کشیدن خط با ابزار pen

mehrshad_245

Active Member
سلام به همه ی دوستان عزیز
یه سوال داشتم میخواستم بدونم این منحنی های دور دست این حاچ خانوم چطوری کشیده شده (دست چپ) بعد اون پرتو های نور هم با فیلتر Lens Flare داده شده؟
اینو از تو پست هنر های فتوشاپ برداشتم واسم جالب بود که بدونم این افکت رو چطوری میدن من هر کار میکن به این قشنگی نمیشه یعنی اصلا هیچ شباهتی به این نمیده:green: میشه تنظیم براش برای اینکارو بگین چطوریه و کلا چطوری کشیده شده اگه زحمتی نیست واستون
ممنون

1266556964.jpg

Erfan

Active Member
دوست من معمولاً برای خلق چنین خط هایی از براش ها استفاده میکنند که در بانک براش چنتایی رو قبلاً دیده بودم.

:rose:

mehrshad_245

Active Member
سلام ممنون عرفان جون ولی اینارو ببین
n4o1jrwh40uy2hutl3n.jpg

n3tdv3i6x3taish1ycs8.jpg

اینا که پن هست اینا چطورین ولی بنظرم اونم بزاش نسی همین پن باشه اگه کسی این براش را داره واسم میزاره

amir_eng

Member
اینایی که تیک زدم رو تنظیماتشو آنقدر تغییر بده تا به فرم دلخواهت برسی

فقط بعد خطت رو با pen tools بزن و تیک simulate رو بزن و رنگت رو هم با hue به نرم دلخواهت برسون

اگه بازم مشکل جایی پیش اومد بگو... 

پیوست ها

• point.png
    point.png
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
من از ابتدا براتون ميگم
ابزار پن تولز را انتخاب و از آپشن بالا حالت پد را انتخاب حالا سايز براشتونو كم كنيد مثلا روي 4 يا 5 (دلخوه) حالا همون پن تولز را انتخاب كنيد و روي سند راست كليك كنيد و گزينه ي stroke paths را انتخاب كنيد و براي اينكه دو سره پد حالت تيزي بگيره تيكه simulate pressure را بزنيد و از منوي كشويي گزينه ي براش را انتخاب كنيد و اوكي را بزنيد! براي اينكه حالت نور و ... را بديد ميتونيد از blending options استفاده كنيد و استايلهاي دلخواه را بديد!

براي نمونه هاي دوم هم تنظيمات براش ساده اي داره كه اون هم دلخوهه كه براتون يك نمونه ميزارم كه بعد از اينكه تنظيماتش را انجام داديد همون مراحل بالا را طي ميكنيد( رنگ فورگراند و بكگراند را اگر تغيير بديد براش به صورت رندوم (تصادفي) 2 رنگ ميزنه.)

البته براي رسيدن به شكل فانتزي به خيلي چيزها بستگي داره مثلا رنگ و نوع تكسچري كه استفاده ميكنيد
بعد از اينكه مراحل بالا را اجرا كرديد ميتونيد با كپي از پدها و تغيير مد لايه ها به اون طرح نزديك بشيد
براي ایجاد خطوط آبستره هم ميتونيد از آموزشي كه قبلا ترجمه كردم و سارا زحمت كشيد توي بخش pdf گزاشت استفاده كنيد

33.jpg

لینک دانلود مستقیم | لینک دانلود از 4Shared

حجم: 1 mb

ترجمه: gilas
تبدیل به PDF : عرفان (Erfan) ا

موفق باشيد

mehrshad_245

Active Member
خیلی ممنونم از دوستان بخصوص گیلاس جون
من رنگ و تنظیم براش را بلد بودم ولی فکر میکردم شاید جور دیگه باشه باید جای خاصی تنظیم شه و لی من منظور کلیم طراحی منحنی ها با پن بود اینام عالین چون تو آموزش نشون میده چطوری باید رسم شه ولی من یه منحنی پیچ پیچی یه حالت مارپیچ از بالا تا پایین میخوام که چطوری باید رسم شه مثل عکس های کاکا ولی فاصله بین خط ها خیلی کمتر ازونا باشه

خجلم ها بچه ها

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
خوب شما تو پست اول نگفتي طرز حالت دادن را ، طريقه ي ساختش را خواستيد واسه همين توضيح دادم

خوب براي حالت دادن به پد ابتدا از ابتدا تا انتهاي قسمتي كه ميخواييد شكل بگيره را با پد يك خط مستقيم بكشيد و با كليك در بين پد نقاطي كه ميخوايد حالت خميدگي داشته باشه را مشخص كنيد سپس كنترل را نگه داريد و دراگ كنيد نقاط را ميبينيد كه 2 تا دسگيره براي هر نقطه به وجود مياد با دراگ كردن، كه ميتوني زاويه خميدگي را كم و زياد كني
موفق باشي:rose:

mehrshad_245

Active Member
سلام به همه ی دوستان عزیز
یه سوال داشتم میخواستم بدونم این منحنی های دور دست این حاچ خانوم چطوری کشیده شده (دست چپ) بعد اون پرتو های نور هم با فیلتر Lens Flare داده شده؟
چطوری کشیده شده اگه زحمتی نیست واستون
ممنون

من همونجا پرسیدم که چطوری کشیده میشه
بازم ممنونم لطف کردین
باید روش کار کنم تا کار بلد شم تو کشیدن
:rose::rose::rose::rose:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
و کلا چطوری کشیده شده

دوست عزيز من منظورم اين بود كه سوالتون يكم واضح نبود تا زودتر به جواب برسيد:)
وگرنه ما اينجا جمع شديم تا بهم كمك كنيم ! هيچ اجباري هم براي جواب دادن نيست

نقل قولتون هم با سانسور بود :green:
در هر حال اگر باز هم كامل متوجه نشديد بگبد تا به صورت تصويري براتون قرار بدم موفق باشيد

Maryam.20

Member
سلام
بایداز براش استفاده کنی برای نورهایی هم که از منحنی ها میاد میتونی به لایه شون استایل بدی
برای استایل هم باید از Shadow ها استفاده کنی تا اونیکه میخوای بشه.

یعنی یه چیزی تو مایه هایه این:

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    78.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3

جدیدترین ارسال ها

بالا