کدوم کد مشکل داره؟

سلام دوستان

من یه اسلایدشو دارم با JQuery

وقتی به صورت معمولی ازش استفاده می کنم مشکلی وجود نداره

اما وقتی در Ajax استفاده می کنم کار نمی کنه

نمی دونم مشکل از JQuery هست یا مشکل از کد Ajax من

اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

http://www.gilancms.ir/my.zip

پیشاپیش هم سال نو مبارک :rose:

eAmin

Well-Known Member
یک مثال کامل قرار بدید، با یکی دوتا عکس قابل نمایش در اسلاید، تا بهتر بشه اون رو تست کرد.
یک ایرادی که موقع تست مرورگرها می گرفتن، این بود که تابعی به نام id با دیگر کدهای شما در فایل Ajax.js تداخل داشت، کافیه اسم اون تابع رو تغییر بدید و با نام جدید اون رو صدا بزنید تا این مشکل برطرف بشه.

اگر اشتباه نکنم چند وقت پیش هم من اینکار رو برای شما انجام دادم که چطور از پلاگینها استفاده کنید توسط Ajax ، فکر میکنم 3 تا slideshow مختلف در اون وجود داشت! اگر همون کدها رو نگاه کنید و کمی در موردش تعمل کنید، فکر نمیکنم دیگه مشکل خاصی باشه.

موفق باشید.

دوست عزیز ممنون از پاسختان

ولی من حتی با ajax خوده jquery هم همین مشکل رو دارم به این صورت که من فایل Ajax.js خودم رو حذف و محتوای صفحه index.php را به

کد:
<div id="content"></div>

<script type="text/javascript" src="jquery/jquery-1.7.1.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="jquery/slides.min.jquery.js"></script>
<script type="text/javascript" src="jquery/slides.js"></script>

<script>
$.ajax({
	url: "side/index.php",
	success: function(data){
		$("#content").html(data);
	}
});
</script>

تغییر دادم و تغییری حاصل نشده است.

در مورد 3 اسلایدشو قبلی هم مشکلم حل شد و الان حتی در صفحه دارم از 6 اسلایدشو استفاده می کنم. و از کمکتان ممنونم

در مورد عکس شما می تونید در خط 10 فایل index.php موجود در پوشه side را تغییر بدین و بجای arrow-next.png مثلا

کد:
image_". $i .".jpg

بذارید و عکسهای خودتون رو در پوشه side/images/ به ترتیب شمارش از 1 تا مقدار متغییر i ( در اینجا 2 ) به صورت

کد:
image_1.jpg
image_2.jpg

نامگذاری کنید.

من برای سبک شدن کد بدونه عکس فرستادم. :wink:

حالا منی که الان دارم کلا از jquery استفاده می کنم باید چه کار کنم؟؟؟؟ مشکل کد از کجاست؟؟؟ :-?

من در jquery تازه کار هستم. :wink:

راهنماییم کنید ممنون میشم. :rose:

باتشکر

eAmin

Well-Known Member
تنها کاری که باید میکردید این بود که کدهای فایل slide.js رو مستقیما در فایل index.html قرار میدادید، تا مشکلتون برطرف بشه.
هردو کد شما، چه با jQuery و چه با کد Ajax خودتون بدرستی اجرا میشه، در صورتی که همون کاری رو که گفتم انجام بدید.

پیوست ها

• my.rar
    39.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4
دوست عزیز بسیار بسیار ممنون

فقط 2 سوال دارم ممنون میشم جواب بدین

1- چرا وقتی من فایل sildes.js را در index.php قرار دادم کار نکرد؟؟؟؟ آیا راهی وجود دارد تا بشه این کار را انجام داد؟؟؟
2- شما فایل style.css را در index.php فرار خوانی کردید در حالی که من در side/index.php. میشه یه توضیحی هم در این مورد بدین؟؟؟ که چرا اینکار رو کردید؟؟؟ چون من در هر دو حالت تفاوتی نمیبینم.

باتشکر

eAmin

Well-Known Member
سوال اول شما مربوط به scope در JavaScript هست، اینکه شما کدی که مینویسید رو دقیقا باید کجا قرار بدید برای اجرا شدن. این خودش یک بحث مفصل هست که میتونید تو مستندات JavaScript در اینترنت و مطالعه کردن رفرنس mozilla میتونید اطلاعات بیشتری در این مورد بدست بیارید.
وقتی شما کد رو بصورتی که اول قرار داده بودید اجرا میکردید در صفحه ی index.php ای که درخواست ای جکس در اون قرار داشت و کدها هم در اون لود شده بودن، بعلت اینکه کد JavaScript شما اجرا شده (قبل از درخواست Ajax) و چون هیچ المنتی در اونجا وجود نداشت، پلاگین مورد نظر بدرستی کار نمیکرد و اجرا نمیشد.

سوال دوم هم زیاد مهم نیست، همینجوری موقع تست اینکار رو کردم برای خوانایی بهتر.

جدیدترین ارسال ها

بالا