کسی میتونه تو بالا بردن کیفیت این عکس کمکم کنه

سلام بچه ها
ببینید میتونید تو بالا بردن کیفیت این عکس کمکم کنید
من الان چند وقته دارم روی یه عکس مجید که آواتار بوده و سایزش پایین بود کار میکنم
سایزش بالا بردم و رنگشو درست کردم ولی خیلی مات شده
هیچ جور نمیتونم کیفیتشو بالا ببرم
همین یه هفته پیش بچه ها یه عکس کوچک و رنگی و با کیفیتشو بهم دادن
که میخواستم بپرسم با اون عکس میشه حداقل قسمت سر عکس رو با سایز متوسط با کیفیت کرد ؟

آواتار

ajmm6tc7m8yqtrze924s.png

عکسی که خودم ساختم

nd7gvwcomhai9wgxbgr.jpg

عکس کوچک ، رنگی و با کیفیت

xzf3635wfehnj8pwv2ry.png

خواهشا اگه کسی میتونه کمکم کنه بحث رو کم کنیه :D

آخرین ویرایش:

Leoric

Member
تا جایی که من اطلاع دارم روش خاصی برای بالا بردن کیفیت در سطحی که شما می خواید وجود نداره حالا شاید دوستان راههای رو بلدن به

ما هم یاد میدن ! فیذش و می بریم !تنها کاری که من بلدم Sharp کردنه که اونم تاثیر زیادی نداره !.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
دوست عزيز كلا عكس و تصوير ؛بر پايه ي پيكسل هستند
به تصاويري كه بر اين پايه هستند پیکسل بیت مپ (Bitmap) یا رستر(Raster) گفته می شود. هرچه تعداد و اطلاعات پیکسل ها بیشتر باشد کیفیت تصویر بالاتر ميره!!

حالا اين تصوير سايز اصليش بالا بوده و زماني كه اين سايز كوچك شده در نتيجه پيكسل ها اطلاعاتشون كمتر ميشه !!‌(پیکسلها عرض و ارتفاع ندارند و فقط شامل یک سری اطلاعات می باشند)

در نتيجه شما تا يه مقدار كمي ميتوني سايز اين تصوير رو بيشتر كنيد!!

پس در نتيجه كاريش نميشه كرد كه اون چيز باب ميل شما حاصل بشه
برنامه هايي هم هست كه ادعا ميكنه اين كار رو انجام ميده اما به شخصه اعتقادي بهشون ندارم

موفق باشيد

آخرین ویرایش:
دوست عزيز كلا عكس و تصوير ؛بر پايه ي پيكسل هستند
به تصاويري كه بر اين پايه هستند پیکسل بیت مپ (Bitmap) یا رستر(Raster) گفته می شود. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد کیفیت تصویر بالاتر ميره!!

حالا اين تصوير سايز اصليش بالا بوده و زماني كه اين سايز كوچك شده در نتيجه پيكسل ها اطلاعاتشون كمتر ميشه !!‌(پیکسلها عرض و ارتفاع ندارند و فقط شامل یک سری اطلاعات می باشند)

در نتيجه شما تا يه مقدار كمي ميتوني سايز اين تصوير رو بيشتر كنيد!!

پس در نتيجه كاريش نميشه كرد كه اون چيز باب ميل شما حاصل بشه
برنامه هايي هم هست كه ادعا ميكنه اين كار رو انجام ميده اما به شخصه اعتقادي بهشون ندارم

موفق باشيد
شما که استادین میگین کاریش نمیشه کرد پس باید بیخیال بشم
خیلی ممنون :rose:

SajadCG

کاربر فعال
سلام. اگه کیفیت عکس اصلیت نصبتا خوب هست ،برش توی نرم افزار photozome (بهترین نرم افزار در این زمینه بزرگ کردن تصویر) شاید کمکت کرد.
کار من را واسه چند بار خیلی خوب راه انداخت.:cool:

سلام. اگه کیفیت عکس اصلیت نصبتا خوب هست ،برش توی نرم افزار photozome (بهترین نرم افزار در این زمینه بزرگ کردن تصویر) شاید کمکت کرد.
کار من را واسه چند بار خیلی خوب راه انداخت.:cool:
این کار رو هم قبلا کردم بی فایده بود
:rose:

