کمک!خیلی ساده ست میدونم! ولی من بلد نیستم!!

saeid_k121

New Member
سلام دوستان ... من اصلا با فلش کار نمی کردم و با سوئیش کارامو راه می انداختم ... حالا مجبور شدم با فلش یه منو بسازم واسه سایتم ، سایتیه که واسه امتحان تو کلاس ازم خواستن باید تحویل بدم !

یه منوی خیلی ساده 8 تا کلید داره که وقتی روی هر کدوم کلیک کنی ۀدرس یک صفحه ای باز می شه .. اما من می خوام مشخص کنم این صفحه که با کلیک باز خواهد شد کجا باز بشه ! مثلا تو xhtm برای لینک ها target مشخص می کنیم می گیم _blank یعنی توی یه صفحه جدید باز شه .... یا میگیم "main" این main نامیه که قبلا به یه frame دادیم و وقتی روی لینک کلیک کنید توی اون frame باز میشه (منظورم frame و iframe های توی html هست ها ! منظورم فریم توی فلش نیست !)

کسایی که طراحی وب هم بلدن دقیقا میدونن چی عرض می کنم ... حالا من مجبورم دستور بدم به کلید ها که هر کدوم آدرس رو توی یک iframe که قبلا ساختم و نامش رو main دادم باز بشن ! نمیدونم چه کار کنم ! تو رو خدا زود کمک برسونین ! من باید این پروژه رو تحویل بدم !!!!!

پیشاپیش ازتون بسیار ممنونم ... شاد باشن

sinasadr

New Member
به نام خدا .

سلام .

ببين ميشه چند جور اين كارو انجام داد . يكي بوسيله شماره فريم مورد نظر . يكي به وسيله اسم فريم و همين طور چند روش ديگه .

ساده ترينش بوسيله شماره فريم .

توي فلش يه اكشني هست به نام gotoAndPlay. مي توني به هر دكمه بگي كه به عنوان مثال :

}() btn1.onPress = function
() gotoAndPlay
{​
توي پرانتز جلوي gotoAndPlay مي توني شماره فريمي رو بنويسي كه مي خواي بري توش . بهمين راحتي .

اگه مشكلتون حل نشد من هستم !!!!

در ضمن من پيشنهاد مي كنم كه فلش ياد بگيري . چون فلش كجا ..... سوويش كجا..... .

خدانگهدار​

padideh

Member
یه راه هم برای این که راحت باشی اینه که یه تکست باکس html درست کنی بعد درکه بقیه کارهاش html که بلدی
یعنی دکمه ها و همه چیز دیگه رو اون تو میسازی
به همین راحتی

kodex2

کاربر فعال
مشکلت راه حلش اینه :

getURL("samplePage.html", "Esme On frame setet")​

اگه سوالی بود در خدمتم.

جدیدترین ارسال ها

بالا