کدام Cms ؟

Fredi

New Member
sample.jpg

دوستان گرامی در صورت داشتن اطلاعات و معلومات کافی در اين زمينه لطفاً اين سوال را بطور کامل مطالعه فرمائيد و سپس مرا راهنمائی نمائيد.

ابتدا تصويری که می بينيد يک صفحه از يک سايت کامل در نطر بگيريد.

همونطور که می بينيد در دو طرف صفحه دو ستون از منوهای سايت قرار دارند که منوهای اصلی و ديگر نيازهای سايت هستند که می تونن شامل باکس جستجو،

شمارنده آمار سايت و خصوصاً سيستم رای گيری باشن.
پس منوها و ساير متعلقات صفحه جزء قالب اصلی محسوب ميشن، به جزء بخش آجری رنگ وسط صفحه که در آن فاکتورها و متغيرها قرار دارند.
برای مثال برای يک جوراب يک فاکتور ميتونه نوع رنگ يا اندازه باشه و متقابلاً متغير آن نيز ميتونه قرمز يا کوچک باشه و يا شايدم يک تصوير باشه.
خب حالا من يک سيستم مديريت محتوا می خوام که بتونم با اون اين کار رو انجام بدم، يعنی تمام بخش های صفحه از يک قالب اصلی با امکانات مورد نياز لود بشن و

متغيرهايی که در مقابل فاکتورها هستند از يک پرونده(يک فايل اطلاعاتی) مربوط به اون جوراب خوانده و لود بشن.
ببينيد مثلاً دو هزارتا جوراب داريم که برای هر کدوم يک سری اطلاعات در يک فايل مستقل مربوط به اون جوراب می خواهيم داشته باشيم، اين سيستم بايد قابليت

مديريت چند صدهزار و يا شايد ميليونها پرونده اطلاعاتی(جورابها) رو داشته باشه.
در سيستمی مثل ام تی (MT) ما قالبی داريم که برای تمام پست ها مشترک است و متغيرهای يک پست توسط قرار دادن يک متغير مثل تگ <$MTEntryBody$> در

قالب اصلی لود می شن، حالا من سيستمی می خوام که اين قابليت رو داشته باشه تا بتونم براش n متغير تعريف
کنم؛ ... <$MTEntryBody1$><$MTEntryBody2$><$MTEntryBody3$><$MTEntryBody4$><$MTEntryBody5$>

شايد صدها سيستم مديريت محتوا با قابليت های متفاوت وجود داشته باشن اما فقط چند يا يکی از اونها بيشتر و بهتر به درد اين کار بخورن و يا اصلاً تخصصشون اين کار

باشه، شايدم لازم باشه که سيستمی نوشته بشه که در اون صورت ترجيح ميدم اين کار با دستورات پی اچ پی انجام بشه تا زبانهای ديگر. هدف من از عنوان اين سوال

معرفی و راهنمائی مناسب توسط دوستانی می باشد که در اين زمينه اطلاعات بيشتر و بهتری دارند. پس پيشاپيش از توجه و راهنمائی دوستان ممنونم.

آخرین ویرایش:

Ghamnevis

Well-Known Member
دقيقا متوجه منظور شما نشدم... اما مامبو اين امكان را داره كه با تعريف چندين ماژول مختلف در موقعيت هايي كه توسط قالب تعيين ميشن چيزي مشابه اين واستون ايجاد كنه...

Fredi

New Member
فکر کنيد که من ميخوام يک نمايشگاه اتومبيل روی نت داشته باشم. هر اتومبيلی مشخصات خاص خودش رو داره.
من سيستمی می خوام که با اون بتونم هر چند تا مشخصات که لازمه تعيين کنم نه يک سری مشخصات محدودی که در يک سيستم آماده وجود دارند.
مثال ساده؛
در ام تی شما در قسمتی می توانيد متن اصلی رو بنويسيد و همينطور در قسمتی دنباله متن رو،و شما در قالب ام تی فقط کافيه دستور متن اصلی و دستور ادامه متن رو قرار بديد تا بازيدکنندگان در صفحه متن اصلی رو به همراه ادامه اش مشاهده کنن. يعنی در اصل دستوری که شما در قالب گذاشته ايد نماينده يک سری اطلاعات است.
خب حالا من ميخوام علاوه بر دستور متن اصلی و ادامه متن، هر چند تا که بخوام از اين دستورات ايجاد کنم تا مطالبی که ميخوام همه رو بتونم برای بازخونی در صفحه بيارم.
...

Ghamnevis

Well-Known Member
تقريبا فهميدم چي ميخوايد...

اينكار با همين mambo امكان پذيره...
پيشنهاد ميكنم باهاش كار كنيد... منتها نكته مهم اينه كه بايد قالب را سفارشي كار كنيد ! يعني يك قالب مخصوص براي اينكار ايجاد كنيد....

در مامبو ميتونيم موقعيت هاي مختلفي ايجاد كنيم داريم در هركدوم ميشه متغير خاصي فراخواني بشه...
مامبو مصداق دقيق چيزي كه شما ميخوايد نيست ولي توي CMS هايي كه ميشناسم شبيه ترين چيزيه كه به ذهنم ميرسه...

zfarhad2003

Member
خوب دوست عزيز اگه منظور شما رو درست فهميده باشم شما دنبال يك پرتال براي ايجاد فروشگاه الكترونيك هستيد. شما يه سري به اين سايت بزنيد شايد مشكلتون رو حل كنه
www.persianoc.com
در ضمن مي‌تونيد دموي برنامه رو از اينجا مشاهده كنيد:
demo.persianoc.com

Fredi

New Member
Ghamnevis گفت:
تقريبا فهميدم چي ميخوايد...

اينكار با همين mambo امكان پذيره...
پيشنهاد ميكنم باهاش كار كنيد... منتها نكته مهم اينه كه بايد قالب را سفارشي كار كنيد ! يعني يك قالب مخصوص براي اينكار ايجاد كنيد....

در مامبو ميتونيم موقعيت هاي مختلفي ايجاد كنيم داريم در هركدوم ميشه متغير خاصي فراخواني بشه...
مامبو مصداق دقيق چيزي كه شما ميخوايد نيست ولي توي CMS هايي كه ميشناسم شبيه ترين چيزيه كه به ذهنم ميرسه...

از توجه و راهنماييتون ممنونم. حتماْ از مامبو استفاده مي كنم تا ببينم چطوره. اگر پيدا نكردم كه كدوم قسمتش هست و نتونستم باهاش كار كنم ميام دوباره اينجا مي پرسم.
.

جدیدترین ارسال ها

بالا