کمک در زمینه خرید لب تاب

YAHYA2011

Member
با تقديم سلام و احترام حضور دوستان ارجمند
عذر خواهي ميکنم اگر تایپک رو در جای نامناسب ایجاد کردم
بنده با توجه به پولي که دارم 2 مورد لب تاب رو مد نظر دارم که از شما خواهش ميکنم بنده را براي انتخاب بهتر راهنمايي بفرماييد .
اين رو هم عرض کنم که عمده فعاليت بنده دز زمينه معماري و نرم افزارهاي آن مانند 3 دي مکس ، فتوشاپ ، اتوکد و غيره و ديدن فيلم و سريال مي باشد.

1- Asus K 43SD NEWCi5/ 3m/ 4GBDDR3/ 750 G HARD/DVD RW/ MONITOR 14.1/VGA GT6302G
قيمت 1.500.000 تومان

-DELL Inspiron 5110A/ NEW CI7 2670/6m/6GB DDR3/640G HARD/DVDR W/MONITOR 15.6/VGA 1G
قيمت 1.500.000 تومان

ممنون و متشکر

madmaster_3d

Well-Known Member
ببین من از لب تاپ سر در نمیارم. ولی اگر می خوای محیط معماری رو مثلا تو مکس بسازی این حرفا و رندر بگیری دستگاه قوی می خوای. یک لب تاپی بگیر که حتما سی پی یوش و رمش بالا باشه. رم 4 گیگ کافیه ولی 8 باشه بهتره. ولی سی پی یو حتما یک چیزی معادله i5 i 7 intel core باشه. و گرافیکت هم بالا باشه. به نظر من اگر پول میذی قرض کن بهترش رو بخر. البته این لب تاپ شما هم شاید خوب باشه. من سر در نمیارم از لب تاپ . ولی خوب تحقیق کن. مخصوصا یکی از بچه ها هستش به اسم bloot3d . تو دوستان من می تونی ایدیش رو پیدا کنی. از اون سوال کن کمکت می کنه

YAHYA2011

Member
ببین من از لب تاپ سر در نمیارم. ولی اگر می خوای محیط معماری رو مثلا تو مکس بسازی این حرفا و رندر بگیری دستگاه قوی می خوای. یک لب تاپی بگیر که حتما سی پی یوش و رمش بالا باشه. رم 4 گیگ کافیه ولی 8 باشه بهتره. ولی سی پی یو حتما یک چیزی معادله i5 i 7 intel core باشه. و گرافیکت هم بالا باشه. به نظر من اگر پول میذی قرض کن بهترش رو بخر. البته این لب تاپ شما هم شاید خوب باشه. من سر در نمیارم از لب تاپ . ولی خوب تحقیق کن. مخصوصا یکی از بچه ها هستش به اسم bloot3d . تو دوستان من می تونی ایدیش رو پیدا کنی. از اون سوال کن کمکت می کنه

ممنون از راهنمایی شما !
بله اتفاقا به ایشون هم بنده پیام خصوصی دادم دیروز ولی ظاهرا ایشون مشغله داشتن و به سایت تشریف نیاوردن تا پاسخ بدن !
به هر حال تشکر !

Maya2013

New Member
سلام دوست عزیز! بین دو تا لپ تاپی که شما معرفی کردی و با توجه به مشخصاتی که دادی لپ تاپ دل قوی تره... چرا قویتره؟ شما یه نگا به مقدار رم و نوع سی پی یو بنداز اولی Core i5 و دومی Core i7 هستش که دومی با هایپر تریدینگی که داره میتونه تا هشت رشته رو پردازش کنه که تو سرعت رندر بیشتر به دردت میخوره و مقدار رم که هم که خب نیاز به گفتن نداره...نظر من لپ تاپ دل هستش...موفق باشی

Parham

Well-Known Member
انتخاب های دیگری هم وجود دارد دوست عزیز اما از میان این دو مدل " DELL Inspiron 5110A " ارجعیت دارد.

mehdi.m.noori

New Member
سلام دوستان با اجازه من هم پیشنهاد خودم رو بدم:
دوست عزیز این دو نوت بوک رو که انتخاب کردی رو من هردوی اینها رو کاملاً میشناسم، اگه نظر منو میخوای کلاً دور DELL INSPIRON 5110رو خط قرمز بکش چون مشخصاتی که گفتی فقط جنبه دهن پرکن داره این سری از نوت بوک های دل جزو مذخرف ترین های بازار بین هم رده های خودشون هستن و برای استفاده طولانی یا سنگین اصلاً پیشنهاد نمیشن
مطمئنا مدل اولی (asus k43)یه سر و گردن از5110 dellبالا تره
اگه توان خرید نوت بوک در رنج ۲،۰۰۰،۰۰۰ًتومن داری بگو تا چند مدل برتر رو بهت معرفی کنم
یادمون باشه که قطعات تشکیل دهنده نوت بوک فقط(RAM,CPU,VGA,HDD)نیستن که بخوایم دو تا نوت بوک رو فقط با این مشخصات مورد مقایسه قرار بدیم
به عنوان مثال:کمپانی DELL نوت بوک های سری (LATITUDE)رو که واقعاً عالی و قابل اعتمادن رو با مشخصات فوق حدود ۳،۵۰۰،۰۰۰~۳،۰۰۰،۰۰۰ تومن میفروشه اخیراً هم شرکت زیگورات یک مدل نوت بوک LATITIUDE 6500رو به قیمت ۴،۰۰۰،۰۰۰تومن وارد کرده
یه مدل پیشنهادی:ASUS A53 SM-
core i 7 2630QM-6MB CACH
RAM 8GB DDR3. 1333
HDD 500 GB--5400rpm
VGA GEFORCE 630-2GB
BLUETOOTH. VER 4.0
price: 1,680,000~1,700,00 toman

top_night

New Member
سلام دوستان. من برای کارهای روزمره می خوام یه لب تاپ بگیرم و نمی خوام زیاد هزینه کنم... احتمالا بعضی از کارهای گرافیکی فورس ماژور رو هم باش انجام بدم. فتوشاپ و ...
میخوام بدونم با این گرافیک های معمول Intel 3000 یا 4500 روی سی پی یو برای مدلینگ توی مکس مشکلی پیش نمیاد؟ viewport رو در هر حد معمولی و عادی ارائه میده ؟ دوستان عزیز نمی خوام رندر بگیرم باش، فقط مدلینگ... و برای رندر از pc و یا به صورت شبکه می خوام استفاده کنم. اصلا در viewport تفاوت محسوسی هست بین vga های گیمینگ حرفه ای تر و این APU ها؟ به جای هزینه روی vga لب تاپ ترجیح می دم RAM و CPu بهترین انتخاب کنم. ممنون

Maya2013

New Member
دوست عزیز
top_night تفاوت محسوسی بین گرافیک های گیمینگ و گرافیک های برای کار سه بعدی هستش...
به این صورت که گرافیک های گیمینگ از فناوری DirectX برای رندر کردن استفاده میکنن ولی گرافیک های غیرگیمینگ از فناوری (فک کنم) OpenGl...در نتیجه چون محیط مکس از فناوری OpenGl استفاده میکنه کارت های غیر گیمینگ مثل FirePro و Quadro در این محیط ها میتونن در ویوپورت صحنه های عظیمی رو بالا بیارن
کارت گرافیکی هایی که گفتین هم در محیط مکس به احتمال زیاد تاخیر یا به اصطلاح لگ زیادی خواهند داشت و در اینجا مهم ترین چیز خراب خواهد شد...یعنی اعصاب شما

جدیدترین ارسال ها

بالا