Fa کد ساخت کد و چک کردن صحت اون

zozze

Active Member
سلام دوستان
یه برنامه میخوام بسازم که یه کد تولید کنه که مثلا بین 1000تا2000 باشه و +100 بشه و بعد کد رو به کاربر نشون بده و یه برنامه دیگه هم داشته باشه که توش عکس این رو اعمال کنیم که اگر کدی بود که بین 1000 تا 2000 بود و + 100 شده بود اوکی بده در غیر این صورت خطا بده

ممنون میشم راهنماییم کنید :neutral:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اول یک عدد تصدفی بین ۰ تا ۱۰۰۰ ایجاد کنید
با عدد ۱۰۰۰ جمعش کنید، تا عددی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ داشته باشید
عدد بدست آمده رو با ۱۰۰ جمع کنید.

کد:
randNumber = RND(1000) + 1000 + 100
MessageBox("Serial:","randNumber")

برای تایید صحت هم اول عدد ۱۰۰ رو ازش کم کنید و بعد چک کنید ببینید بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هست یا نه.
البته برای هر منظوری که باشه بهتره روند تولید کد کمی پیچیده تر باشه، ولی بازهم برای تایید هویت باید هر عملی روی عدد یا متنتون انجام دادید از انتها برعکسش رو انجام بدید.

کد:
num = 2101
tmpNum = num - 100
if (tmpNum >= 1000 & tmpNum <= 2000) Then
    MessageBox("OK","")
Else
    MessageBox("Incorrect","")
End

zozze

Active Member
مرسی دوست عزیز
من فقط خواستم کدش رو داشته باشم دیگه واسه پیچیدگیش هم یکم ضرب و تقسیمش رو بیشتر میکنیم،فقط اولویت های ریاضی توی کد های ام ام بی هم هست ؟
یعنی اول ضرب و تقسیم ؟

nevercom

منبعی تو راهنما پیدا نکردم که بهش لینک بدم، اما منطقی این هست که این اولویت ها در عملیات جبری mmb هم وجود داشته باشه.

zozze

Active Member
سلام
داداش من خط اول کدی که دادین رو متوجه نشدم!
من هر کدی که بالا بسازم فقط عمل ریاضی عکسش رو باید توی کد چک کردن بذارم ؟
میخوام ببینم این عدد اولی چیه که عملیات بر اساس اون انجام میشه

کد:
num = 2101 tmpNum = num - 100 if (tmpNum >= 1000 & tmpNum <= 2000) Then     MessageBox("OK","") Else     MessageBox("Incorrect","") End

مرسی

nevercom

اون عدد رو برای نمونه گذاشتم که کد یه خروجی ای داشته باشه، در عمل شما باید مقداری که کاربر در EditBox وارد میکنه رو بگیرید و به متغیر num نسبت بدید

جدیدترین ارسال ها

بالا