کلک در ارتباط ام ام بی با وی بی

محمدمهدی

Well-Known Member
آقا بنده غیر از شما ها کسی رو ندارم و سر یه مسائل ساده ای گیر کردم چون نه وقت و نه حوصلشو دارم که برم آموزش ببینم پس تر خدا کمک کنید می دونم که یه مقداری از قوانین لغو میشه اما اگر این تاپیک رو پاک هم بکنید عیبی یوخ
ازتون می خوام بگید :
1. در وی بی چطور میشه یک HotKey ساخت مثلا می خوام بگم هر وقت روی حرف B کلیک شد این کلید اجرا بشه
2. چطور میشه گفت که ثانیه به ثانیه بره از توی یه فایل تکست یه مقدار رو بخونه و مثلا گر مساوی با 4 بود فلان کلید رو اجرا کنه
3. چطور میشه گفت که ثانیه به ثانیه خودش محتویات یه متن تکست یک آبجکت رو داخل یه فایل سیو کنه
4. چطور میشه گفت که اگر یک کلید دیسیبل شد موقعیت اون رو توی یه فایل متن سیو کنه و ...
5. بنظرتون میشه گفت که مستقیما به یه برنامه یه فرمان سند کنه
خواهش می کنم که مثال بسازید یا اگر توضیح می دید کامل، چون بنده قبلا با کیو بیسیک حرفه ای کار می کردم و یه چیزایی از وی بی سرم میشه اما نیاز دارم به اینکه دقیق بدونم چون تو ریزه کاریاش گیر کردم.
اگر خودتون در راستای ارتباط وی بی با بیرون چیزه دیگه ای بلدید دریغ نفرمایید:wink:

bth-gh

New Member
سلام دوست عزیز
برای اینکه یک سری از دستورات هر چند ثانیه یک بار خود به خود لود شه یعنی اجرا بشه کافی است یک timer بزاری و کد خودتو توی آن قرار بدی.

برای اینکه چک کنی که دکمه disable است میتونی از if استفاده کنی. مثلا:
if(bottum.enable==false)
{
strtext.Text=buttom.Text;
}

محمدمهدی

Well-Known Member
واقعا ازتون ممنونم خیلی لطف کردید اما میتونید یه لطفی بکنید مثالش رو بزارید تا همه بهره بگیرن البته این یه مقدار کارمو راه انداخت اما یه چیزی میشه بگیم همین موقعیت رو سیو بکنه؟

mojtaba-saleh

Active Member
دوست عزیز شما توی انجمن های مربوط در سایت های زیر سوالتونو مطرح کنید حتما جوابتونو می گیرید

http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=43
http://forum.p30world.com/forumdisplay.php?f=49

با این حال این دوتا مثال رو برات گذاشتم یکی مال دریافت مقدار از یک فایل متنی و دیگری مال ذخیره مقدار در فایل متنی هست
جای فایل متنی از دیتابیس استفاده کنی بهتر نیست؟

پیوست ها

• Get.rar
    1.4 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • SaveTextTo File.rar
    1.4 کیلوبایت · بازدیدها: 16

mojtaba-saleh

Active Member
سلام دوست عزیز
برای اینکه یک سری از دستورات هر چند ثانیه یک بار خود به خود لود شه یعنی اجرا بشه کافی است یک timer بزاری و کد خودتو توی آن قرار بدی.

برای اینکه چک کنی که دکمه disable است میتونی از if استفاده کنی. مثلا:
if(bottum.enable==false)
{
strtext.Text=buttom.Text;
}

این نوع شرط توی وی بی فکر نکنم کارکنه چون فرمان شرط توی وی بی مثل زیره:
PHP:
If Bottom.Enable = False Then
Buttom.Text = Text1.text 
End if

محمدمهدی

Well-Known Member
آقای سیلور با این که خیلی احترام براتون قائل اما باید بگم که یه مقدار اگر توجه می کردین متوجه می شدین که وقتی بشه با یه هاتکی یه دستور اجرا کرد و یا وقتی بشه با یه Sendcommand یه دستوری که هیچ ربطی به ام ام بی نداره رو اجرا کرد خیلی کارهای دیگه هم میشه کرد الان مثلا من توسط اون مثالی که آقای مجتبی صالح عزیز دادن تونستم که توسط ام ام بی و با کلکهایی که اصلا معلوم نیست و بعدا آموزشش رو هم اینجا میزارم یه برنامه درست کنم که به افراد مختلف زنگ بزنه و یه پیغام بهشون بده البته با تمام امکانات.
گفتم که فقط یه مقدار ربط به ام ام بی داره که انشاءا... وقتی کارم تموم شد مثالش رو میزارم تا کاملا متوجه بشید.

محمدمهدی

Well-Known Member
این نوع شرط توی وی بی فکر نکنم کارکنه چون فرمان شرط توی وی بی مثل زیره:
PHP:
If Bottom.Enable = False Then
Buttom.Text = Text1.text 
End if

درسته بنده هم این رو با یکم تغییر فهمیدم و استفاده کردم
با تشکر فراوان از تمام لطفهایی که انجام دادید
راستی میتونید لطف کنید برای HotKey هم کمکم کنید

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
خب همه این کار ها با Send.exe یا AutoIt یا plugy و خود MMB قابل انجام بودن.

دقیقا تمامی این کارهایی که شما ذکر کردی میشه با بیلدر انجام داد و هیچ نیازی به Vb من نمیبینم.

محمدمهدی

Well-Known Member
من عذر می خوام که شما منظور من رو متوجه نشدید.
بنده می گم که یه دستوری که فقط وی بی بتونه انجام بده مثل همون جریان تلفن زدن رو که ام ام بی نمی تونه! می تونه؟

خوب دیگه
من میگم توسط اینها ارتباط برقرار می کنم من می خوام توسط AutoIt یا Send.exe یا Plugy این ارتباط رو برقرار کنم یا اینکه بر عکس با یه فایل متنی بدون وجود هاتکی
حالا متوجه شدید؟
اگر نه...
شما لطفا کمکم کنید تا انجامش بدم بعد مثالش رو میزارم که استفاده بفرمایید
راستی این AutoIT , Plugy چطور می تونند به یه برنامه دیگه دستور بدند. چون از لحاظ هاتکی من فقط Send رو میشناسم
باتشکر

آخرین ویرایش:

mojtaba-saleh

Active Member
سلام
محمد مهدی جان برای هات کی اگه درست فهمیده باشم مثلا شما میخواید وقتی روی یک Label توی وی بی کلیک کردیم یک کاری بکنه . این کار احتیاجی به کد نداره روی لیبل دابل کلیک کن و توی قسمت کدش کاری که می خوای بکنه رو بنویس

اگه هم منظورت اینه کا مثلا با فشار کلید A روی کیبورد پیامی بده از کد زیر استفاده کن

PHP:
Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)
If KeyAscii = vbKeyA Then
MsgBox "ssS"
End If
End Sub

vbKeyA رو به هر نوعی که خواستی میشه مثلا vbKeyB
به بزرگی و کوچکی حرف هم حساسه:)

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

محمدمهدی

Well-Known Member
واقعا ممنون دلم نیومد با این همه لطفی که شما دارید بدون تشکر پستی رها کنم
البته انشاءا... به زودی مثال می زارم

محمدمهدی

Well-Known Member
آقایون با اجازه با برهنه وسط فروم می دوم
یه لطفی بکنید آقایون وارد...
من در تک تک این مثالهای موفق بودم اما در یکی کردن اونها مشکل دارم اونم خیلی
مثلا تایمر می زارم کار نمی کنه یا اینکه اون مثال Hotkey رو نمی تونم برای فورم تعریف کنم
نمی دونم چرا؟
تازه . . .
وقتی می خوام مقدار یه EditBox رو از یه فایل لود کنم و یا Setfocus کنم مشکل پیدا می کنم.
خواهش عاجزانه دارم که یه مثال جامع از این موارد همه با هم درست کنید و ببینم چطوری میشه اینها تداخل پیدا نکن.
1. دوتا EditBox که توسط یک HotKey از طریق خود صفحه(یعنی نیاز به Set کردن جای Fucos نداشته باشه) مقدارشون از طریق یک فایل با یک Timer ثانیه به ثانیه خودنه بشه و توسط If بشه اگر مقدار کم بود توی این ادیت باکس اگر زیاد بود توی اونیکی یعنی:

دو تا ادیت باک باشن که هی از توی یه فایل Load بشن - این دستور Load شدن با یک hotkey شروع و تموم بشه - بالاخره برای اینکه هی لود بشن باید تایمری هم باشه - این وسط چطوری ایف قرار بدم - جای نشانگر نوشتاری یا همون فوکوس هم معلوم باشه یعنی بتونم اول جاشو بفهمم بعد تغییر بدم و . . .

2. مقدار Disable و یا Enable بودن کلیدی که می زاریم ثانیه به ثانیه توی یه فایل Save بشه مثلا 0- 1
3.بتونم در همین حین یه دستور هم صادر کنم مثلا یه پیغام بدم.
اگر میشه تمام اینا رو توی یه مثال بزارید چون مشکل من الحاق تمام اینها به همه
یا علی!

mojtaba-saleh

Active Member
سلام
آیا میخوای مثلا با فشار کلید A یک عمل شروع بشه و از داخل فایل eee.txt مقداری مثلا عددی رو دربیاره اگه عدد مثلا از 5 کمتر بود بره توی text1 و اگه بیشتر بود بره توی text2
اگه اینه بگو تا برات درستش کنم

محمدمهدی

Well-Known Member
واقعا شما عالی هستید البته یه موارد دیگه ای هم بود اما تا همین حد کافیه اینایی هم که گفتید مدام باید تکرار بشه و همه چیز توی یه فایل سیو بشه.
و از یه فایل دیگه یا از همون فایل خط بعدیش خونده بشه.
اگر هم چیزی خودتون به ذهنتون می رسه که باعث میشه وی بی بیشتر و دقیق تر با بیرون و اکشنهای توش ارتباط برقرار کنه متشکر میشم که بزارید توی مثال
یک دنیا تشکر انشاءا... که جبران بکنم
تشکر!

Little-Demon

Well-Known Member
قبلا که آقای صالح خدمت شما کد های فایل رو گفتند که اینم ...هات کی ها ....شما میتونی از چند تا راه استفاده کنی ...یکی از ساده ترین راه هاش..:
استفاده از رویداد Key Press یا Key down خود فرم هست..... یه چی مثل این:
[LTR]
Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)
If KeyAscii = 66 Then
.
.
.
.
End If
End Sub
[/LTR]
بین اونم که دستوراتی که قبلا بهتون دادن ایشون.:wink:
البته این روش همیشه کار نمی کنه روی فرم ....چرا ؟ چون Focus یا اشاره گر فرم هنگام کلیک کردن بروی اونا ممکنه از بین بره....و ما مجبور باشیم Focus رو به فرم بر گردونیم ... ولی .....قاعدتا فکر کنم نباید این طور بشه .....اگه این حالت پیش بیاد یکم کد نویسی زیادتر میشه ..

آخرین ویرایش:

محمدمهدی

Well-Known Member
آقای سیلور از جوابتون تشکر اما اینا رو من خودم می دونم.
مشکل من همینطورکه آقای مجتبی فهمیدن، تلفیق اینها توی یه فرم با هم بدون ست کردن فوکوس است
و تک تک این مثال ها کار میکنن اما با هم نمی دونم چرا یه سریش داغونند اما به هر حال واقعا تشکر!

mojtaba-saleh

Active Member
ببین نمی خوای با دیتابیس access این کار ها رو بکنی؟
با دیتابیس خیلی بهتر از فایل تکست جواب میده و خیلی راحت تره

جدیدترین ارسال ها

بالا