کلاهبرداری Makesite.ir ایران وب سیستم

اخیرا سایتی با نام makesite.ir در اینترنت شروع به کار کرده است که نرم افزار سایت ساز برای کاربران نصب می کند.

دامنه های دیگر این افراد سودجو :

makeweb.ir
makeshop.ir
iran-team.com
center24.ir
centerhost.ir

این سایت نرم افزار های مدیریت محتوای رایگان را از سایت هایی مثل:

http://e107.ir

http://joomfa.org

و...

برای کاربران به قیمت 25000 نصب می کند و اگر کاربر تمایل به دریافت سورس نرم افزار رایگان سایت http://e107.ir را داشته باشد ، سایت http://makesite,ir بدون اینکه نامی از رایگان بودن نرم افزار ببرد ، این نرم افزار را با قیمت 130 هزار تومان در اختیار کاربر قرار می دهد.

این در حالی است که خود سایت http://e107.ir سورس نرم افزار + آموزش تصویری نصب آن را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

ما نمی دانیم تا کی باید این خطاها در ایران رخ بدهد و کسی پاسخگوی این مشکلات نباشد.

جالب اینجاست که این شرکت به ثبت رسیده است.

آدرس شرکتی که در بالا به شرح کار آن پرداختیم به شرح زیر است:

شرکت ایران وب سیستم
خدمات هاستینگ دامین و طراحی وب

آدرس : یزد - ساختمان اطلاعات و فناوری - شرکت فناوران ایران تیم وب

به امید ایجاد فضایی بهتر برای اینترنت در ایران

کاربرانی که قصد ایجاد سایت دارند می توانند برای مدیریت سایت خود از نرم افزار های رایگان زیر استفاده کنند:

http://e107.ir

حتما در هنگام خرید هاست و کلا راه اندازی سایت ، در اینترنت جستجو کنید و بهترین امکانات و کمترین هزینه را انتخاب نمایید.

چندمین وب سایتی هست که داره سوء استفاده می کند از کاربران.

alionline1366

Active Member
دوست عزيز به نظر من مشتري كه 2 زار تو اينترنت نچرخه و كسب اطلاعات نكنه قبل هر كاري حقش هست كه اينجوري سرش كلاه بزارن

دوست من
به نظر من هم حقش هست
کما اینکه هر کسی نمیتونه این سیستم را نصب کنه و فکر کنم گرفتن هزینه 25 هزار تومن برای نصب سیستم مناسب باشه
در ضمن وقتی یک نفر اینقدراطلاع نداره که سرچ کنه و بفهمه چنین سستمیهست چطوری میخواد یک سایت با این سیستم برای خودش راه بیاندازه
البته این میزان هزینه فکر نکنم زیاد اسم کلاهبرداری بشه روش گذاشت
شرکتهای بزرگی که مثلا جوملا را اوردن و بدون تغییر به اسم خود ثبت دادن و سپس به قیمتهای بالای 2 میلیون تومان برای مشتری راه ادازی میکنند کلاهبردارن

دوست من
به نظر من هم حقش هست
کما اینکه هر کسی نمیتونه این سیستم را نصب کنه و فکر کنم گرفتن هزینه 25 هزار تومن برای نصب سیستم مناسب باشه
در ضمن وقتی یک نفر اینقدراطلاع نداره که سرچ کنه و بفهمه چنین سستمیهست چطوری میخواد یک سایت با این سیستم برای خودش راه بیاندازه
شرکتهای بزرگی که مثلا جوملا را اوردن و بدون تغییر به اسم خود ثبت دادن و سپس به قیمتهای بالای 2 میلیون تومان برای مشتری راه ادازی میکنند کلاهبردارن

کسی با نصب و هزینش مشکلی نداره

ولی فروختن سورس سیستم رایگان که کس دیگه زحمت کشیده فارسی کرده و رایگان قرار داده و کل سیستم هم رایگان هست درسته 150 بفروشن به مردمی که نمی دوند سیستم رایگان هست ؟

10 ها نفر بعد از خریدن سیستم از این آدم های سودجو وقتی فهمیدند سیستم را رایگان می توانستند از سایت دیگه دانلود کنند و در اصل این افراد سیستم رایگان یک سایت دیگه رو 150 هزار تومان بهشون فروختند چه حالی بهشون دست داده !

هزینه نصب مشکلی نداره کاش فقط نصب میکرن.

با دوستمون موافقم

دوست من
به نظر من هم حقش هست

یعنی یک نفر جولا یا e107 که توسط 2 تا سایت دیگه فارسی شده و رایگان در دسترس عموم هست شما اطلاع نداشته باشی بیاد به شما 2 نفر هر کدوم رو 150 هزار تومان بفروشه حقش هست ؟ دزدی و کلاهبرداری نیست ؟

بابا شما دیگه هستید برید بخرید خوب ازشون !

مسلما اگر سورس را خالی بفروشه و دقیقا همون چیزی باشه که یشه دانلودش کرد کلاهبرداری هست ولی خوب در دنیای اوپن سورس اینقدر ما کلاهبرداری های بزرگ دیدم که این چیزی که شما میگید برای ما بی ارزش شده
مثلا فروختن سورس مامبو با نام دیگر (رعایت نکرد حقوق معنوی) در ضمن ادعا کردن روی سیستم و مامبو را ناکارامد دانستن(در صورتی هم که خودش مامبو هست) و سپی به قیمت 4 میلیون فروختن به ادارات و نهادها و سازمانها و.... و حتی تبلیغ کردن روی سیستم در مجلات و.....
حالا این کلاهبرداری کجا و اون کجا......
در ضمن این که مجبور نکرده طرف را که بیاد و بخره میتونه تحقیق کنه و نخره این ایراد بر مشتری هم وارد هست
همواره مظلوم مقصر هست نه ظالم

مسلما اگر سورس را خالی بفروشه و دقیقا همون چیزی باشه که یشه دانلودش کرد کلاهبرداری هست ولی خوب در دنیای اوپن سورس اینقدر ما کلاهبرداری های بزرگ دیدم که این چیزی که شما میگید برای ما بی ارزش شده
مثلا فروختن سورس مامبو با نام دیگر (رعایت نکرد حقوق معنوی) در ضمن ادعا کردن روی سیستم و مامبو را ناکارامد دانستن(در صورتی هم که خودش مامبو هست) و سپی به قیمت 4 میلیون فروختن به ادارات و نهادها و سازمانها و.... و حتی تبلیغ کردن روی سیستم در مجلات و.....
حالا این کلاهبرداری کجا و اون کجا......
در ضمن این که مجبور نکرده طرف را که بیاد و بخره میتونه تحقیق کنه و نخره این ایراد بر مشتری هم وارد هست
همواره مظلوم مقصر هست نه ظالم

سرس دقیقاً همان هست و هیچ فرقی نداره در ضمن فایل های زبان فارسی هم کپی رایت اختصاصی داره که اجازه استفاده تجاری داده نشده براش از طرف مترجم دقیقاً سیستم سایت E107.IR هست + پلاگین های این سایت.

این یک نمونه هست و نمونه های کلاهبرداری با قیمت های گزاف فورش به ارگان ها با قیمت های میلونی هم داشتیم که اونم با پیگیری تیم دست کلاهبرداران رو شده.

بعد به نظر شما کلاهبرداری فقط باید 4 ملیونی باشه و 150 تومان کلاهبرداری نیست ؟ عجب مثل اینکه خیلی شما مایه داری فکر کردی همه مثل شما هستند و 150 تومان رو مفت بابت هیچی به باد بدهند مهم نیست براشون ولی 100 ها نفر وقتی متوجه میشن و به ما پیام میدن باید نامه هاشون رو بخونید ...

در مورد عدم اطلاع هم خیلی ها اصلاً نمی دونند سیستم سایت ساز رایگان مثل e107 یا جوملا هست ولی عدم اطلاع این افراد دلیل نمیشه کسی سرشون کلاه بزاره.

