کسی آموزش ساده افکت شبیه VHS را بلده

newharf

New Member
سلام
می خوام افکتی روی عکس با فتوشاپ درست کنم که مثل نوارهای ویدیویی قدیمی بشه مثل این تصویر
Computer95322-62.jpg

می خوام خیلی خلاصه توضیح داده بشه که سریع بتونم انجام بدم.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
می خوام افکتی روی عکس با فتوشاپ درست کنم که مثل نوارهای ویدیویی قدیمی بشه مثل این تصویر
Computer95322-62.jpg

می خوام خیلی خلاصه توضیح داده بشه که سریع بتونم انجام بدم.
اصل آموزش اش اینه :
How to create a distorted VHS effect in Photoshop
و ساختنش نیازمند مراحل زیادیه، چیزی نیست که که با سه چهار تا عملیات ساده درست بشه. بخشی هم که مربوط به قرار دادن نویز سفید روی تصویر ئه
به شکل تصویر و نویز بستگی داره و بصورت خودکار نمیشه موقعیت اش رو تعیین کرد. مگر اینکه از قبل یک شکل نویز سیاه و سفید مناسب
داشته باشید و بعدا روی تصویر تان قرارش دهید.
اما می توانید اجرا کردنش رو با یک Action آماده فتوشاپ انجام بدید. یک فایل زیپ شده ضمیمه کردم که از حالت فشرده خارج اش کنید.
فتوشاپ رو ببندید و روی فایل MajidOnline Set.atn دوبار کلیک کنید تا فتوشاپ باز بشه، اتفاق خاصی نمی افته بجز اینکه MajidOnline Set و اکشن Distorted VHS Effect به مجموعه Action های فتوشاپ تون اضافه میشه.
حالا تصویر دلخواه تون رو در فتوشاپ باز کنید و ترکیب کلیدی Ctrl + Shift + F6 رو فشار بدهید. این ترکیب کلیدی باعث اجرا شدن اکشن Distorted VHS Effect میشه.
چهار بار اجراش متوقف میشه و منتظر می مونه که شما عملیات هایی رو انجام بدید.
مرحله اول زمانی است که می خواهد یک فایل psd موقتی بسازد. یک اسم فایل دلخواه در نظر بگیرید و Save کنید.
مرحله دوم زمانی است که باید دکمه OK را فشار دهید و همون فایل psd که ساخته بودید رو Open کنید.
مرحله سوم زمانی است که نویز سفید اول را روی تصویر قرار داده و از شما می خواهد که در موقعیت و ابعاد دلخواه تان قرارش دهید و کلید Enter را فشار دهید.
مرحله چهارم زمانی است که نویز سفید دوم را روی تصویر قرار داده و از شما می خواهد که در موقعیت و ابعاد دلخواه تان قرارش دهید و کلید Enter را فشار دهید.
شکل و ظاهر نویز ها هر بار و بصورت تصادفی تغییر می کند چون بجای ابر آماده با فیلتر خود فتوشاپ ساخته می شود، به همین دلیل ممکن است برای بدست آوردن
حالت مناسب ناچار شوید که تصویر حاصل را ذخیره نکرده رها کرده و از نو این اکشن را امتحان کنید.

پیوست ها

• MajidOnline Set.zip
    326.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1

جدیدترین ارسال ها

بالا