کلبه ساحلی ..کوروش خداپرست و صادق مهدوی... Maya. mental ray

سلام محشر شده آفرین : ) چی شده ! کوروش جان بی زحمت یه توضیح در مورد کانسپت بده یا اینکه ایدش از کجا به ذهنتون رسید رو کاغذ کشیدید کارا قبلش ؟ بعدش یه پیشنهاد اون پشت پشتا چند تا تخته سنگ تو اقیانوس بساز که دریاش از سراسری بودن یه ذره در بیاد همه چی واقعا خیلی زیبا شده اما رندرتون چطوری اینقدر طول می کشه ؟ راستی چوب ها که حالت پل داره واسه رسیدن به کلبه از دیسپلیس استفاده شده درسته ؟ راستی آقا یه پیشنهاد دیگه البته فکر کنم خودت هم می دونی از fg وgl که استفاده میکنی photon هارا به صورت map رو یه جا هارد ذخیره کن بعد واسه رندر ها بعدی ازش استفاده کن سرعت رندر را بی نهایت میبره بالا در واقع دیگه تایم رندر واسه fg و gl نمیبره اما کارتون هم از نظر فانتزی محشر شده چیزه دیگه ای که با هیچی عوضش نمیکنم منتال هست که ازش استفاده کردید عاشقشم :) موفق باشید

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام محشر شده آفرین : ) چی شده ! کوروش جان بی زحمت یه توضیح در مورد کانسپت بده یا اینکه ایدش از کجا به ذهنتون رسید رو کاغذ کشیدید کارا قبلش ؟ بعدش یه پیشنهاد اون پشت پشتا چند تا تخته سنگ تو اقیانوس بساز که دریاش از سراسری بودن یه ذره در بیاد همه چی واقعا خیلی زیبا شده اما رندرتون چطوری اینقدر طول می کشه ؟ راستی چوب ها که حالت پل داره واسه رسیدن به کلبه از دیسپلیس استفاده شده درسته ؟ راستی آقا یه پیشنهاد دیگه البته فکر کنم خودت هم می دونی از fg وgl که استفاده میکنی photon هارا به صورت map رو یه جا هارد ذخیره کن بعد واسه رندر ها بعدی ازش استفاده کن سرعت رندر را بی نهایت میبره بالا در واقع دیگه تایم رندر واسه fg و gl نمیبره اما کارتون هم از نظر فانتزی محشر شده چیزه دیگه ای که با هیچی عوضش نمیکنم منتال هست که ازش استفاده کردید عاشقشم :) موفق باشید

-سلام حمید جان این طرح رو تغریبا از روی این رفرنس و یه رفرنس دیگه به صورت ترکیبی زدیم
-در مورد رندر هم که به خاطر fur هستش که طول میکشه واقعا عذاب آوره که یکی ازنقطه ضعف های مایا البته اندازه تکسچرها و طبع اون دسپلیس وبامپ هم تا8000 پیکسل هستن که خودش زمان رو بالا میبره.
-بله برای چوبها هم دیسپلیس هم بامپ استفاده کردیم.
-برای تغییر دادن دیگه یه کمی دیر شده چون یه رندر رو که گرفتیم رندر دوم هم در دست انجامه دارم با سیستم خودم میگیرم که تا الان 33 ساعته داره میگیره هنوز کامل نشده البته با امبینت.

پیوست ها

• refrence.jpg
    refrence.jpg
    100.4 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • [Pic3_ir]_Lighthouses_007.jpg
    [Pic3_ir]_Lighthouses_007.jpg
    138.7 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • dart_brown.jpg
    dart_brown.jpg
    67.2 کیلوبایت · بازدیدها: 15

agira3d

کاربر VIP
سلام دوستان
شنیده بودم fur مایا خیلی طول میکشه رندر شه.ولی فکر نمیکردم انطوری باشه.بدونه fur میشه 3 ساعت.حالا aoc که با pass بگیری
که دیسپلیس هم توش بیوفته فهمیدم خیلی خیلی طول میکشه.اندازه تصویر هم 2k هستش حالا بیا درستش کن.ممنون:rose:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
اول از تمام دوستانی که ما رو تنها نذاشتن و با نظرات و تشویق هاشون انگیزه به ما دادن تشکر مینیم:rose::rose:
محمد جان تا اونجایی که من میدونم نمیشه fur رو تبدیل کرد
اون رندری که داشت خیلی طول میکشید رو کنسل کردم چون خیلی مشکوک بود :eye:
یه رندر با تنظیمات و اندازه جدید گرفتم که با امبینت و depht تقریبا 13 ساعت شد

پیوست ها

• 5 ghoroob.jpg
    5 ghoroob.jpg
    681.4 کیلوبایت · بازدیدها: 15

max vray

کاربر VIP
کوروش جان رندر خیلی خوب شده اما یک چیز خیلی بزرگی رو دقت نکردی.اب دریا توش انعکاس اسمون همیشه دیده میشه پس وقتی اسمون غرویه اونم انقدر قرمز باید دریا قرمز دیده بشه نه ابی:green:

ROHAM WEB

Well-Known Member
سلام
واقعا خسته نباشید
خیلی عالی شد
در مورد fur هم توی مکس خیلی راحت می شه مو رو تبدیل به مش کرد و یا حتی می شه از این مدیفایر شبیه اسکاتر استفاده کرد یعنی یه آبجکت به تعداد زیاد روی سطح کپی بشه(این کار رو من برای سقف کلبم انجام دادم و خیلی خیلی طبیعی در اومد ضمن اینکه تایم رندر هم نهایتا دو سه دقیقه بیشتر طول نکشید((البته برای تست)) فکر می کنم نهایتا برای رندر نهایی نیم ساعت تا یک ساعت زمان ببره)) فکر می کنم مایا هم داشته باشته همچین گزینه ای رو.
حالا که وقت هست ای کاش یه مقدار saturation بکگراند رو کمتر می کردید
:rose::rose:

maxya

Member
سلام به دو همگروهی عزیز
من دورادور می دیدم که چقدر برا کارتون زحمت کشیدین ...واقعا خسته نباشین
خیلی عالی شده هر دو رندر عالین
امیدوارم بزودی با موفقیتتون خستگیتون در بره
یا علی...

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام به دو همگروهی عزیز