کمک برای شروع نوشتن یک cms با php ؟

parnia77

New Member
سلام به همه دوستان
من واسه پروژه پایانی کاردانی،طراحی سایت برداشتم که یه فروشگاه اینترنتی هستش البته باید همراه با cms باشه که اون cms هم باید خودم طراحی کنم با dreamweaver و php
راستش با استفاده از مطالبی که تو این تالار خوندم یه تجزیه و تحلیلی کردم واسه جدولای پایگاه داده و طرح cms ولی الان نمیدونم از کجا باید شروع کنم یعنی اول طراحی cms یا خود سایت یا اینکه هر دو با هم؟؟؟:-?
اگه کسی بتونه یه framework مشخص برای این فروشگاه ارائه بده شاید منم بفهمم از کجا شروع کنم.
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین .
از همه دوستانی که نظرشونو میگن ممنونم.:rose:

VAHID216

مدیر بازنشسته
خوب شما کار سختی رو انتخاب کردید واسه پروژتون CMS رو که می شه چیز ساده ای درست کرد که یه بخش نیوز داشته باشه یه بخش کاربری و مدیریت و تمام. اما فروشگاه کمی سخته . فریم ورک هایی که الان وجود دارند خودشون علاوه بر اینکه CMF هستن CMS هم هستن یعنی اصلا نیازی به طرحی چیز خاصی نیست که نمونش MODX هست. اما شما یه سر به سایت زیر بزنید :
http://php.opensourcecms.com
و
http://sourceforge.net
تنها چیزی که به شما می تونه کمک کنه به اسکرپت های موجود نگاه کنید .
موفق باشید

parnia77

New Member
سلام
ممنون از راهنماییتون
راستش نمیدونم بگم یا نه ولی من نتونستم این اسکریپت ها رو ببینم !!! میشه بگین کجای سایت باید دنبالشون بگردم؟!:-?

VAHID216

مدیر بازنشسته
Source Forge یک پایگاه اشتراکی پروژه های اوپن سورس هست که باید دنبال اون چیزی که هستید توی شاخه مورد نظرتون بگردید.
اون یکی هم شاخه بندی داره در بلوک سمت چپ CMS ها رو طبقه بندی کرده.
موفق باشید

parnia77

New Member
سلام به دوستانی که این بحثو دنبال میکنن
در راستای همین سوال جوابا برای cms نویسی میخوام یه سوال بپرسم...
اگه مدیر سایت بخواد یه عکس بفرسته مثلا واسه یه محصول چطوری اینکارو بکنه؟؟؟
البته مدیر سایت از کدنویسی چیزی نمیدونه!!!
ممنون از کمکتون

sharktech

کاربر فعال
ببین دوست عزیز نوشتن یک cms خیلی راحته اما اگه بترسی و از دور نگاش کنی, خیلی سخت به نظر میرسه.

در مورد سوالتون باید بگم, شما باید توی cms که مینویسید این امکان رو در مدیریت ایجاد کنید.

مثلا یه صفحه برای نمایش محصولات بنویسید که محصولات موجود در دیتابیس رو توی سایت برای همه نمایش بده و یک صفحه دیگه توی مدیریت قرار بدید تا ادمین بتونه مشخصات محصولات رو توی دیتابیس اد کنه و کلا محصولات سایت رو مدیریت کنه.

parnia77

New Member
ممنونم
ولی من منظورم همون مورد خاص بود که عکس رو چطور میتونه به پایگاه داده phpmyadmin بفرسته وگرنه اون کارایی که شما میگین رو انجام دادم!
برای عکس فرستادن باید از آدرس عکس استفاده کنه یا راه دیگه ای هم هست؟؟؟
ممنونم

sharktech

کاربر فعال
بهترین راه اینه که عکس رو روی هاستتون آپ کنید و بعد لینک عکس رو توی db ذخیره کنید.

parnia77

New Member
من شرمنده ام اینقد سوال میکنم!!!
من که از localhost استفاده میکنم کجا عکسمو بذارم؟؟؟
مدیر سایت که بنده خدا نمیدونه آپ کردن یعنی چی! برای اون چه راهی هستش؟؟؟
منظورمو متوجه میشین؟:-?

sharktech

کاربر فعال
ببین عزیز این لوکال هم مثل هاست عمل میکنه و تنها فرقش اینه که لوکال توی کامپیوتر خودتون اجرا میشه !!!!

ببینید, شما توی صفحه ای که محصولات رو مدیریت میکنین, یه سری فیلد دارین که مشخصات محصولات رو توسط اونا از مدیر دریافت میکنید و در db ذخیره میکنید, مانند : اسم, وزن, اندازه, توضیحات و ...

حالا باید یه فیلد دیگه بزارید که مدیر بتونه از کامپیوترش یه عکسی رو browse کنه و کد شما اونو توی هاست (همون لوکال) آپ کنه و لینک عکس آپ شده رو هم توی db ذخیره کنه و هنگام نمایش عکس هم از همون db لینک رو بخونه و نمایش بده, گرفتی ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا