کمپوزیت حرفه ای

eztech

Active Member
سلام دوستان

یک سوال داشتم من خودم الان با برنامه های مکس و افتر کار کردم و چندتا کار ساده و متوسط با هم تلفیق کردم
ولی یک سوالی پیش اومده میخوا ببینینم نرم افزار قو تری برای کار های تلفیقی (از افتر) وجود داره

مثلا بشه دوربین در یک کار سه بدی که انجام دادی به راحتی حرکت و یا ویرایش و جا به جا کرد و بشه افکت های و جلوه های سینمایی بهتری داد. :green:

eztech

Active Member
دوستان جواب نمیدین ؟ این چندمین انجمن که سوال میکنم جوابی نمیگیرم ؟!

Mandana

Active Member
نرم افزارهای زیادی وجود دارن باسه کامپوزیت ولی هر کس با چیزی که راحت تره کار می کنه.مثلن شنیدم( تست نکردم) nuke حرف اول رو می زنه اما وقتی می دونم آموزش ازش به سختی یافت میشه یا چقدر سخته یادگیریش خوب همون رو توی افتر یا کامبیوژن انجام میده آدم:green:
شما مشخص نکردین دقیقن چکار میخواید با اون کار سه بعدی انجام بدین.اگر فقط افکت سینمایی میخواید اضافه کنید خوب همون افتر هم جوابگو هست.ولی اگر منظورتون تلفیق فیلم با 3 بعدی هست خوب اول باید نرم افزارهایی مثل boujou یا pftrack رو یاد بگیرید بعد دیگه می تونید توی افتر یا شیک یا هر چیز دیگه ازش استفاده کنید.بازم میگم سوالتون خیلی کلی و ناقص هست دوست جان
موفق بباشین:rose:

eztech

Active Member
سلام ممنون :rose:
اون برنامه boujou عالی بودن برای کامپوزیت ولی یک چیز دیگه که میخوام این که :

فرض کنین یک میحط کاملا سه بعدی ساختین مثلا محیط یک خونه یا یک خیابون خود برنامه مکس اگر بخوام حرکت بدین بوسیله اون نوار پایان و ثبت حرکت .دوربین و .... انجام میده که به نظر من اصلا کار نرم نیست و حرکت دوربین real نیست حالا نرم افزاری میخوام که تو اون قسمت کامل باشه یعنی بشه دوربین به شکل حرفه ای تری حرکت داد و انیمیشن ساخت
حالا همچین برنامه هست ؟:green:
یا یک مورد دیگه میشه اون اماکانات مکس قوی ترش کرد ؟ :green:

:shock:

سلام دوست عزيز

به نظر من شما مشكلت توي انيمت كردن هست و به نرم افزار ربطي نداره . بايد يك مقدار تمرين ها تو توي قسمت انيميت بالا ببري تا بهتر كار كني .
يه راه ساده براي Real كردن حركت توي مكس اينه كه حركت اصلي و درست رو با دوربين انجام بدي و در نهايت وقتي ديدي كه حركت درست هست و حالت Real نداره( حلت لرزش دست) ، به دوربين يه Noise اضافه كن و مقدار Frequency رو به زير 0.1 دهم برسون حالت Fractal رو فعال كن و مقدار Z رو زياد كن مثلآ 0.5 اين جوري حالت راه رفتن براي دوربين ايجاد ميشه البته اين راحت ترين و سريع ترين راه هست . اما بهترين راه نيست ( مقدار ها بستگي به اندازه هات داره . اگر ديدي دوربينت خيلي ميلرزه مقادير رو كمتر كن . اگر ديدي تكون نميخوره مقادير رو بيشتر كن ) حتمآ Noise رو به كل دوربين بده يعني هر دو قسمت دوربين انتخاب باشه (Target & Camera) .
اميدوارم مشكلت حل بشه ... :)

eztech

Active Member
سلام
ممنون دقیقا مواردی که گفتین همون چیزی که میخواستم ولی بازم به دلم نمیشینه کلا حرکت دوربین رو محور یک جوری آزار دهنده هست و آزادی کار میگره نمیتونه سلیقه که در هر لحظه که میخوای ثبت کنه در کل یعنی نرم افزار حرفه ای تری نیست ؟ :green:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام
ممنون دقیقا مواردی که گفتین همون چیزی که میخواستم ولی بازم به دلم نمیشینه کلا حرکت دوربین رو محور یک جوری آزار دهنده هست و آزادی کار میگره نمیتونه سلیقه که در هر لحظه که میخوای ثبت کنه در کل یعنی نرم افزار حرفه ای تری نیست ؟ :green:
.
.
.
توی پست اول فرمودین افکت ها و جلوه های حرفه ای سینمایی !!!
با امکانات Curve , Color Corection و .... و پلاگین هایی مثل Twitch و Fim magic pro
و یا پلاگین فوق العاده Optical Flares که افتر افکت داره هر چیزی قابل انجام هست
..........................
به نظر شما افترافکت یک نرم افزار حرفه ای نیست ؟
نسخه Cs5 افترافکت یعنی انجام کل ناشدنی ها !!!!!
نظر من اینه که شما به جای اینکه دنبال یک نرم افزار حرفه ای تری بگردی
باید یک کم بیشتر تلاش کنی و بیشتر تجربه کنی
ایشالله به اونجایی برسی که بتونی حتی با نرم افزارهای خیلی ساده تر از افترافکت کارهای بزرگ انجام بدی !!!
یا علی
.
.

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
همون طور که پی سی لرد گفتن اگر منظورتون اینه که بتونین کامل مدل رو وارد ویووپرت کنین fusion مناسبه.چند آموزش جالب هم ازش وجود داره که دانلود کنین.اما می به شخصه دانلودش که کردم مشکل داشت.باسه بعضی ها این مشکل رو داره کرک شده اش.به نظرم لزومی نداره حتمن کل محیط سه بعدی رو وارد نرم افزار کنین ولی اگر خواستین فیوژن می تونه با فرمت fbx که نرم افزارهایی مثل سینما4دی راحت مدلهاشونو باهاش خروجی میدن صحنه رو باز کنه:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا