کد ذخیره سازی مستقیم عکس از صفحات وب

ali abedian

Banned
سلام

به طور معمول اگه بخواییم یه عکس رو از صفحه ی سایتی دانلود کنیم باید روی اون عکس راست کلیک کنیم و با سیو از اونو در هارد کامپیوترمون ذخیره کنیم..
حالا من میخواستم بدونم با چه کدی میشه یه دکمه تعریف کرد کنار اون عکس و کار ذخیره سازی عکس رو با کلیک روی این دکمه انجام داد؟

ali abedian

Banned
:green:
خب بیشتر توضیح بدین .. در همین حین بنده بیشتر از اینی که سرچ کردم ، جستجو میکنم ولی باز هم به نتیجه نمیرسم.. ولی قول میدم بازهم جستجو کنم
اما شما اگه میدونید بهترین روش رو همینجا بگید خیال منو راحت کنید
با تشکر از محبتتون

ali abedian

Banned
با دستورات جی کوئری نمیشه به این خواسته ام برسم؟

به نتیجه نرسیدم هنوز، یکی کمکم کنه!
با تشکر

eAmin

Well-Known Member
با دستورات جی کوئری نمیشه به این خواسته ام برسم؟
اولا دوست عزیز، jQuery بر پایه JavaScript هست و هرکاری که JavaScript بتونه، اون میتونه انجام بده و نه بیشتر. درضمن اینکه jQuery رو جدا از JavaScript درنظر بگیرین کار بسیار اشتباهی هست.

از طریق HTML5 و بعضی از API های اون تقریبا میشه (بصورت تئوری) اینکار رو انجام داد که اون هم بوسیله JavaScript هست و ممکنه بعضی از مرورگرها از این قابلیتها پشتیبانی نکنند.
اینکار نیاز به کمی تحقیق داره و اگر دوست دارید بدونید، میتونید برید جستجو و تحقیق کنید.

ali abedian

Banned
سلام
دارم میگردم همینطور ولی خب فرصت زیادی ندارم به خاطر همین موضوع زیا دوقت بذارم فعلاً.. باید سایت رو تموم کنم.. میخوام کاربرا راحت تر باشن .. برا خودتون میگم وگرنه من میخوام چیکار :green:

به هر حال ممنون
در ضمن من کجای صحبتهام گفتم جی کوئری و جاوااسکریپت از هم جدا هستن؟؟؟ :shock: :-?

eAmin

Well-Known Member
این کد از قبل نوشته نشده و نمونه ی مشابه ای نداره. (یا حداقل من ندیدم.)
کلا این روشی که گفتم وقت میبره و اونظور نیست که مثل بقیه کدها بشه راحت نوشت. گفتم نیاز به تحقیق داره، برید ببینید این روش آیا واقعا عملی هست یا نه، مثل یک ایده میمونه و همچنین یک جور آزمایش هست، اگر وقت دارید می تونید پیگیر بشید درغیر اینصورت تنها راه همونی هست که گفتم، یعنی از کدهای سمت سرور استفاده کنید.

در ضمن من کجای صحبتهام گفتم جی کوئری و جاوااسکریپت از هم جدا هستن؟؟؟
در اینجور موارد بجای jQuery بهتره بگیم JavaScript!
وقتی میخوایم بدونیم یک کاری توسط تکنولوژی ای (در اینجا زبان برنامه نویسی) قابل پیاده سازی هست یا نه، از خود زبان برنامه نویسی مورد نظر نام میبریم و نه یکی از 100 ها کتابخانه ی موجود برای اون!
اونطور که شما گفتید، من به اینصورت برداشت کردم.

ali abedian

Banned
البته با نظر شما موافقم در مورد کتابخانه های جاوا .. چون متاسفانه من خودم به شخصه عادت کردم به جی کوئری و گاهی میشه برای دو خط کد جاوا مجبور میشم از جی کوئری به حجم 80 کیلو استفاده کنم .. خب چه کنم اینم یه ایرادمه .. البته الان مجبور شدم که برم سراغ جاوا اسکریپت ببینم چه خبره :green:

به نظر شما خیلی فرق میکنه کدنویسی های جی کوئری با جاوااسکریپت؟

ali abedian

Banned
در مورد قرار دادن لینکی برای دانلود مستقیم تصاویر بدون لود شدنشون باید بگم که مگه میشه که تاحالا همچین چیز واجبی موجود نشده باشه؟!!!!
پس این گالریهای بزرگ عکس دنیا چی کار میکنن برای دادن عکس به مشتریشون؟ به نظر شما اونها تصاویر رو فشرده میکنن؟

eAmin

Well-Known Member
JavaScript با Java خیلی فرق میکنه و این محیط کاریشون کاملن از هم جداست و هیچ ارتباطی با همدیگه ندارن، پس خلاصه کردن نام JavaScript کار نادرستی هست و باعث تداخل نام بین این دو میشه. این مورد رو هم اگر رعایت کنید بد نیست.

