کمک برای ساخت فروم فارسی

hamid7x

Member
سلام کسی میتونه برای نصب فروم smf فارسی روی این هاست کمک که

پله پله اخه من هیچی بلد نیستم:-?

اینم هاست رایگان که php ساپورت میکنه

www.netii.net

ariamaria

Member
شما به این تاپیک من نگاه کنید

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=154920

من اس ام اف رو پیشنهاد نمی کنم.مخصوصا نسخه ی آزمایشی اش رو!باور ندارید.به سایت من نگاه کنید

www.javananeh.com

خب ولی درخواست شما چیز دیگه ای بود نه!:green:.الان تو دلتون دارید می گید تو کاری که بهت مربوط نیست دخالت نکن.باشه .پس می ریم سراغ جواب شما

ببینید نگفتید کنترل پانل چیه.ولی تا اونجا که می دونم این جور سایت ها لینوکس با کنترل پانل ویستا می دهند.البته زیاد هم فرقی نمی کنه.(اصلا چرا گفتم)

به هر حال وقتی وارد کنترل پانل شدید.یک جا نوشته "فایل منیجر".خب منتظر چی هستید برید توش دیگه!

رفتید؟

خب حالا چی می بینید.اگر سیستم پیشرفته باشه کلی آت و آشغال می بینید و اگر نه فقط یک پوشه ساده با نام htdoc یا یک چیزی تو همین مایه ها.

1-توی اون سیستم پیشرفته هه یک فولدر با نام "www" وجود دارد برید توش.احتمالا اون تو هم یک سری آت و آشغاله که اصلا بهشون دست نزنید.

2- اگر سیستم پیشرفته نبود و فقط یک فولدر به اسم htdocs هست (یا اینکه یک فولدر هست که می رید توش این htdoc هست). وارد همون فولدر htdoc شوید.درون فولدر یک فایل به اسم index هست (یا چند تا).همشون رو قلع و قم کنید.هیچ فایلی به این نام نباید وجود داشته باشد

حالا آماده ی نسب اس ام اف هستید

یک صفحه جدید باز کنید

برید به اینجا

http://download.simplemachines.org/

ورژن مورد نیاز خودتون رو انتخاب کنید(من 12-1) رو پیشنهاد می کنم.شماره 2 آزمایشیه.بریزی بدبخت می شی.بیچاره می شی.سایتت مثل مال من می شه!خلاصه بعد از دانلود

برید اینجا

http://download.simplemachines.org/?languages

فایل زبان فارسی رو هم دانلود کنید.فارسی با فارسی utf8 هیچ فرقی نداره.

خب حالا فایل های دانلود شده را از حالت زیپ در بیارید و با هم ادغام کنید.(یعنی یکی رو بریزید توی اون یکی).با این شرایط که اگر اولی توش پوشه tempalate هست دومی رو هم یک جوری تو اولی بریزید که فایل های پوشه ی tempalate دومی وارد اولی باشه و یکی بشن جوری که آخر سر کلا یک پوشه با نام tempalate باقی بمونه.خب دیگه تموم شد

فایل ها رو زیپ کنید و با فایل منیجر آپلود کنید و باز کنید.

جوری فایل ها رو باز کنید که مثلا همان پوشه ی تمپلیت در پوشه "www" نسخه پیشرفته و یا "htdoc" نسخه معمولی قرار گیرد.

خب دیگه یک نفس عمیق بکشید .اس ام اف تقریبا نصب شد.

دوباره وارد کنترل پانل هاست خود شوید.در قسمت دیتابیس ها وارد شده و یکدونه جدید بسازید.پسورد هم اگر خواست انتخاب کنید.اگرم نه که هیچی.اسمش هم مهم نیست چی باشه

حالا یک صفحه جدید باز کنید و اسم سایتتون رو بزنید.مثلا siteshoma.netii.net .ایول با صفحه نسب اس ام اف مواجه می شوید.بعد کلی حال کردن عملیات نصب رو شروع کنید.چمی دونم نام کاربری و رمز عبور و ایمیل و این چرت و پرت هاتون رو بدید

next را بزنید

در تنظیمات دیتابیس

در نام دیتابیس اسمی رو که وقتی دیتابیس رو ساختید "نشان داد" رو وارد کنید.دقت کنید مثلا اگر شما اسم دیتا بیس رو smf نتخاب کردید یه اسم شبیه netii173619-smf ساخته می شه یا یه آشغال دیگه مثل این

در سرور دیتابیس اگر در سمت چپ کنترل پانلتون در تنظیمات دیتابیس (نوار سمت چپ رو می گم) چیزی نوشته بود مثل sql209.com خب همون رو وارد کنید.اگر نه اصلا هر چی گشتید هیچی پیدا نکردید بگذارید که همون localhost باقی بمونه

رمز همون رمزی که انتخاب کردیده.دقت کنید که اگر رمز انتخاب نکردید رمز ورود به کنترل پانلتون رو وارد کنید

بقیشون رو هم پر کنید.اسم جدول ها رو هم عوض نکنید

تمومه دیگه

next

و در آخر پاک کردن فایل نصب

حالا خارج شوید و دوباره وارد سایتتون شوید مثلا siteshoma.netii.net

با صفحه اول اس ام اف نصب شده مواجه می شید.

مبارکه:rose:

امیدوارم موفق باشید و فرومتون به یکی از بهترین ها تبدیل شه.اس ام اف 2 نه!ولی اس ام اف 12-1 خیلی پایداره و تا سال ها براتون کار می کنه.در آینده هم که نسخه 2 پایدار بیاد که دیگه شاهکاره.همه نوع امکاناتی داره.همیشه یادتون نره که بک آپ تهیه کنید((فول بک آپ نگیرید.فول بک آپ مال وقتیه که می خواهید هاست رو عوض کنید.کار دیگه ای نمی کنه.بک آپ از دیتابیس و فایل ها که دیتابیس مهم تره

اینجا رو بخونید
http://wiki.mambolearn.com/index.php/آموزش:تهیه_پشتیبان_از_دیتابیس_با_استفاده_از_PHPMyAdmin

))وقتی بک آپ داشه باشید سایت هک شه ، به هم بریزه و خلاصه هر چی که بشه عین خیالتون نیست

شاد باشید

ariamaria

Member
اصلا همچین چیزی وجود نداره:-?

دوست عزیز من که علم غیب ندارم که شما از چه کنترل پانل و چه سیستم عامل(لینوکس ، ویندوز ...) استفاده می کنید.همچنین نمی دانم که میزبان شما اونجا رو چطوری منیج کرده.شاید دلش خواسته باشه اسم پوشه htdocs رو به قضنفر تغییر بده.من سعی کردم بهترین راهنمایی رو با اطلاعات هیچی (واقعا هیچی) بکنم.
بهتر بود جای این سوال می گفتید وقتی وارد فایل منیجر می شوید چی می بینید تا راهنماییتان بکنم.

باز هم راهنمایی با اطلاعات هیچی:

ببینید بر فرض اسم سایت شما www.siteshoma.com باشه.حالا وارد فایل منیجر شدید.مسلما یک سری فایل می بینید و یک سری پوشه یا فقط پوشه!

1 - اگر فقط پوشه می بینید و هیچ فایلی نمی بینید وارد پوشه ها شوید تا آخرین پوشه ای که موجوده.بعدا فایل ها رو همون جا آپلود کنید
2 - راه دوم : اگر شما در مرورگرتان تایپ می کنید www.siteshoma.com یک صفحه می آورد (یه چیزی به جز پیغام page not found ) پس حتما یک فایل با نام index دارید.اون فایل رو پیدا کنید و پاک کنید و همون جا شروع به آپلود فایل های جدید بکنید
3 - اگر پوشه ای با نام www.siteshoma.com موجود بود ، وارد پوشه شوید.اگر باز هم یک پوشه دیگه داخل آن دیدید ، باز هم داخل آن شوید و همون جا فایل ها رو آپلود نمایید و اگر نه فایل ها رو داخل همون پوشه www.siteshoma.com آپلود نمایید
4 - بگردید ببینید هر پوشه ای با نام "www" یا "home-directory" یا یک اسمی توی همین مایه ها اگر وجود دارد .همون پوشه ی مورد نظره و در داخل همون پوشه فایل ها رو آپلود نمایید

موفق باشید

hamid7x

Member
این عکسشه دقیقا تو فیال منجر اینها هستند و همنطور که تو عکس علامت زدم تو public html یک فیلی به نام default.php قرار داره حالا کجا بلید اپلود کنم

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    42 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • untitledd.JPG
    untitledd.JPG
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7
آخرین ویرایش:

hamid7x

Member
فکر کنم نصب شد اینجا باید چه کار کنم :)

پیوست ها

• aaaa.JPG
    aaaa.JPG
    74 کیلوبایت · بازدیدها: 8
آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
نیازی به تنظیم کردن قسمت Ftp نیست ... اگر الزامیه مشخصاتش رو که هاستیگ براتون ایمیل کرده وارد کنید ، اگر مشکلی بود در صورت تمایل مشخصات دیتابیس و آدرس سایت رو برام پ.خ کنید تا براتون نصب کنم .

hamid7x

Member
اقا من مشخصات رو دادم يوزر بسورد تو قسمت بالا هم كه خوده لوكال هاست بورت هم 21 دادم اون كادر اخري هم كه كه خودش اتوماتيك انتخاب ميشه حالا نميدونم بايد جكار كنم
اين ادرس فروم منه كه زدم كه وقتي وارد ميشي اين صفحه مياد

http://qtmusic7.host22.com

اخه همون كاري رو كه بيان كردي انجام دادم uplod‏ كردم كه وقتي به داخل اين ادرس ميشي با اين صفحه يعني همون تنظيمات ftp‏ مواجه ميشي اكه نميشه كاري كارد تا يوزر و بسورد رو بدم خودت انجام بدي

Milad

Well-Known Member
برو تو فایل منیجر فایل هایی که لیست کرده رو ، Permision رو رو 777 تنظیم کن .

آخرین ویرایش:

ariamaria

Member
من براتون چک کردم.مشکل شما با راهنمایی roxeta حل می شود.تمام دسترسی ها را برای پوشه ها و فایل های زیر به حداکثر تغییر دهید.(تمام تیک ها رو براشون بزنید.).
به این صورت که فایل ها و پوشه ها را دونه دونه انتخاب کرده.و هر بار دکمه ی chmod بالا دست راست فایل منیجر خود را بزنید.بعد تمام گزینه ها را تیک بزنید.و بعد فایل یا پوشه ی بعدی

لیست فایل ها

agreement.txt
Settings.php
Settings_bak.php

که در پوشه public_html هستند

installed.list

که در پوشه ی Package هست

و فولدر های

attachments
Packages
Smileys
Themes

که در پوشه public_html هستند

در کل هم برای اینکه یاد بگیرید آدرس سرور را در تنظیمات ftp باید ftp.host22.com
بدهید و نام کاربری و رمز عبور را مال همونی که باهاش به کنترل پانل وارد می شوید را وارد کنید.پورت هم 21 است.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

hamid7x

Member
همه اون کارا رو کردم این دفعه این ارور رو میده؟؟؟ چه کار کنم:-?

پیوست ها

• asdsad.JPG
    asdsad.JPG
    78.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

ariamaria

Member
مشکل حل شد

من برای اینکه ببینم این مشکل از کجاست رفتم توی سایت عضو شدم

شما وقتی وارد کنترل پانل خود می شوید صفحه ای مشابه صفحه ی زیر مشاهده می کنید

84331508227102714491.bmp

خب حالا روی آیکون مشخص شده در تصویر کلیک نمایید

وقتی وارد شد اطلاعاتی که باید در همان صفحه ی مورد نظر وارد کنید را نمایش می دهد

حالا اطلاعات را وارد نمایید و از اس ام اف لذت ببرید

سرور : FTP host name

نام کاربری : FTP user name

رمز عبور : همان رمز عبور کنترل پانلتان

پورت : 21

ارادتمند شما:rose:

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
اگر به میلی که سایت بهت میزنه هم توجه کرده باشی توی اون هم تمام اطلاعات رو ارسال کرده ، نمونش :

*** File Upload Details ***
FTP Hostname: ftp.site.com or 64.120.177.162
FTP Username: z895421
FTP Passsword : ******
البته پورت رو نمی فرسته که عموما ftp بیست و یک هست ...
به هر حال موفق باشی .

آخرین ویرایش:

hamid7x

Member
شرمنده اخرین مشکل عکس ها رو دنبال کنید باید چه کار کنم

من تو صفحه اول همه رو پر کردم و ادمه زدم با این صفحه مواجه شدم

""نام بانک اطلاعتی"" چی باید وارد کنم خالی هم گذاشتم اما بازم ارور میده برو فلان بکن

پیوست ها

• sdsd.JPG
    sdsd.JPG
    82.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • 122.JPG
    122.JPG
    42.7 کیلوبایت · بازدیدها: 2

جدیدترین ارسال ها

بالا