کدوم را بخرم

massood

Member
دوستان می دونم اینجا نباید بپرسم....ولی ببخشید...

من می خوامیه دوربین بخرم...کدوم را پیشنهاد می کنید؟

نیکون دی 90....یا کانون دی7؟

Austin

New Member
خوب مشخصا از هر لحاظ کنن 7 دی بسیار بالاتر هستش از دی 90 نیکون ... ولی باید دید کاربری شما برای این موضوع چی هست و چقدر بودجه دارید و همینطور به فکر چه لنزهایی هستید .

دوستان می دونم اینجا نباید بپرسم....ولی ببخشید...

من می خوامیه دوربین بخرم...کدوم را پیشنهاد می کنید؟

نیکون دی 90....یا کانون دی7؟
همونطوری که دوستان فرمودن اولین چیز نوع کاربری شما و میزان بودجه هستش.
دو ماه قبل من هم مثل شما بین کانن ( مدل550 دی ) و نیکون دی 90 مردد بودم. همه دوستان عکاس حرفه ایی رو ملاقات کردم و نظرشون رو پرسیدم.
متوجه شدم در وهله اول نوع کار مهمه .. دوست عزیزم حسام الدین که رئیس انجمن عکاسان شهرمون و البته عکاس قابلی هم هستش اول پرسید برای چه کاری میخوای ؟
گفتم برای عکاسی از طبیعت و مناظر.. گفت مغزت رو ریسیت کن و برو سراغ نیکون. به توصیه ایشون ( حسام الدین انصاریان دوست گرامی ام ) نیکون خریدم. بسیار هم از خریدم راضی هستم. ایشون تاریخچه دقیقا از تولیدات کانن و نیکون رو بهم گفتن و من با توجه به کارم نیکون خریدم. یک مورد مهم هم اینکه انتخاب فعلی یا همون دوربین شما در آینده براتون تاثیر گذار خواهد بود چون مسلما در اینده اگه لنزی خریداری کنید اون لنز ها هستن که براتون باقی خواهند موند و در صورت ارتقا دوربین صرفا در خرید بعدی فقط بدنه دوربین رو خواهید خرید و اون لنزها باز هم به دردتون میخورن.
پس اول مشخص کنید نوع کارتون چیه ؟
میزان بودجه تون چقدره ؟
و موضوع مهم دیگه هم استقامت و جنس بدنه اون هستش. با توجه به هوای همیشه شرجی و گرد و غبار دار در بندرعباس ( محل سکونت من ) و تحقیقاتم متوجه شدم که کانن 550 دی بدنه ضعیف تری نسبت به نیکون دی 90 داشت. چون گویا کانن 550 دی جز دوربینهایی هستش که به تازگی از خانواده نیمه حرفه ایی به حرفه ایی وارد شدن. اما در مقابل بدنه دی 90 محکم تر و استقامت بیشتری داره ( البته اینم دوستانی که سالها با کانن کار کرده بودن و هنگ کردن دوربینهاشون در هوای شرجی مواجه شده بودن گفتن )
و مورد آخر:
لنزهای کانن متنوع تر و دارای قیمت مناسب تری نسبت به نیکون هستش
لنزهای نیکون گرونتر از لنزهای کانن هستن. ( که خودمم واقعا دلیلش رو هنوز نفهمیدم !! )

آخرین ویرایش:

Hamid2day

Active Member
بکس منم تو حدود 250 می خوام دوربین بگیرم چی پیشنهاد می کنید؟

سلام.
من به شما اونم با این بودجه canon ixus 210 رو پیشنهاد میکنم.
Canon-IXUS-210-IS-Touch-1-.jpg

این هم مشخصاتش

قبل از اینکه نیکون d90 بگیرم خودم مدل ixus 100 رو داشتم و عکسهای خوبی هم باهاش گرفتم. این هم نمونه عکسی با ixus 100 گرفتم.
برای نمونه و آشنایی با کیفیتش عکسی رو که 3 ماه قبل از مناظر شهر ساحلی پوکت در تایلند گرفتم رو برات میذارم.
البته مجبور شدم سایز عکس و کم کنم.

پیوست ها

• phuket.jpg
    phuket.jpg
    272.8 کیلوبایت · بازدیدها: 8
این مدلی که شما گفتید هم خوبه.
مدلی که من دادم بهتون تو بندرعباس قیمتش 245 هستش.
اما مدلی که شما معرفی کردید رو در اینجا میتونید بیشتر در موردش بدونید.
اینم نمونه عکسی با این دوربین:
sampleimg_2.JPG

Hamid2day

Active Member
یعنی این هم خوب هست
من برای عکس های ورزشی زیاد می خوام استفاده کنم جواب میده؟

به نظر من کانن دوربینهای بهتری در این رنج و مدل داره. تا سونی و رنگهای کانن طبیعی تره ( البته در دوربینهای slr میگن که برای طبیعت نیکون بهتره ) اما در مورد دوربین های کمپکت با توجه به اینکه خودکار تنظیم میشن نیازتون رو بر آورده میکنن حتی در موردی که فرمودین.

Hamid2day

Active Member
به نظر من کانن دوربینهای بهتری در این رنج و مدل داره. تا سونی و رنگهای کانن طبیعی تره ( البته در دوربینهای slr میگن که برای طبیعت نیکون بهتره ) اما در مورد دوربین های کمپکت با توجه به اینکه خودکار تنظیم میشن نیازتون رو بر آورده میکنن حتی در موردی که فرمودین.
منظور شما کانن هست که خوبه ؟

بله برادر کانن رو عرض کردم.
با چند مدل سونی هم کار کردم اما به نظرم رنگها در کانن اونم در سری کامپکتها زنده تر از سونی هستند. نظر بقیه دوستان رو هم جویا بشید.

Hamid2day

Active Member
بله برادر کانن رو عرض کردم.
با چند مدل سونی هم کار کردم اما به نظرم رنگها در کانن اونم در سری کامپکتها زنده تر از سونی هستند. نظر بقیه دوستان رو هم جویا بشید.
تو این مایه ها و مدل ها کانن چی داره

جدیدترین ارسال ها

بالا