کدام cms بهتر است

hesam_dj10

Active Member
سلام
من میخام یک سایت بسازم که تقریبا تمامش عکسه!!!!
یعنی میخام داخل عکس بزارم ....سایت عکس!!!!
و البته میخام سایتم زیبا و البته سریع باشه!!!!
میخاستم ببیتنم که از چه cms و از چه ماژولی میتونم استفاده کنم
البته سوالم دیگه خیلی جزئی شد!!!
ولی خب بفرمایید که از چه cms استفاده کنم که هم سرعت سایتم بالا باشه و سئو سایتم و این موارد
البته سوالم یه دلیل دیگه هم داشت....اونم این که با کدوم cms میتونم سایتمو زیبا کنم ...یعنی کدوم یکی برای این کار ماژول داره؟؟؟
امیدوارم متوجه شده باشین...
ممنون میشم که پاسخ بدین

FOR8D

New Member
بادرود

پیشنهاد نخست من به شما استفاده از یک سی ام اس اختصاصی می باشد .

---------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین شما می توانید سایت خود را با یکی از مدیریت محتواهای زیر راه اندازی کنید.

[h=2]ورد پرس [/h]وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ هاست برای محتوای آموزشی، تجاری، علمی و... با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده است. این برنامه بصورت کد باز می باشد و با توجه به الگوریتم نسبتا روان، امکان شخصی سازی و اعمال تغییرات در آن فراهم می باشد. ضمن اینکه این برنامه به علت دارا بودن سطح سئو بالا (بهینه شده جهت شناسایی توسط موتور های جستجو) مورد استفاده بسیاری از وب سایت های پر بازدید می باشد. افزونه ها و قالب های فراوان موجود برای این برنامه، موجب افزایش کارایی و امکانات این برنامه شده بطوریکه تقریبا تمامی امکانات لازم جهت طراحی یک وب سایت روتین و یا وب لاگ را در اختیار شما قرار می دهد.

ادرس سایت http://www.wp-persian.com
----------------------------------------------------------------------

[h=2]جوملا [/h]یک نرم‌افزار آزاد و متن باز برای مدیریت محتوای اینترنتی است. جوملا! به زبان پی‌اچ‌پی نوشته شده‌است و از پایگاه دادهٔ مای‌اس‌کیوال استفاده می‌کند. این برنامه به لحاظ امکانات و کارایی یکی از کامل ترین و جامع ترین برنامه های سایت ساز موجود می باشد. محیط مدیریت جوملا این امکان را به شما می دهید که وب سایت هایی با محتوی کاملتری ایجاد نمایید بطوریکه در این برنامه هیج محدودیتی برای ساخت تعداد متعددی از صفحات مختلف با امکانات پیشفرض مانند نظر سنجی، ثبت نام، فرم تماس و ... وجود ندارد. بخش مدیریت این برنامه دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به برنامه وورد پرس می باشد.
برخی از مزیت های این برنامه در ادامه ذکر شده است:
ادرس سایت http://www.joomlafarsi.com/

--------------------------------------------------------------------
لازم به ذکر است که سی ام اس های دیگری نیز وجود دارند اما به دلیل نداشتن پشتیبانی مناسب در ایران و ... توسعه نمیشوند.

موفق باشید.

Persian-Talk

New Member
بدون شک وردپرس به شما پیشنهاد می شود.
نیاز به افزونه نیست کافیست یک قالب مناسب تهیه کنید.

hesam_dj10

Active Member
بادرود

پیشنهاد نخست من به شما استفاده از یک سی ام اس اختصاصی می باشد .

---------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین شما می توانید سایت خود را با یکی از مدیریت محتواهای زیر راه اندازی کنید.

ورد پرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ هاست برای محتوای آموزشی، تجاری، علمی و... با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده است. این برنامه بصورت کد باز می باشد و با توجه به الگوریتم نسبتا روان، امکان شخصی سازی و اعمال تغییرات در آن فراهم می باشد. ضمن اینکه این برنامه به علت دارا بودن سطح سئو بالا (بهینه شده جهت شناسایی توسط موتور های جستجو) مورد استفاده بسیاری از وب سایت های پر بازدید می باشد. افزونه ها و قالب های فراوان موجود برای این برنامه، موجب افزایش کارایی و امکانات این برنامه شده بطوریکه تقریبا تمامی امکانات لازم جهت طراحی یک وب سایت روتین و یا وب لاگ را در اختیار شما قرار می دهد.
ادرس سایت http://www.wp-persian.com
----------------------------------------------------------------------

جوملا

یک نرم‌افزار آزاد و متن باز برای مدیریت محتوای اینترنتی است. جوملا! به زبان پی‌اچ‌پی نوشته شده‌است و از پایگاه دادهٔ مای‌اس‌کیوال استفاده می‌کند. این برنامه به لحاظ امکانات و کارایی یکی از کامل ترین و جامع ترین برنامه های سایت ساز موجود می باشد. محیط مدیریت جوملا این امکان را به شما می دهید که وب سایت هایی با محتوی کاملتری ایجاد نمایید بطوریکه در این برنامه هیج محدودیتی برای ساخت تعداد متعددی از صفحات مختلف با امکانات پیشفرض مانند نظر سنجی، ثبت نام، فرم تماس و ... وجود ندارد. بخش مدیریت این برنامه دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به برنامه وورد پرس می باشد.
برخی از مزیت های این برنامه در ادامه ذکر شده است:
ادرس سایت http://www.joomlafarsi.com/

--------------------------------------------------------------------
لازم به ذکر است که سی ام اس های دیگری نیز وجود دارند اما به دلیل نداشتن پشتیبانی مناسب در ایران و ... توسعه نمیشوند.

موفق باشید.
ممنون از جواب کاملتون
ولی خب مثلا اگه من بخام با جوملا کار کنم چه ماژولی برای کاری که خدمدتون عرض کردم باید استفاده کنم
چون من میخام عکسها رو مدیریت کنم و بهشون اولویت بدم

به عنوان مثال میخام یه عکس 15 روز نشون داده بشه بعدش یه عکس دیگه بیاد جاش
و غیره...
در کل میخام یه مدیریت کامل روی عکسها داشته باشم

FOR8D

New Member
ولی خب مثلا اگه من بخام با جوملا کار کنم چه ماژولی برای کاری که خدمدتون عرض کردم باید استفاده کنم
چون من میخام عکسها رو مدیریت کنم و بهشون اولویت بدم

به عنوان مثال میخام یه عکس 15 روز نشون داده بشه بعدش یه عکس دیگه بیاد جاش
و غیره...
در کل میخام یه مدیریت کامل روی عکسها داشته باشم

درود بر شما
سایت های عکس نسبت به سایت های معمولی دارای تفاوت هایی هستند.
وجود یکسری امکانات در سایت های عکس الزامی می باشد. از جمله
1- سیستم خودکار آپلود عکس
2- سیستم خودکار ارم زدن روی تصاویر
و...
برای راه اندازی گالری تصاویر وردپرس و جوملا افزونه هایی دارند اما با تو جه به توضیحاتتون در پست نخست فکر نمیکنم برای شما مناسب باشند.
------------------
توجه داشته باشید که هر نوع سایتی را میتوان با وردپرس و جوملا راه اندازی کرد, ولیکن نیاز به یکسری تغییرات برای سازگاری با زمینه کاری شما هستش.
موفق باشید

shahnaz5050

New Member
سلام cmsها چه نقاط ضعفی دارن ؟

یعنی در واقع چه فرقی بین طراحی اختصاصی هست با cms ها ؟ چون از لحاظ قیمت خیلی متفاوتن ؟

FOR8D

New Member
سلام cmsها چه نقاط ضعفی دارن ؟

یعنی در واقع چه فرقی بین طراحی اختصاصی هست با cms ها ؟ چون از لحاظ قیمت خیلی متفاوتن ؟

درود بر شما

سیستم های مدیریت محتوا (cms) متن باز, نرم افزارهای رایگانی هستند که شما باید دانش نصب و مدیریت آنها را فرابگیرید .
اسکریپت های متن باز در دسترس همگان قرار دارند و این خود باعث کاهش امنیت انها میشود,
اگر چه حفره های امنیتی انها با ارائه نسخه های جدید برطرف میشود ولیکن اگر شما سایت خود را بروزرسانی نکنید ممکن است مشکلات زیادی برای شما بوجود اید.
ساختار این اسکریپت ها به گونه ای طراحی شده است که بتواند برای کاربرد های مختلف منعطف پذیر باشد,
به همین علت حجم کدها و ماژول های این نرم افزار ها افزایش یافته و باعث مشکلاتی نظیر :
کندی لودشدن صفحات,
طراحی و ساختار پیچیده انها باعث می شود از نظر بهینه سازی در موتور های جستجو ضعیف عمل کنند,
با اینکه تنوع زیادی در قالب ها و ماژول های این سکریپت ها وجود دارد اما بیشتر انها غیر بهینه بوده و مشکلات زیادی دارند,
در نتیجه سایت بهینه ای نخواید داشت .

-----------------------------------------------------
سی ام اس های اختصاصی هم خود به خود دارای مزایا و معایبی هستند .
بعضی از شرکت های ارائه دهند خدمات طراحی اختصاصی بر خلاف قیمت های بالای محصولاتشون, یک سی ام اس خارجی بومی سازی میکنند و در اختیار مشتری قرار میدهند.
بدون اینکه روی محصولاتشون پشتیبانی درستی ارائه بدن .

پ ن : هر چند هستند شرکت هایی که اصول کاری و اخلاقی برایشان در اولویت هست و خدمات مناسبی ارائه میدن.

مو فق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا