کسی از پورت fire wire در هارد های اکسترنال خبری داره

.:BehzAd:.

Active Member
سلام به همه

یه هارد اکسترنال میخوام بخرم الیته 2 تا دارم یه وسترن و یه سیگیت جفتشون 1 ترابایتی هستن و ظرفیتشون پر شده الان میخوام یه هارد 3 ترابایتی بخرم امروز که پایتخت بودم یه مدل وسترن با 3 ترابایت دیدم که قیمتش 570 تمون بود نسبت به سیگست گرون تر ولی خوب چون میخوام این هاردی که میخرم هارد اصلیم باشه و عمری برام کار کنه قیمت مهم نیست برام و 570 تومن رو حاضرم بپردازم برای یه هارد فقط از یه سری چیزاش سر در نیاوردم صاحب مغازه میگفت استدیو هست پورت فایر وایر داره که من خیلی در این ضمینه اصلاع ندارم این شد که این تاپیک رو زدم تا دوشنانی ک اطلاعاتی در این باره دارن به اشتراک بزارن.

از این مدل ایستاده ها هم هست

OV_extdesktop.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه

یه هارد اکسترنال میخوام بخرم الیته 2 تا دارم یه وسترن و یه سیگیت جفتشون 1 ترابایتی هستن و ظرفیتشون پر شده الان میخوام یه هارد 3 ترابایتی بخرم امروز که پایتخت بودم یه مدل وسترن با 3 ترابایت دیدم که قیمتش 570 تمون بود نسبت به سیگست گرون تر ولی خوب چون میخوام این هاردی که میخرم هارد اصلیم باشه و عمری برام کار کنه قیمت مهم نیست برام و 570 تومن رو حاضرم بپردازم برای یه هارد فقط از یه سری چیزاش سر در نیاوردم صاحب مغازه میگفت استدیو هست پورت فایر وایر داره که من خیلی در این ضمینه اصلاع ندارم این شد که این تاپیک رو زدم تا دوشنانی ک اطلاعاتی در این باره دارن به اشتراک بزارن.
پورت Firewire همون پورت IEEE 1394 است، FireWire اسمی یه که Apple رویش گذاشته و Sony هم یک
نمونه خاص اش رو داره به اسم i.LINK بعضی از لپ تاپ ها، دوربین ها ، کارت و ... این پورت را دارند. شکل پورت
و سوکت ها اش مثل USB کمی تنوع داره، اما به هر حال کنار پورت روی بدنه یا می نویسند IEEE 1394 یا FireWire یا
i.LINK ، آیکون اش هم این شکلی یه :

attachment.php

پورت IEEE 1394 استاندارد سیستم های صوتی و تصویری دیجیتاله، به همین جهت خیلی از سخت افزار هایی که
با صوت و تصویر سر و کار دارند از این پورت استفاده می کنند. در ضمن پورت مورد علاقه Apple ئه و روی کامپیوتر های
Apple معمولا هست.

اگه سخت افزار محدودیت نداشته باشه سرعت انتقال پورت IEEE 1394 تا 400 مگابایت در ثانیه هم می رسه که
برای هارد دیسک های فعلی کم که نیست، زیاد هم هست. مقایسه کنید با USB 2 که حداکثر نرخ انتقال اش 60
مگابایت در ثانیه است. اما اگه پورت USB 3 هم باشه، فرقی نمی کنه که از IEEE 1394 استفاده بشه یا USB 3
چون هارد دیسک های فعلی که SSD نیستند به محدودیت سرعت این دو تا پورت نمی رسند که فرقی بین شون باشه.

اگر بجز IEEE 1394 پورت USB 3 هم داره که هیچ، وگرنه صرفا زمانی خریدنش ارزش داره که فقط با سیستم هایی
کار می کنید که همه شون IEEE 1394 رو دارند.

پیوست ها

• firewire_logo.jpg
    firewire_logo.jpg
    4.7 کیلوبایت · بازدیدها: 31

جدیدترین ارسال ها

بالا