کدهای رنگ cmyk

nasims

New Member
من سئوالم رو یه انجمن دیگه هم پرسیدم ... میخوام بدونم اگر با کدهای رنگ کتابهای راهنمای چاپ افست کار کنم دقیقا همونها رو بعد از چاپ افست خواهم داشت؟
طرحهایی که با اون کدهای cmyk کار کردم رو که پرینت میگیرم رنگهای خیلی خیلی متفاوتی میدن. ( درضمن با کتاب رنگ طیف کار کردم)

tandisdesign

Well-Known Member
من سئوالم رو یه انجمن دیگه هم پرسیدم ... میخوام بدونم اگر با کدهای رنگ کتابهای راهنمای چاپ افست کار کنم دقیقا همونها رو بعد از چاپ افست خواهم داشت؟
طرحهایی که با اون کدهای cmyk کار کردم رو که پرینت میگیرم رنگهای خیلی خیلی متفاوتی میدن. ( درضمن با کتاب رنگ طیف کار کردم)

1- بايد كتاب رنگتون بروز باشه
2- نوع كاغذي كه توي كتاب رنگ روش چاپ شده دقت كنيد
( البته الان كتابهايي هست كه روي كاغذهاي مختلف چاپ كرده )
3- چاپخونه اي كه باهاش كار ميكنيد كارش درست باشه
در نهايت هم اگه واقعا رنگ خاصي مد نظرتون هست بايد پاي چاپ باشيد تا اون رنگ رو براتون در بيارن (‌يا اينكه نمونه رنگ قسمتي از كار رو به چاپچي بديد )
نكته آخر اينكه اگه كاري رو روي رنگش حساسيد بايد شيت خصوصي بسته بشه براي كارتون نه عمومي...

behrang62

New Member
وقتی شما با رنگهای cmyk کار میکنید خروجی پرینت هم باید cmyk باشه مثل چاپهای outdoor و افست اما اکثر پرینترهای موجود در بازار با RGB کار میکنند. واگه با کتابچه رنگاهی چاپ افست کار میکنید وچاپخانه معتبر باشه نگرانی نداره.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
... اما اکثر پرینترهای موجود در بازار با RGB کار میکنند. ....
سلام دوست عزیز
عموما سیستمی نداریم که برای چاپ از مد رنگ RGB استفاده کنه . البته کلیت فرمایش شما برای اینکه جهت مدیریت رنگ در هر روش چاپی باید از کتابچه ها و مرجع رنگ خاص اون روش استفاده کرد (با رعایت موارد خاص ) کاملا صحیح است.
ممنون
امین زردوزی

texile

New Member

توجه كنيد كه مسئله مهم اينه كه خصوصيتها رنگهاي انتخاب شده و شرايط چاپ کتابهای راهنمای رنگ شما بايد دقيفا مشابه شرايط چاپ تو چاپخانه باشه. در اين صورت رنگ ها مشابه ميشن. حالا اگه اينطور نباشه بايد يه چاپخانه پيدا كني كه خودش بتونه رنگ رو برات "در بياره"
خب
اين مسئله رنگ در اوردن يه چيزيه كه بهش ميگن دوباره توليد يا همانند سازي رنگ. در اكثر مواد كاربراي خانگي هم كه از چاپگر هاي رنگي (جوهر افشان مثلا) استفاده ميكنن همين مشكل رو دارن . بسته به اينكه رنگ نهايي چقد مهم هست قيمت رنگ همانندي هم متفاوته. اين مسئله مينونه توسط خود كاربر ها ( مثلا با پروفايل هاي ICC) يا توسط يك شركت متخصص حل بشه .
اگه چاپخانه داري برات صرف ميكنه كه پول بدي يه نرم افزار بخري كه رنگ همانندي با دقت خوب انجام بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا