بعد ادیت پُلی میکنه بعد polyganزیریش رو بر میداره و بهش connect میده ، و اصلاحگر Turbo smooth رو بهش اعمال می کنه که میشه این عکس پایین:
1.gif
-------------------------------------------
حالا منم همین کارا رو میکنم و اونوقت باکسم میشه مثل بالشت ، ملاحضه کنید:
Untitled-2.jpg

لطفا راهنماییم کنید ، که 2 روزه گیر کردم!!!!

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
ببین واسه اینکه گوشه های box گرد نشه باید یا گوشه ها رو chamfer کنی یا اینکه برای هر چهار وجه box خط اضافه کنی تا موقع اسموس box حالت اصلیش رو از دست نده تو ویدوئو خودش که نشون داده

harimi

New Member
سلام
ولی من طبق کارهایی که خودش می گفت مو به مو رفتم اینجوری شد! الان برم کاری که شما میگین رو امتحان کنم!

harimi

New Member
رفتم vertex ها رو گرفتم و chamfer زدم ولی نشده بازم، ( برای هر چهار وجه box خط اضافه کنی ) رو نفهمیدم چیکار کنم، میشه ساده تر بگید؟

harimi

New Member
مشکلم تقریبا حل شده 2 تا edge چپ و راست رو پاک کردم ، اسموس کردم دیگه حالتش بهم نریخت، نمیدونم چی شد؟!؟!؟!:cool:

harimi

New Member
مهران جان سلام!
آره نشد ، متاسفانه نتونستم!
اگه ممکنه لطف کن برام با عکس بزار

Mehran coyote

Well-Known Member
شرمنده من خونه نبودم
اول یه باکس رسم کن به ادیت پلی وجه پایین رو پاک کن
برو رو حالت edge مثل عکس زیر خطوط اضافه کن با استفاده از connect

1.jpg

بعد اسموس بده