مثل این هست که شما سوار تاکسی یک مسیری بشید که کرایش رو نمی دونید و مثلاً 500 باشه ولی راننده از شما 5000 تومان بگیره و شما هم هزینه رو بدین شما چند درصد مقصری و راننده چند درصد ؟‌

طبیعی هست که راننده اینجا از بی اطلاع بودن شما سوء استفاده کرده.

mha1368

Active Member
حق با desperados هست
آخه یه نصب چند دقیقه ای 30000 تومن پول باید بگیرند
اصلا همه اینها کنار
فکر نمی کنید این پول حروم باشه
راستی حامد جان حال کردم که پرسپولیسی هستی
ایول

حرف شما کاملا درسته .....
ولی اگر شما دقیقا وارد دنیای طراحی و برنامه نویسی سایت بشوید متوجه میشوید که 80 % سایتها از سیستمهای رایگن و متن باز استفاده می کنند با کمی تغیررات
یا اینکه دقیقا خود سیستمه یا شرکتی با تغییرات کم به اسم خودش ثبت کرده
به عنوان مثال سیستم dot net nuke این سیستم تقریبا کل ادارات کشور را شامل میشه و هزینه ای که ادارات برای این سیستم پرداختند بالای 2 میلیون تومان بوده در هر اداره و سازمان ...
بعد از این سیستم سیستم مامبو بوده و خانواده اش که به 10000 تا اسم بیرون داده میشه و به همه جا فروخته میشه
و بقیه در رده های بعد قرار می گیرند
به طور کلی این سیستمها وسیله و ابزار دست برنامه نویسان شدند و کار را برای اونا ساده کردن و تقریبا کاربران شخصی خودشون را درگیر این مسائل نمیکنند
الان در همین سایت افرادی که پی گیر این سیستمه و تخبارشون هستند همه برنامه نویسند و همهشون سایت راه انداری کردند
ولی حالا این قضیه را چقدر بتونیم باش کنار بیایم یا نیایم فرق داره
به نظر منم اسم کلاهبرداری مناسبه ولی خوب این یک کلاهبرداری عمومی شده که تقریبا کسی اعتراضی بهش نمیکنه

ولی به نظر من قسمت دزدیش زشت تر از کلاهبرداریش هست
اونم دزدی معنوی
وقتی که کسی یک سیتم را بدون هیچ تغیری به نام خودش بده بیرون در ملا عان هم تبلیغش کنه این دیگه خیلی زور داره .....

در موردی این سایتی هم که فرمودید به نظر من مشکل خاصی ندات دوستانم سر بزنند و نظر بدهند لطفا
تا اونجاای که من دیدم نوشته بود که این سیستم e107 است و اسم سیتسم را اورده بود
در ضمن گقته بود که نصب سیستم +30 قالب + تنظیمات اولیه + 5 سال پشتیبانی 25 هزار تومن
که به نظر من این قیمت خوبه و 25 تومن برای یک نصب با تنظیمات اولیه قیمت معمول و معقول هست

آخرین ویرایش:
موردی این سایتی هم که فرمودید به نظر من مشکل خاصی ندات دوستانم سر بزنند و نظر بدهند لطفا
تا اونجاای که من دیدم نوشته بود که این سیستم e107 است و اسم سیتسم را اورده بود
در ضمن گقته بود که نصب سیستم +30 قالب + تنظیمات اولیه + 5 سال پشتیبانی 25 هزار تومن
که به نظر من این قیمت خوبه و 25 تومن برای یک نصب با تنظیمات اولیه قیمت معمول و معقول هست

این متن امروز و بر اثر همین پست ها و پیگیری ها اضافه شد و تا قبل از این اطلاع رسانی و پست ها از این متن خبری نبود !
البته بازم به رایگان بودن سیستم e107 اشاره نکردن.

الان بخش فروش سورس این سیستم رایگان به قیمت 150 هزار که در واقع اصل این کلاهبرداری و دزدی بود رو از سایت حذف کردند و فقط نصب رو قرار دادن که مشکلی با نصب سیستم و دریافت هزینه نیست و موفق باشن در این زمینه.

امیدواریم دیگه از این موارد مشاهده نشه که این پول ها خوردن نداره خرج دوا دکتر میشه.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا