کسی انیمیشن ایینجوری بلده؟!!

3dmad

Well-Known Member
سلام به همه:)
برای درست کردن یه انیمیشن اینطوری مشاهده پیوست #gaf_roof&2&24.mp4 با مکس چیکار باید کرد؟!؟:shock:
کسی بلده؟ یا آموزششو داره؟ :-?
ممنون میشم کمک کنید
من خودم واسه یه سد خاکی میخوام که درست شدنشو به این حالت نشون بده
اینم چندتا عکسشه نمیدونم از روی عکس معلومه یا نه
Capture.PNG
Capture1.jpg

این چند قسمت داره :
یکیش درست شدن اسکلت بندیشه
یکیش هم اون سقفشه که اروم سوار میشه روش

3dmad

Well-Known Member
سلام به همه دوستان عزیز:)
من یه راه برای اینطور انیمیشن ها پیدا کردم البته مثل همونی که میخواستم نبود و لی بدک هم نیست
حالا مختصرا میگم اگه کسی مفصّل میخواست در خدمتم:
به متریالی که به آبجکتمون میدیم باید opacity هم نسبت بدیم منتها تو قالب یه gradient ramp که با عقب و جلو کردن پارامتر آبجکت ما هم کامل و ناقص میشه. که به راحتی تو انیمیشن میشه ازش استفاده کرد
این مربوط میشد به اون سوال اولم
ولی برای دومی هنوز جوابی پیدا نکردم بطور حتم با particle sistem درست میشه ولی تنظیماتشو نمیدونم.
خب من هنوز منتظر کمکتون هستم:rose:

martin eco

Well-Known Member
دوستان متخصص اگر میتونن راه حلی ارائه بدن بسیار متشکر میشیم..واقعا مبحث کاربردیه و به درد خیلیا ممکنه بخوره
ممنونم:rose:

hosienmax100

3D Artist
من فکر کنم خیلی قسمت ها رو با سیستم های ذره ایی درست کردن شایدم اسکریپتی پلاگینی باشه برا یکسری قسمت ها ..

بشکل ساده تر برای ظاهر کردن بعضی قسمت ها مثله کلیت خود خونه ..قرنیس ها میشه از مدیفایر slice استفاده کرد ..

موفق باشید /

3dmad

Well-Known Member
با slice نمیشه اون افکت اسکلت خونه رو درآورد فقط میشه یه edge برای تقسیم آبجکت اضافه کرد.
مگه اینکه شما راه خاصی بلد باشید که ممنون میشم یاد بدید:rose:

ahoorass

Member
سلام دوست عزيز .:rose:

من script نويسي با مكس رو بلد نيستم:-? ولي به نظر من بهترين و كاملترين راه براي درست كرد ن كارهاي اينطوري استفاده از كدنويسي ( script ) باشه من با ديدن چند باره فيلم و جلو عقب بردن فيلم به طور كامل الگوريتم انيميشن رو فهميدم>|< ولي متاسفانه با كدنويسي تحت مكس آشنايي ندارم . دوستان آشنا به برنامه نويسي ( script ) در مكس حتما ميتونن كمكت كنن . :)

hosienmax100

3D Artist
با slice نمیشه اون افکت اسکلت خونه رو درآورد فقط میشه یه edge برای تقسیم آبجکت اضافه کرد.
مگه اینکه شما راه خاصی بلد باشید که ممنون میشم یاد بدید:rose:

ببنید دوست عزیز اگر توی تنظیمات slice گزینه remove top رو بزنید و بعد با روشن کردن gizmo مربوطه بشکل دلخواه انیمت کنید میشه نمایش داد ...

من براتون یه مثال ساده زدم و ضمیمه کردم ورژن مکس من 2011 هست /

موفق باشید /

پیوست ها

• Test.rar
    29.4 کیلوبایت · بازدیدها: 37

3dmad

Well-Known Member
درسته حق با شماست من با این مدیفایر آشنا نبودم و قبلا از اسلایسی که توی تنظیمات ابجکت بود استفاده میکردم و اون این قابلیت رو نداشت.
ولی یه ایرادی که داره اینه که اینم مثل همون راهیه که اول نوشتم::-?
اینکه متریالی که بهش میدیم opacity>map>gradiant ramp داشته باشه
ایرادشم اینه که موقع رندر اون قسمت انتهاییش polygan نداره درحالی که اگه به اون انیمیشن دقت کرده باشید انتهاش که در حال بالا اومدنه پالیگان داره و تو خالی نیست.:cry:
راهی که شما فرمودید از اون راهی که من نوشته بودم خیلی خیلی راحت تره. ولی اگه بتونید برای این ایرادش هم یه راهکار بفرمایید دیگه خیلی عالی میشه:oops:
البته همینی هم که فرمودید کارم رو راه میندازه و بابتش خیلی ممنونم آخرش اینه که دوربینو جایی بذارم که تهش رو نشون نده
ولی اگه اوون مشکلش هم برطرف شه خیلی عالی میشه
برای اون اضافه شدن عایق و اینا چه فکری دارید؟

آخرین ویرایش:

hosienmax100

3D Artist
خب برای بعضی ابجکت ها می تونی از یه مدیفایر به اسم cap holes استفاده کنی که برا اونا جواب میده اما برای خونه که سقف نباید کیپ بشه و داخل دیده بشه من استفاده از مدیفایر shell به ذهنم میاد با کم کردن outer amount و زیاد کردن inner amount ..

این روش فکر نکنم منطقی باشه چون کمی پولی ها داخل هم میرن اما خب چون توی رندر دیده نمیشن و کارهایی مثله انیمیشنی که شما گزاشتید نیاز به اون دقت بالا رو نداره شاید جواب بده والا چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد برا یرفع این مشکل ../

در مورد عایق ها نمی دونم دقیقآ از چی استفاده کرده ..

موفق باشید

sajad_VFX

Member
سلام
اسکلت فکر کنم با انیمیت کردن پارامتر Slice انجام شده، ستون کناریش هم پارامتر Height انیمیت شده، کامپوزیت هم شده در کل خروجی این کارو با مکس تنهایی نگرفتن، همونطور که گفتین متریال هم انیمیت شده

3dmad

Well-Known Member
سلام
اسکلت فکر کنم با انیمیت کردن پارامتر Slice انجام شده، ستون کناریش هم پارامتر Height انیمیت شده، کامپوزیت هم شده در کل خروجی این کارو با مکس تنهایی نگرفتن، همونطور که گفتین متریال هم انیمیت شده

اون کار که با اسلایس انجام نشده چون اسلایس آبجکتمون رو تو خالی نشون میده (از اونجایی که اسلایس میشه فیس نداره) ولی همونجور که جناب hosienmax100 فرمودن راه خیلی راحتیه برای اینجور انیمه ها و خیلی شبیه اون نمونه میشه

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
گذشته از راهنمایی های دوستان این کار به هیچ پلاگینی یا حتی سیتم پارتیکلی نیاز نداره
فقط انیمت پارامتر ها و همون مادیفایر Slice همین. کار خاصی نکرده

جدیدترین ارسال ها

بالا