کدام نسخه ی DotNetFrameWork

bitaroos

Member
سلام دوستان

اگر ما بخوایم یه برنامه بنویسیم، که مورد استفاده ی همه باشه، چه جاهای عمومی (مثل سایت های دانشگاه)
چه رایانه های شخصی،

از کدوم نسخه ی DotNet FrameWork استفاده کنم که روی ویندوز XP Sp1 و بالا تر مشکلی نداشته باشه؟

نسخه ی 3 یا 3.5 یا 4؟

اگر از دیتا بیس بخوام استفاده کنم، کدوم نسخه بهتره؟

سپاس فراوان:rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان

اگر ما بخوایم یه برنامه بنویسیم، که مورد استفاده ی همه باشه، چه جاهای عمومی (مثل سایت های دانشگاه)
چه رایانه های شخصی،

از کدوم نسخه ی DotNet FrameWork استفاده کنم که روی ویندوز XP Sp1 و بالا تر مشکلی نداشته باشه؟

نسخه ی 3 یا 3.5 یا 4؟

اگر از دیتا بیس بخوام استفاده کنم، کدوم نسخه بهتره؟

سپاس فراوان:rose:

در مورد ویندوز XP فرقی نمی کنه، چون به هر حال باید Framework را رویش نصب کنید تا برنامه قابل اجرا باشه.
اما در مورد ویرایش های جدیدتر ویندوز، اگه از نسخه 2.0 یا 3.0 استفاده کنید خود ویندوز داره و نیازی به نصب کردن
Framework نیست. در مورد برنامه نویسی چندانی فرقی نمی کنه، با همون 2.0 هم کار تون راه می افته، طبیعتا
نسخه های جدیدتر اندکی قابلیت های بیشتری دارند، البته اگر ازشون استفاده کنید. بهتره که از نسخه 4.0
استفاده نکنید چون در ویندوز های XP فقط در ویرایش SP3 اش نصب میشه.

swsehsan

Member
سلام
در صورتی که حجم فایل exe براتون مهم نیست میتونی از نرم افزار xenocode virtual application studio استفاده کنی تا net. به پروژه اضافه کنه و دیگه نیازی نیست net. بر روی کامپیوتر نصب باشه داخل نسخه های قبلی که باش کار کرده بودم تا net 3.5. به پروژه Embed میکرد تو ورژن های جدیش نمیدونم net 4. اضافه شده یا نه

bitaroos

Member
سلام مجدد و تشکر

سلام
در صورتی که حجم فایل exe براتون مهم نیست میتونی از نرم افزار xenocode virtual application studio استفاده کنی تا net. به پروژه اضافه کنه و دیگه نیازی نیست net. بر روی کامپیوتر نصب باشه داخل نسخه های قبلی که باش کار کرده بودم تا net 3.5. به پروژه Embed میکرد تو ورژن های جدیش نمیدونم net 4. اضافه شده یا نه

با توجه به توضیحات مدیر محترم بخش، قید نسخه 4 رو زدم و حالا که رو ویندوز Xp حتما باید net. رو نصب کنیم، من نسخه ی 3.5 رو انتخاب کردم.

حجم نرم افزار خیلی مهم نیست، خودم ورژن 3.5 و 4 رو جدا دارم. نهایتا کنار فایل نصب نرم افزارم میزارمش دیگه.

حالا از بین این setup ساز ها کدومشون بهتره (البته نیاز به کد نویسی هم نداشته باشه)؟
با خود visual studio بسازم، خوب نیست؟ installShield Limit Edition هم دارم.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام مجدد و تشکر

با توجه به توضیحات مدیر محترم بخش، قید نسخه 4 رو زدم و حالا که رو ویندوز Xp حتما باید net. رو نصب کنیم، من نسخه ی 3.5 رو انتخاب کردم.

حجم نرم افزار خیلی مهم نیست، خودم ورژن 3.5 و 4 رو جدا دارم. نهایتا کنار فایل نصب نرم افزارم میزارمش دیگه.

حالا از بین این setup ساز ها کدومشون بهتره (البته نیاز به کد نویسی هم نداشته باشه)؟
با خود visual studio بسازم، خوب نیست؟ installShield Limit Edition هم دارم.

InstallShield ابزار Setup ساز حرفه ای و خوبی یه، اما کلا Setup هاش سنگینه.
اگر Setup برنامه هایتان روال ساده ای دارند، Indigo Rose Setup Factory و اگر روال نصب پیچیده ای دارند،
Caphyon Advanced Installer را توصیه می کنم، از نظر امکانات Advanced Installer دست کمی از
InstallShield نداره، Skin های زیادی داره و رابط کاربری اش از سطح مبتدی تا حرفه ای قابل تنظیمه.

جدیدترین ارسال ها

بالا