کدام یک از نرم افزار ها مایا تری دی و غیره ؟؟؟

makh000f

Member
سلام خسته نباشید
چند تا سوال داشتم از استادان گرامی

بنده تا حالا نه مایا نه تر دی مکس کار نکردم الان میخوام یکیشونو در حد حرفه ای یاد بگیرم بنا به شغلی که دارم - پیشنهاد شما کدام یک است ؟
و بازار کار کدام یک خوبتره ؟
کدام یک از نظر پروژه ای یعنی تو پروژه های سخت و آسون بهتره ؟
یکی رو معرفی کنید میخوام شدید کار کنم - راستی سیستم کامپیوتری برای این کار چیز معمولی جواتب میده دیگه ؟
منتظرم

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
به نظر من تفاوت آنچنانی بین مایا و تری دی مکس نیست
و برمیگرده به اینکه با کدوم راحت تر ارتباط برقرار کنی
توی ایران صد در صد بازار کار تری دی مکس بهتره
چون یک آچار فرانسه هست
هم تو کار انیمیشن هم تو کار تیزر تبلیغاتی و مخصوصا توی کار مدلسازی داخلی و معماری
نیازمندی های روزانه مثلا همشهری رو بگیری همیشه استخدام مدلساز داخلی با طراح غرفه های نمایشگاهی و ... با تری دی مکس هست
شرکتهای خیلی زیادی همین الان توی ایران با تری دی مکس انیمیشن کار می کنن

آخرین ویرایش:

majid1605

Active Member
همونطور که دوستمون گفتن مهم نیست کدوم رو انتخاب می کنی چون تقریباً هر کاری رو با یکی بتونی انجام بدی با اون یکی هم می تونی انجام بدی مخصوصاً که این دوتا متعلق به یه شرکت هستند.مهم اینه که شما سعی کنید توی یکیشون مهارت لازم رو کسب کنید.
توی ایران که بیشتر میرن سمت مکس البته منابع آموزشی مکس به مراتب خیلی بیشتر از مایا هستش ولی خب توی خارج عکس قضیه صادقه اونم به دلیل مسائل کپی رایت هستش ما اینجا همه چیز رو مفت می خریم و برامون مهم نیست چندتا پلاگین نیاز داریم فوراً دانلود و نصب می کنیم ولی اونور باید بابتشون پول بدن و چون مایا کمتر به پلاگین نیاز پیدا می کنه اونا هم مایا رو انتخاب می کنند.

البته نرم افزارهای دیگه ایی هم هستند سافت ایمیج و سینما فور دی شما بهتره هدفتون رو مشخص کنید برای چه کاری می خواید برید سراغ نرم افزاهای تری دی بعد برید سراغ انتخاب نرم افزار

makh000f

Member
من تو کاره فضای سبز هستم برای مدل سازی و کاراکتر میخوام تو کار بازی سازی هم هستم میخوام خودم کار کنم

باز از این بحث ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین دوست عزیز نرم افزار های زیادی برای این کارها تولید شده مایا ، مکس ، سافت امیج ، سینما فوردی ، بیلندر، مودو ، رهینو ،
دز تردی استدیو و .................

از میان اینها سه تا شون میتونم بگم قول انیمیشن هستند مکس ، مایا ، سافت امیج

و درسته که از دیگران هم در پروژه های بزرگ استفاده کردند اما اون سه تای که معرفی کردم قویترینشون هستش...............

و خیلی هم شبی همند هرکدوم که خواستی انتخاب کن هر سه تاشون برای هرکاری میشه از جلوه های ویژه گرفته تا گیم سازی.....
مهم اینه شما کدوم رو خوش دارید باش کار کنید.....................

و همون طور که دوستان اشاره کردند بازار کار مکس توی ایران بیشتر از دیگراست............................

موفق باشی.

آخرین ویرایش:

goodzila46

Active Member
سلام به همه بچه های گل مجید آنلاین

دوست عزیز و خوبم همیشه تعیین هدف از مسیر هدف ارجع تره !!
دوستان توضیح کافی و وافی رو دادن فقط می مونه یه نکته که بهش اشاره نشد.
طبعاً برنامه مایا از برنامه های دیگه کامل تر و به همون نسبت سنگین تر (منظور از نظر پردازشی و نیاز به سخت افزار قویتر) هست . و به طبع اگر محدودیت مالی در حال حاضر زیر یک و نیم میلیون نداری برو سراغ مایا و کم کم بعدش می تونی سراغ نرم افزار های دیگه هم در حین یادگیری بری.

اما بهترین پیشنهاد من استفاده از سه تا نرم افزار هست که هم شکر خدا منابع آموزشی تصویری و متنی و مثال های خوبشون تو ایران موجوده هم از نظر سیستمی کمی دستت باز تره.(مجبور نیستی خیلی هزینه کنی)

اول برنامه 3d max برای مدلینگ و متریال دهی و نورپردازی (فکر نمی کنم نیاز به توضیح باشه که مدلینگ منظور طرح اولیه ای هست که می سازی از هر چیز و متریال دهی همون جنس موادی هست که به اشیا نسبت می دی و نورپردازی که دیگه نیاز به توضیح نداره). دلیل هم اینکه خیلی خیلی راحت تر از مایا که برنامه پیچیده ای برای شروع هست می تونی به یادگیری بپردازی. و منابع آموزش فارسی و بازار کار خوب در ایران و همچنین نیاز به سخت افزار به نسبت ارزون تری هست.(هر چند که هیچ اجباری در خرید قطعات ضعیف و ارزون نداری)

دوم برنامه zbrush هست که کارهای مدل شده و آماده ای رو که با استفاده از مثلاً 3dmax ساختی رو به حرفه ای ترین وجه ممکنه می تونی پوسته دهی بکنی (مثلاً یه حیوون رو در نظر بگیر که مدل اولیه اش رو توی تری دی مکس زدی و حالا می خوای روی پوستش خز یا مو بزاری) که حالا پوسته هم می تونه هر چیزی باشه. دلیل هم اینکه این برنامه هم به شدت!! راحت و حرفه ای هست و از هر برنامه دیگه ای بی نیازت می کنه.

و در آخر photoshop که کاملاً واضحه که می تونی با این برنامه هم طرح نهاییت رو رفع عیب و جلوه دهی بکنی و آماده برای چاپ.دلیل هم نمی خواد اصلاً بی دلیل برو سراغ همین نرم افزار (چطور دین اسلام رو پذیرفتی ، فتوشاپ رو هم لب بیک بگو)

با آرزوی توفیق برای تو دوست خوبم

جدیدترین ارسال ها

بالا