سلام

من هم این مشکل رو داشتم.:rose:

چند تا ابزار پیدا کردم اما یه چیزی هست تو این داستان وقتی چیزی تو بیتمپ کوچیک میشه بخشی اتفاقی که میفته اطلاعات فشرده میشه اما نه به صورت کاملا قابل بازیافت. تو این فشردگی یه جمعبندی جدید انجام میشه. وضعیت پیکسلها به هم میریزه و antialiasingانجام میشه برای نرم کردن که خودش یه تغییر در جزئیاته ...
خب چند تا ابزار هست: photozoom که گفته شد (ورژن 3 به بعد خیلی قوی تره) ... دو تا پلاگین قوی دیگه هم بود که الان به اسمشون دسترسی ندارم! این ابزارها با روشهای دوباره سازی سعی در یک خروجی با تعدیل بوسیله نویز دهی(grain) و نویز گیری . شارپ سازی و سافت دهی هستند. روشهایی مثل فیلترهای topaz clean و redfield perfectum و diffuse خود فتوشاپ در سایز های بزرگ لبه ها رو اصلاح میکنند...
این فیلترها روی این تمرکز دارند که خروجی گول زننده ای داشته باشی. یک اسپری خاص که همیشه یک حال و هوا ایجاد میکنه به کارت اضافه میکنند که واقعا در زیبایی و روتوش کار تاثیر مثبت داره اما اطلاعات جدید میده نه آگراندیسمان همون چیزی که بود...

یه شاخه دیگه هست تو دستاوردهای علمی و قانونی فتوشاپ بررسی میشه ... photoshop for forensic
این روش مصارفی برای کشف جرم داره، برای بزرگ کردن و وضوح و تشخیص هویت...
روش دیگه ای هم که مشابه هست تو عکسبرداری های میکروسکوپی مورد استفاده هست..

این دو مورد آخر چیزی هست که تا حدی به شما کمک میکنه... اما من پیشنهاد نمیکنم! نرم افزارهایی که عموما به اونها image analyser گفته میشه این کار رو انجام میدن. رابط کاربری پیچیده و گنگ دارن معمولا. فیلترهایی بدون پریویو .. عدد یابی های پیچیده و بعضا نیازمند به آزمون و خطا...

اما یه چیز دیگه که جواب کامل کار شماست ... فیلترهای اولی که گفتم کارشون دوباره سازی و ادویه زنی به تصویر شماست خب این کار بعضا با سوتی هایی همراه میشه .. شما برای اصلاح میتونید از خود واقعیت مشابه استفاده کنید. همون روشی که در بازسازی یک عکس که زمان اختراع دوربین گرفته شده... ما جاهای خالی رو خودمون پر میکنیم اما به صورت open book : اگه مهارت پینت داری خودت میسازیش و اگه روتوش و کولاژت بیسته از یه عکس کاملا مشابه باید استفاده کنی... این روش چیزی هست که تو جلوه ویژه های خیره کننده تصویری وجود داره... استفاده مچ شده و تطبیقی از تکسچر و تصویر مشابه...

یا علی

سلام

من هم این مشکل رو داشتم.:rose:

چند تا ابزار پیدا کردم اما یه چیزی هست تو این داستان وقتی چیزی تو بیتمپ کوچیک میشه بخشی اتفاقی که میفته اطلاعات فشرده میشه اما نه به صورت کاملا قابل بازیافت. تو این فشردگی یه جمعبندی جدید انجام میشه. وضعیت پیکسلها به هم میریزه و antialiasingانجام میشه برای نرم کردن که خودش یه تغییر در جزئیاته ...
خب چند تا ابزار هست: photozoom که گفته شد (ورژن 3 به بعد خیلی قوی تره) ... دو تا پلاگین قوی دیگه هم بود که الان به اسمشون دسترسی ندارم! این ابزارها با روشهای دوباره سازی سعی در یک خروجی با تعدیل بوسیله نویز دهی(grain) و نویز گیری . شارپ سازی و سافت دهی هستند. روشهایی مثل فیلترهای topaz clean و redfield perfectum و diffuse خود فتوشاپ در سایز های بزرگ لبه ها رو اصلاح میکنند...
این فیلترها روی این تمرکز دارند که خروجی گول زننده ای داشته باشی. یک اسپری خاص که همیشه یک حال و هوا ایجاد میکنه به کارت اضافه میکنند که واقعا در زیبایی و روتوش کار تاثیر مثبت داره اما اطلاعات جدید میده نه آگراندیسمان همون چیزی که بود...

یه شاخه دیگه هست تو دستاوردهای علمی و قانونی فتوشاپ بررسی میشه ... photoshop for forensic
این روش مصارفی برای کشف جرم داره، برای بزرگ کردن و وضوح و تشخیص هویت...
روش دیگه ای هم که مشابه هست تو عکسبرداری های میکروسکوپی مورد استفاده هست..

این دو مورد آخر چیزی هست که تا حدی به شما کمک میکنه... اما من پیشنهاد نمیکنم! نرم افزارهایی که عموما به اونها image analyser گفته میشه این کار رو انجام میدن. رابط کاربری پیچیده و گنگ دارن معمولا. فیلترهایی بدون پریویو .. عدد یابی های پیچیده و بعضا نیازمند به آزمون و خطا...

اما یه چیز دیگه که جواب کامل کار شماست ... فیلترهای اولی که گفتم کارشون دوباره سازی و ادویه زنی به تصویر شماست خب این کار بعضا با سوتی هایی همراه میشه .. شما برای اصلاح میتونید از خود واقعیت مشابه استفاده کنید. همون روشی که در بازسازی یک عکس که زمان اختراع دوربین گرفته شده... ما جاهای خالی رو خودمون پر میکنیم اما به صورت open book : اگه مهارت پینت داری خودت میسازیش و اگه روتوش و کولاژت بیسته از یه عکس کاملا مشابه باید استفاده کنی... این روش چیزی هست که تو جلوه ویژه های خیره کننده تصویری وجود داره... استفاده مچ شده و تطبیقی از تکسچر و تصویر مشابه...

یا علی

آقا دستت دردنکنه
شما هم یه پا استادینا:green: :rose:

سلام

با اجازه از شما و دوست قبلیمون

attachment.php

یه سری تست که اصلش با پلاگین focous fixer هست. با grain surgery هم گرین اضافه کردم تا بافت خشنی که پلاگین قبلی اضافه کرده بود تعدیل بشه. لباس و جاهلای غیر صورت رو هم میشه بیشتر اصلاح کرد...
اینها از همون ابزارهاست که گفتم.
وضوح بیشتر برای اطلاعات تصویری نه برای زیبایی.
دوستمون درسته کار تمیزی ارائه کرده . دستش درد نکنه. اما دیگه اونی که اومده نیست. چشمها و حالت عوض شده.

بازم بهترین روش دوباره سازی نقاشی گونه از روی عکسهای دیگه این فرد و همین عکس هست.

یا علی

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    352.4 کیلوبایت · بازدیدها: 22
سلام

با اجازه از شما و دوست قبلیمون

attachment.php

یه سری تست که اصلش با پلاگین focous fixer هست. با grain surgery هم گرین اضافه کردم تا بافت خشنی که پلاگین قبلی اضافه کرده بود تعدیل بشه. لباس و جاهلای غیر صورت رو هم میشه بیشتر اصلاح کرد...
اینها از همون ابزارهاست که گفتم.
وضوح بیشتر برای اطلاعات تصویری نه برای زیبایی.
دوستمون درسته کار تمیزی ارائه کرده . دستش درد نکنه. اما دیگه اونی که اومده نیست. چشمها و حالت عوض شده.

بازم بهترین روش دوباره سازی نقاشی گونه از روی عکسهای دیگه این فرد و همین عکس هست.

یا علی
دستت درد نکنه داداش:rose:

از هر دو طرح تون کمک گرفتم و درست کردمش
کیفیتش خوبه
دست هر دوتونم درد نکنه :rose:

پیوست ها

• 000000.jpg
    000000.jpg
    90 کیلوبایت · بازدیدها: 6

چشمه

Member
سلام یه بلاگین به نام
Cleanerzoomer Professional 4.02a

هست که کارش بالا بردن کیفیت عکسه
البته من امتحانش نکردم ولی شاید به درد بخورد .

اینم آدرسش

http://persiangfx.com/fa/software/image-editor/zoom-cleanerzoomer-professional-full/

جدیدترین ارسال ها

بالا