کمک،فارسی درswish

bazarche

Member
کسی میدونه با کدوم ورژن swish میشه با فونتهای استاندارد،فارسی نوشت؟؟

FarzadS

Member
سلام دوسته من شما مي تتونين با ورژن 2 اين نرم افزار فارسي بنويسيد البته با برنامه Ipt 4
كه در برنارايانه هستش مي تونين اين كارو بكنيد بازم مشگلي بود من در خدمتم.
فرزاد :wink:

Asaf

Member

با سلام
من نميدونم كه منظورتون چيه؟
تقريبا در همه نسخه هاي swish ميشه به زبان فارسي مطلب نوشت و به آنها افكت داد
منتها بايد شما از ويندوز فارسي استفاده كنين
من اغلب از ويندوز 98 استفاده ميكنم و پاسا 2001 و يا 99 در آن نصب ميكنم . آنوقت با فونت هاي فارسي استاندارد در خود swish فارسي مينويسم
اخيراٌ با راهنماييهاي دوستان در همين انجمن به swish max دسترسي داشته ام و در محيط اونهم فارسي نوشته ام.
ويندوز من نسخه عربي Se 98 است و در اون پارسا 2001 نصب كرده ام.

Masih

Well-Known Member
سلام!

نسخه swish چندان مهم نيست! در درجه اول OS كه ازش استفاده ميكني مهمه! بهترين Windows براي فارسي نوشتن در كليه برنامه‌ها Parsa 2001 هست. با اين ويندوز ديگه مشكلي در نوشتن فارسي در swish نداريد.

يكي از دوستان هم كه گفته بود با IPT4 يا IPT5 ميشه فارسي نوشت بايد بگم كه فقط در swish 2.0 ميشه با اين نرم‌افزارها كار كرد اما swishmax فونتهاش رو خراب ميكنه!

ACTIVE

Active Member
با سلام
من تا اونجايي كه ميدونم از فارسي نويس زماني استفاده ميشه كه ويندوز يا برنامه ما قادر به پشتيباني فارسي نباشه !
و شما هم ميتونين از نرم افزارهاي مختلف فارسي نويس اعم از IPT ٬ Maryam ٬ Alborz ٬ Diba و ... استفاده كنيد .

در ضمن لازم به توضيحه كه در ويندوز XP نيز شما ميتوانيد از همه نسخه هاي Swish با هر فارسي سازي كه دلتون ميخاد فارسي بنويسيد !!

در ضمن IPT يكي از محصولات برنا رايانه هست و در داخل مجموعه پارسا عرضه ميشود .

موفق باشيد

Masih

Well-Known Member
سلام!

IPT5 همونطور كه گفته شد در داخل بسته نرم‌افزاري پارسا 2001 عرضه ميشه و محصول نرم‌افزاري سينا هست اما به طور جداگانه و به طور آزمايشي (Trial) هم قابل استفاده هست (براي مدت 15 روز).

موفق باشي.

دوستان! حرف آخر
طبق فرمايشات همگي نتيجه مي‌گيريم كه:
در هر نوع ويندوزي كه كار كنيم بايد يك فارسي ساز و نيز فونت هاي مطابق آن را داشته باشيم. وگرنه نمي توانيم فارسي بنويسيم.
پس:
1- نمي توان از فونت هاي فارسي رسمي كه مثلا در ورد با صفحه‌كليد مستقيما تايپ مي‌شود درswish كاركرد.
2- احتمالا در هيچ نسخه اي از swish نمي‌توان مثل فوتوشاپ ME (و نيز ورد) مستقيما فارسي تايپ كرد.

لطفا اگر نتايج زير به هر شكل غلط است پاسخ دهيد

يا علي مدد

Masih

Well-Known Member
سلام!

من فقط در مورد تجربه خودم بهتره بگم. اگر از Parsa 2001 استفاده كني دو نوع فونت فارسي داري. فونتهايي كه با IPT شروع ميشن و فونتهايي كه با حرف B شروع ميشن. فونتهاي IPT فقط براي جملاتي به كار ميرن كه توسط نرم‌افزار IPT5 ايجاد شده باشن و فونتهايي كه با حرف B شروع ميشن براي تايپ مستقيم در نرم‌افزارها هستن.

در Swish 2.0 امكان تايپ با هر دو مدل فونت هست (چه به طور مستقيم و چه با نرم‌افزار IPT5) ولي در SwishMax كه چند وقتيه من دارم روش كار ميكنم فونتهاي IPT5 هميشه جوابگو نيست ولي هنوز امكان تايپ مستقيم به خوبي جواب ميده.

موفق باشي.

Asaf

Member
با سلام
من توجه دوستان رو به يه نكته جلب ميكنم
پارسا 2001 فارسي سازيه كه ويندوزهاي عربي رو فارسي ميكنه .يعني شما بهتره اگه دوس دارين از پارسا 2001 استفاده كنين در سيستم خود ويندوز عربي نصب كنين Me يا 98Se
IPT5 هم نرم افزار جانبي پارسا 2001 هستش كه براي فارسي نويسي در محيطهاي گرافيك و انيميشن بكار برده ميشه
در ويندوز xp و ويندوز عربي 98 ميشه به طور مستقيم در محيط swishmax فارسي نوشت ولي من اينكارو در ويندوز Me امتحان نكرده ام
با سپاس و موفق باشين

جدیدترین ارسال ها

بالا