کلبه ی دالایی لامای بزرگ

homayoon_fattah

Well-Known Member
با سلام
فکر کنم من تنها شرکت کننده سرباز هستم و تنها سربازی هم هستم که داره تو یه مسابقه مجازی مدلینگ شرکت میکنه :green: پس بهم تبریک بگین ! تبریک بگین ! بگین :green:
امیدوارم این مسئله این اجازه رو به من بده که اگه نتونستم کارمو تکمیل کنم ، مدیران و بقیه از دستم ناراحت نشن !! در عوض منم قول میدم هر وقت مرخصی گرفتم روی پروژه کار کنم .
بریم صراق اسل متلب :
اولین تصویری رو که تو ذهنم نقش بست یک کلبه ساده بر فراز (نوک) یک قله صخره ای بود ، که صخرش تقریبا مثل عکسی هست که گذاشتم ولی صخره ای نرم تر . که برای رسیدن به کلبه باید صخره نوردی کرد !! امیدوارم بتونم پیادش کنم .

پیوست ها

• Rocky-Mountains-Wallpaper-836377.jpeg
    Rocky-Mountains-Wallpaper-836377.jpeg
    580 کیلوبایت · بازدیدها: 86

m0hammad

Member
تبریک میگم .

زود پیادش کن باید بری از مملکت دفاع کنی.:green:
یک لحظه فکرشو بکن :shock: اگر همه نیروهای مسلح , مثل تو مسابقات مجازی شرکت میکردن چی میشد؟:soot:

homayoon_fattah

Well-Known Member
1

اولین نتایج اولین تلاش های من برای ساخت سنگ بنای کلبه یا همون کوه صخره ای (به قابلیت های خودم پی بردم !!) . میخام انگلیسی توضیحاتو بدم !! بابا آخه داور میان قاره ای قراره داشته باشیم بابا ، کلاس کارو ببرین بالاااااااااااا

متاسفانه تا حالا نتونستم یه تکسچر خوب برای صخره ها پیدا کنم واسه همین راضی نشدم (هیچوقت راضی نباشین !!) ولی توی تصویر دوم ( r2 1) میبینید چطور بامپ ریز و شارپی در اومده . این تصویرو وقتی هنوز رندر تکمیل نشده بود گرفتم و تصویر بعدی کامل همونه . که میبینید بامپ ها خیلی تمیز و ریز و شارپ نیس .

پیوست ها

• r 1.jpg
    r 1.jpg
    260.1 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • r2 1.jpg
    r2 1.jpg
    292.8 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • r2 2.jpg
    r2 2.jpg
    245.8 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • r3.jpg
    r3.jpg
    242.7 کیلوبایت · بازدیدها: 31
آخرین ویرایش:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
ایول به این روحیه.خوشم اومد.شما با تلاش و کوشش می تونی تو همین مسابقات کارتو تموم کنی.چرا بعدش؟
امیدوارم که بتونی کارت رو به بهترین نحو ممکن تموم کنی همایون جان
:rose:

homayoon_fattah

Well-Known Member
building the rock

well i started to build a rocky mountain . my rocks are contained of tow components:
for making the rock i had this idea in my mind to give a cone some modifier that makes noisy and fractal effects on it but when i tried with cone saw that it;s regular segments and faces don;t let me to have an irregular bump so i tried with sphere but that was not suitable too . then i found geosphere great because that has almost irregular segment and vertex . so i gave it a noise modifier as you see in the picture .
but i saw it looks very Integrated . suddenly i remembered a modifier that give volume to vertex and edges of an object . i didn't remember it's name so i returned to MAX's help . yehhhh it was lattice !! :D
so i gave it to another geosphere with low segment _see below_ and a noise modifier . then i cloned it into 4 parts with different seeds and scales located on the first big rock :)

i hope it'll be useful for you

صخره ای که ساخته ام از دو قسمت تشکیل شده . برای ساختن صخره اول به فکرم رسید که به یک مخروط یجور مودیفایر که کچ و معوج کنه بدم تا بی نظمی موجود روی صخره رو به وجود بیارم ولی وقتی این کارو کردم دیدم فیس های منظم مخروط اجازه داشتن اثرات بی نظم رو نمیده . کره رو هم امتحان کردم ولی اون هم همین مشکل رو داشت و فهمیدم جئوسفر گزینه مناسبی هست چون پلی گان هاش و ورتکس هاش به صورت ردیفی چیده نشده اند . این قسمت اول صخره و شمای کلیش بود برای داشتن تخته سنگها هم که قسمت دوم کوه باشه به یک نصفه جئوسفر مودیفایر lattice اعمال کردم و بهش نویز دادم (طبق تصاویر) و به تعداد 4 تا ازش کلون کردم که هر کدوم seed های مختلفی داشتن .

امیدوترم به کارتون بیاد

پیوست ها

• rrr.JPG
    rrr.JPG
    229.9 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • r k.jpg
    r k.jpg
    152.1 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • rr.JPG
    rr.JPG
    121.7 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • r.JPG
    r.JPG
    197.8 کیلوبایت · بازدیدها: 23
آخرین ویرایش:

homayoon_fattah

Well-Known Member
references for cottage

references for cottage

تصاویر مرجع برای کلبه تبتی

پیوست ها

• TibetHouse.JPG
    TibetHouse.JPG
    59.2 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • norbulingka_the_tibetan_summer_palacec079c145fb8c211ac66a.jpg
    norbulingka_the_tibetan_summer_palacec079c145fb8c211ac66a.jpg
    73.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • luangprabang.jpg
    luangprabang.jpg
    88.9 کیلوبایت · بازدیدها: 20
آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
سربازی کجا افتادی؟ دژبان پنتاگونی؟ :)
از این تریبون اعلام میکنم که استفاده از زبان های بلاد کفر در فروم مجاز نیست ولی چون سربازی مشکلی نداره :wink:
موضوعت هم خیلی خوبه جا برای فکر و کار فراوان داره

یه توضیحی هم در مورد جناب مهندس دالایی لاما بده ... فکر کنم نیاز باشه !

homayoon_fattah

Well-Known Member
سربازی کجا افتادی؟ دژبان پنتاگونی؟ :)
از این تریبون اعلام میکنم که استفاده از زبان های بلاد کفر در فروم مجاز نیست ولی چون سربازی مشکلی نداره :wink:
موضوعت هم خیلی خوبه جا برای فکر و کار فراوان داره

یه توضیحی هم در مورد جناب مهندس دالایی لاما بده ... فکر کنم نیاز باشه !

دژبان پنتاگون :lol: خیلی ممنون :lol: کلی خندیدم
اونم چشم مدیر عزیز ترجمش اضافه شد .

دالایی لاما ی ،هم یک روحانی تبتی هست که تو این کلبه تنها زندگی میکنه . این کلبه تو بلند ترین نقطه یک صخره خیلی بلند قرار داره . فعلا داستان از این قراره ، حالا بعدا چی پیش بیاد:-?

سلام بر آقای فتاح و...
سال نو مبارک :rose:
یعنی یه کلبه صخره ای!؟ دالایی لاما یعنی چی!؟... منتظر پایان کارتون هستیم...
موفق باشید:rose:.

سال نو شما هم مبارک
تشکر بابت تشویق و پیگیری هاتون . نه کلبه تو مایه های همون عکس هایی هست که گذاشتم ولی کوچیک .

homayoon_fattah

Well-Known Member
پیاده سازی کلبه

سلام به همه رفیقان شفیق من در مجید آنلاین . اول بگم که امیدوار بودم مسابقه بیشتر از اینها پیشرفت داشته باشه :sad: به هر حال . من مرخصی گرفتم و به قولم هم عمل کردم و روش کار کردم و نتیجه اش شد این :

پیوست ها

• sfdgsf.jpg
    sfdgsf.jpg
    364.5 کیلوبایت · بازدیدها: 30
  • wrgserg.jpg
    wrgserg.jpg
    378.8 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • nhfvthf.jpg
    nhfvthf.jpg
    315.8 کیلوبایت · بازدیدها: 27

*farshid*

کاربر VIP
لطفا رندر نهایی رو تو پست اول کارتون قرار بدین ... کارها ساعت 12 شب یکشنبه 7ام خرداد جمع آوری میشه
موفق و پیروز باشید

با سلام
فکر کنم من تنها شرکت کننده سرباز هستم و تنها سربازی هم هستم که داره تو یه مسابقه مجازی مدلینگ شرکت میکنه :green: پس بهم تبریک بگین ! تبریک بگین ! بگین :green:
امیدوارم این مسئله این اجازه رو به من بده که اگه نتونستم کارمو تکمیل کنم ، مدیران و بقیه از دستم ناراحت نشن !! در عوض منم قول میدم هر وقت مرخصی گرفتم روی پروژه کار کنم .
بریم صراق اسل متلب :
اولین تصویری رو که تو ذهنم نقش بست یک کلبه ساده بر فراز (نوک) یک قله صخره ای بود ، که صخرش تقریبا مثل عکسی هست که گذاشتم ولی صخره ای نرم تر . که برای رسیدن به کلبه باید صخره نوردی کرد !! امیدوارم بتونم پیادش کنم .

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سلام همایون خان :rose:

قبل از هرچیز شرکت در این مسابقه رو بهت تبریک میگم امیدوارم بتونی به موقع به بخش مسابقه برسی:paint:

رندرهای آخری رو که گذاشتی دیدم یکم جای کار داره اما خیلی عالی شدن

راستی دلیل اینکه نقل قل کردم این بود که یه جمله سه کلمه ای نوشتی ( بریم صراق اسل متلب :shock: ) شیش تا کلمه اش غلط بود! :lol: نمیدونم حالا از قصد بوده یا نه ولی فکر کنم نیاز باشه یه سر به کلاس های آکابر بزنی!!! :green:

خیلی دوست دارم:wink:

موفق باشی / یاحق

جدیدترین ارسال ها

بالا