به نظر شما خیلی فرق میکنه کدنویسی های جی کوئری با جاوااسکریپت؟
شما که باز برگشتید سر خونه اول!:wink:
نخیر دوست عزیز از لحاظ سینتکس (پرانتز باز و بسته، کروشه و ...) هیچ فرقی ندارن، ولی از لحاظ کار کردن با المنتها و کلن کارهای معمول که طراحان وب انجام میدن با jQuery خیلی فرق میکنه، شما باید کوچیک ترین چیز رو توسط JavaScript زیر نظر داشته باشید.
با jQuery چون این کدها از قبل نوشته شدن و توی یک شئ بصورت عمومی تعریف شده (jQuery(), ()$) با jQuery اینکارها نیاز نیست ولی توسط JavaScript باید همه چیز رو از نوع بسازید و تحت کنترل داشته باشید.

در مورد قرار دادن لینکی برای دانلود مستقیم تصاویر بدون لود شدنشون باید بگم که مگه میشه که تاحالا همچین چیز واجبی موجود نشده باشه؟!!!!
پس این گالریهای بزرگ عکس دنیا چی کار میکنن برای دادن عکس به مشتریشون؟ به نظر شما اونها تصاویر رو فشرده میکنن؟
گالریهای بزرگ!
خدمتتون که عرض کردم، استفاده از زبانهای سمت سرور که در اولین پستم در این تاپیک بهش اشاره شد..

m0hammad

Member

ali abedian

Banned
javascript با java

گالریهای بزرگ!
خدمتتون که عرض کردم، استفاده از زبانهای سمت سرور که در اولین پستم در این تاپیک بهش اشاره شد..

میتونید بفرمائید چطوری؟
به نمونه کد بذارید ببینم حق با شماست یا نه!

eAmin

Well-Known Member
چطوریش رو خدمتتون عرض کردم، اولین پستی که در این تاپیک گذاشتم رو مشاهده کنید، یک لینک داره و در اون لینک هم نمونه کد! اگر هم دنبال اسکریپت گالری عکس هستید، میتونید از گوگل کمک بگیرید.

ببخشید: "به نمونه کد بذارید ببینم حق با شماست یا نه!" یعنی چی؟ شما یه سوال پرسیدید و من هم سعی کردم همه جوره بطور واضح جواب سوال شما رو بدم، من نمیدونم کجای حرفهام گنگ صحبت کردم که شما هنوز به جوابتون نرسیدید. اگر میخواید بدونید حق با منه یا نه، خب جستجو کنید! اینترنت به این وسعت، خودتون اگر در اینترنت بدرستی جستجو کنید جواب اکثر سوالاتتون رو پیدا می کنید.

ali abedian

Banned
سلام کلاً خواستم ببینم شما خودتون اصلا دنبالش رفتین یا نه؟
وگرنه من از همون ابتدا که شما فرمودین سراغ php رفته بودم ..
علت ادامه دادن این مبحث هم این بود که گفتم تا تنور داغه نون رو بایست چسبوند .. برا همین سوال پرسیدم که غیر از این راه حل ، راه دیگه ای ممکنه باشه تا مثلا بشه در سیستمی مثل بلاگفا با اون کدنویسی نسبتا محدودش ، از امکان ذخیره سازی تصویر به صورت مستقیم بدون لود شدنش استفاده کرد

به هر حال منظور بدی نداشتم که شما رو ناراحت کردم ظاهراً .. عذر میخوام

ali abedian

Banned
پس چی شد؟ کسی نمیتونه این کد رو آماده کنه؟!!

یه کد میخوام با php یا جاوا (Php باشه بهتره) که وقتی روی عکسی در سایت کلیک میکنیم ، کادری باز بشه و از کاربر برای مسیر ذخیره کردن تصویر مربوطه سوال بپرسه و بعد این عکس رو در همون مسیر معرفی شده توسط کاربر، ذخیره کنه

ممنون میشم راهنمایی کنید

منتظرم

جدیدترین ارسال ها

بالا