کمک در ساخت انیمیشن

من میخام یه پروژه برای پایان ترم آماده کنم حدود 6 ماه فرصت دارم یه انیمیشن کوتاه در حد یک دقیقه با مایا حدود 6 ماهی کار میکنم و تقریبا آشنایی جزیی میشه گفت دارم و روزی 6 ساعت حداقل کار میکنم با این اوضاع احوال و این فرصتی که دارم میتونم این پروژه رو انجام بدم چون واقعا هنوز توی کار خودمو نسنجیدم همش در حد مدل سازی و رندر و متحرک سازی بوده اونم آموزشی.
ممنون میشم دوستانی که حرفه ای هستند کمکم کنند البته بهتر میدونید که نمیخاد انیمیشن والت دیسنی بشه

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام اخوی،قطعا دانشجوی انیمیشن هستید
خوب قطعا خودتون بهتر میدونید کارای پیش تولید خیلی مهم و حیاتی هستند و امیدوارم همشو انجام داده باشید
اما شیش ماه هم زمان نسبتا خوبیه،نمیگم کافیه اما میشه یه انیمیشن کوتاه ساخت

javaweb

Member
سلام
منم یه جورایی مثل شما هستم برای پروژم باید یه انیمیشن بسازم،از من فقط اسکلت بندی و انیمیشن کردنش مونده تا تموم بشه(البته تموم که نه سر و تش به هم بیاد:sad:)
من سه ماه دارم کار می کنم قبلش اصلا انیمیشن و سه بعدی کار نکرده بودم ولی یه چیزایی سر هم کردم:wink:
این تصویر پایین یک فریم از تیتراژشو رندر کردم
sea_animation.360.jpg
اینم هنوز کامل نیست باید هنوز روش کار کنم
می دونم در کل خوب نیست

امیدوارم شما موفق با شید

من کم و بیش گرافیک کار کردمو با اصولش آشنایی مختصری دارم من فقط تو بخش متحرک سازی و آخرش اینکه چطور خروجی نهایی رو بگیرم مشکل ارم

javaweb

Member
من کم و بیش گرافیک کار کردمو با اصولش آشنایی مختصری دارم من فقط تو بخش متحرک سازی و آخرش اینکه چطور خروجی نهایی رو بگیرم مشکل ارم
دوست عزیز به نظر من برو از یوتیوپ چنتتا آموزش بگیر.هر آموزشی بخواهی هسش(انگلیسی) مخودمم مایا را با یوتیوپ یاد گرفتم
باidm می شود به راحتی فیلم هاا را دان کنید.چنافیلم در مو انیمیشننو رندر بگییر نگاه کن همه چیز حل می شه:wink:

از نظر آموزش که خیالم راحت به اندازه کافی فیلم آموزشی دارم 150 ساعت به بالا فقط میخواستم ممشورت کنم با دوستان ببینم میشه توی 6 ماه این کار رو عملی کرد یا خیر و یه مشکلی که هست خروجی نهایی رو چطور بگیرم

javaweb

Member
از نظر آموزش که خیالم راحت به اندازه کافی فیلم آموزشی دارم 150 ساعت به بالا فقط میخواستم ممشورت کنم با دوستان ببینم میشه توی 6 ماه این کار رو عملی کرد یا خیر و یه مشکلی که هست خروجی نهایی رو چطور بگیرم
سلام
برای خروجی نهایی من خروجی رو به صورت عکس رندر می کنم بعد با After Effects خروجی نهایی رو درست می کنم

سلام
برای خروجی نهایی من خروجی رو به صورت عکس رندر می کنم بعد با After Effects خروجی نهایی رو درست می کنم
باشه دل و میزنیم به دریا هر چند کار سخت و طاقت فرسایی برای اولین باره ولی لذت داره میرم پروژه رو روی انیمیشن انتخاب کنم اگه هم مشکلی برخورد که از دوستان کمک میگیریم در ضمن بجای افتر افکت از nuke میشه استفاده کرد کدوماشون بهتره و اصن فرقشون چیه

سلام . من عمومی چند نکته رو بگم اول اینکه حواستون باشه سیستمی که می خواد رندر کنه چقدر قدرت داره مثلاً من توی یک پروژه کاری فقط 4 ماه رندر کردم سیستم core i7 * 3 و 14 گیگ رم و کارت v7800 بود البته پروژه من جدی بودم ولی حتماً یک فریم رو رندر بگیر ببین چقدر زمان رندر می بره مثلاً اگر یک فریم 1 دقیقه زمان رندر ببره در نتیجه 24 فریم 24 دقیقه زمان رندر می بره ( با این فرض که یک دفعه محیط سنگین نمیشه و vfx نداریم ) هر 24 فریم برابر 1 ثانیه است در نتیجه 60 ثانیه برابر 1440 دقیقه میشه که هیچی نیست باید ببینی آیا زمان رندرت به صرفه است یا خیر

نکته دوم و مهم اینکه انیمیشن ساختن اونم یه نفره کار ساده ایی نیست حتی خیلی ساده اش . چون باید مدل بکنیم وبعدش تکسچر کنیم بعدش انیمیت و نور پردازی و رندر و در انتها after یا nuke که در نتیجه کلی مهارت می خواد

javaweb

Member
باشه دل و میزنیم به دریا هر چند کار سخت و طاقت فرسایی برای اولین باره ولی لذت داره میرم پروژه رو روی انیمیشن انتخاب کنم اگه هم مشکلی برخورد که از دوستان کمک میگیریم در ضمن بجای افتر افکت از nuke میشه استفاده کرد کدوماشون بهتره و اصن فرقشون چیه
امیدوارم موفق باشید
منم سه ماه پیش دلو زدم به دریا و قرار بود شنبه ای که داره میاد تموم بشه ولی به دلیل پروژه ی سایر درس ها(آزمایشگاه پایگاه داده،مباحث) دیگه انشاالله هفته ی بعدش تمومش می کنم
برای مقایسه بین دو نرم افزار می تونی به لینک زیر یه سر بزنی
http://www.imanvfx.com/?p=1620

سلام . من عمومی چند نکته رو بگم اول اینکه حواستون باشه سیستمی که می خواد رندر کنه چقدر قدرت داره مثلاً من توی یک پروژه کاری فقط 4 ماه رندر کردم سیستم core i7 * 3 و 14 گیگ رم و کارت v7800 بود البته پروژه من جدی بودم ولی حتماً یک فریم رو رندر بگیر ببین چقدر زمان رندر می بره مثلاً اگر یک فریم 1 دقیقه زمان رندر ببره در نتیجه 24 فریم 24 دقیقه زمان رندر می بره ( با این فرض که یک دفعه محیط سنگین نمیشه و vfx نداریم ) هر 24 فریم برابر 1 ثانیه است در نتیجه 60 ثانیه برابر 1440 دقیقه میشه که هیچی نیست باید ببینی آیا زمان رندرت به صرفه است یا خیر

نکته دوم و مهم اینکه انیمیشن ساختن اونم یه نفره کار ساده ایی نیست حتی خیلی ساده اش . چون باید مدل بکنیم وبعدش تکسچر کنیم بعدش انیمیت و نور پردازی و رندر و در انتها after یا nuke که در نتیجه کلی مهارت می خواد
مرسی نکاتی کاملا به درد بخور گوش زد کردید و فکر نکنم سیستم من چنان خوب باشه نسبت به سیستم شما البته خوب یه نفر قبول کرده باهام همکاری کنه میرم ببینیم چی میه نهایتا درست میکنیم برا خودم و زرومه کاری و برای تحول تو دانشگاه توی مایای تحویلش میدم نه رندر شده پایانی : پی
.

جدیدترین ارسال ها

بالا