کمک برای مدلسازی شکلی عجیب

freshgun70

Member
سلام ! من میخواستم یه تشک مدلسازی کنم اما نمیدونم چجوری باید درست کنم ! منظور اینکه پارچه تشک طرح های برجسته داره روش مثل این عکس :

6.jpg

اول خواستم با displacement این ها رو درست کنم اما خیلی سنگین میشه و هم قشنگ در نمیاد ! pc منم خیلی قوی نیست ! میشه یه راهنمایی کنید ؟

:green:

freshgun70

Member
نه ! با بامپ فقط شبیه برجسته میشه ! من میخوام که واقعا برجسته بشه ! یعنی از کنار نگاه کنی دیده شه که پارچه تشک طرح هاش برجسته هست :rose:

amir-cg

Active Member
مثل اینکه خیلی دوست دارین کاراتون رو راحت انجام بدین....باید مدل کنین دیگه.....همینطوری نمیشه که به نرم افزار یه تکسچر بدی ، بگی باید عین حقیقت باشه./..اینجوری نمیشه....باید مدل کنی...

pool2009

Member
من یک فیلم کوتاه از ساخت یک همچین چیزی دیدم با برنامه
[h=1]Marvelous Designer 4 Enterprise
[/h]کار کرده بود خیلی هم طبیعی و واقعی درامده بود سایتش برید در بخش آموزش هاست
این برنامه برای شبیه سازی پارچه است است

freshgun70

Member
مثل اینکه خیلی دوست دارین کاراتون رو راحت انجام بدین....باید مدل کنین دیگه.....همینطوری نمیشه که به نرم افزار یه تکسچر بدی ، بگی باید عین حقیقت باشه./..اینجوری نمیشه....باید مدل کنی...

خب منم سوالم همین بود دیگه ! میخوام مدل کنم اما نمیدونم روش مدسازیش چیه ! یعنی تک تک باید مثلث های روی پارچه رو مدل کنم ؟ راه و روش مخصوصی داره ؟ ...

freshgun70

Member
من یک فیلم کوتاه از ساخت یک همچین چیزی دیدم با برنامه
Marvelous Designer 4 Enterprise

کار کرده بود خیلی هم طبیعی و واقعی درامده بود سایتش برید در بخش آموزش هاست
این برنامه برای شبیه سازی پارچه است است

بله منم یه چیزایی راجبش دیدم ! برنامه رو دانلود کردم ببینم چجوریه

ممنون:neutral:

mo-hammad

Active Member
ببرید تو نرم افزار های اسکالیپت مثل زیبراش یا ماد باکس و با آلفاهای سفارشی که خودتون میتونید تو فتوشاپ هم درستوشن کنید به شکل های مورد نظر برجستگی ها

اون آلفاها رو در نرم افزار اسکالیپتتون لود کرده و استفاده کنید

amir-cg

Active Member
ببرید تو نرم افزار های اسکالیپت مثل زیبراش یا ماد باکس و با آلفاهای سفارشی که خودتون میتونید تو فتوشاپ هم درستوشن کنید به شکل های مورد نظر برجستگی ها

اون آلفاها رو در نرم افزار اسکالیپتتون لود کرده و استفاده کنید
آره...اینم یه روش خوبه...

freshgun70

Member
شما باید و نباید از دیسپلیسمنت استفاده کنید....

منظورتون چیه باید و نباید ؟؟

فک کنم این مارولوس کارمو راه بندازه ! یه چیزایی یاد گرفتم ازش و تونستم یه پارچه بدوزم با برجستگی های لوزی اما نمیدونم اونو دور تخت بپیچم :rose:

amir-cg

Active Member
منظورم اینه که اگه هیچ راهی نداشتین باید از دیسپلیسمنت استفاده کنین....شما گفتین سیستمتون نمی کشه...اگه کرش نشه ، با کمی انتظار حله....
من با پیشنهاد اون دوستمون خیلی موافق نیستم....سیستم شما پایینه و زیبراش و مادباکس رو نمی کشه....اگه کارت گرافیکتون ، nvidia باشه ، با نصب دراویر حل میشه....اون وقت می تونید از اون روش استفاده کنید....
پیشنهاد می کنم از مارولوس استفاده نکنین....چون شما رو به نتیجه نمیرسونه و نخواهد رسوند....

freshgun70

Member
4 (1).jpg

مثلا این تشک رو ببینید ! به نظرتون چطور مدلش کردن ؟ دیسپلیس ؟

یا باید تک تک پلیگون مدلینگ کرد ؟
هیچ ویدیو آموزشی راجب این موجود نیست ؟

اون خط دوخت ها رو چجوری میشه درست کرد ؟ :green:

freshgun70

Member
آقا محمد میشه بیشتر راجب ساخت آلفا و استفاده از اون در زیبراش برای تشک توضیح بدین ؟

اگه آموزش چیزی اسم ببرین یا لینک بدین ممنون میشم :oops:

mo-hammad

Active Member
این عبارات رو در گوگل سرچ کنید براتون لینک یوتیوب میاره

how to make alpha from pictures for zbrush

[h=1]Creating custom ZBrush Alphas in Photoshop[/h]

همچنین این آ»وزش شرکت دیجیتال تیوترز میتونه مفید باشه

ولی قبلش شما برو بشین نرم افزار رو کامل یاد بگیر - زیبراش فضای کاریش از نظر من برای یه تازه وارد زیاد کاربر پسندانه نیست - شاید در ابتدا چرخش مدل تو محیط هم برات سخت باشه و نتونی کنترلش کنی یعنی تا این حد ! پس بهتره اول بهش مسلط بشی - در ضمن فوقالعاده نرم افزار اسکالیپت قوی و اتفاقا کاربرپسندانست وقتی که دستت راه افتاد میفهمی کاربرپسندانست و محیطش خیلی هم خوبه ولی باید کار کنی تا به این حس برسی

http://www.digitaltutors.com/lesson/5628-Creating-custom-ZBrush-Alphas-in-Photoshop

http://www.digitaltutors.com/lesson/5611-Using-Photoshop-to-create-your-own-custom-Alpha-brushes

ولی پیشنهاد میکنم شما برید سراغ سری آموزش های شروع کار با زیبراش

freshgun70

Member
خیلی ممنون !

قبلا یکم با زبراش آشنایی دارم ! یعنی کنترل دوربین و چرخش دور مدل و چیزای مبتدی رو یاد گرفتم :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا