کتاب web style guide

hossein2kk

Member
دوستان من کتاب web style guide رو می خوام
لطفاگ هرچه زودتر با لینک دانلود مستقیم !

با تشکر قبلی:oops:

آقا اگر قرار بود همه کتاب رو بشه روی وب پیدا کرد که ملت نمی رفتم 50 تومن از جیب مبارک پول بدن برای خرید کتاب خارجی. یه سری از کتاب های کامپیوتر روی وب هست ولی نه همش
اون کتابی هم که شما می خوای من گشتم ولی روی وب پیدا نکردم. همچین کتاب کاملی هم نیست
خیلی کتاب های بهتر از اون الان روی وب هست

hossein2kk

Member
دوسته غزیز هدف من اینه که تو تابستون علاف نباشم و بتونم دو سه تا کار ترجمه تو این زمینه که دوسش دارم انجام بدم !
یه مقداری از مطالب این کتاب رو تو روزنامه عصر ارتباطات خوندم و خیلی علاقه مند شدم که کامل ترجه اش کنم !
در ضمن کار ترجمه شمام عالی بود !
یه کتاب خوب می شه معرفی کنید !

با تشکر

یه کتاب خوب می شه معرفی کنید !

خوب شما دقیقا بگید که کتاب در چه زمینه ای برای ترجمه میخواید و در چه سطحی باشه. اینها خیلی مهمه
شما اینها رو بگو من یه سری کتاب خوب به شما معرفی کنم

اگر فقط همون کتاب رو لازم دارید خوب میتونید سفارش بدید و بخریدش. هزینش زیاد میشه ولی مطمئنا اگر چاپ بشه 10 برابر هزینه ای که براش کردید براتون باقی می مونه.
اون مشکل شما هم مربوطه به برنامه نویسی طرف سرور هست که من در حالح اضر تبحر ندارم. دوستان تو همون بخش بهتر میتونن به شما کمک کنن

hossein2kk

Member
خب من بیشتر دوست دارم در زمینه طراحی وب باشه همین و بس
خدایی خیلی علاقه وافر دارم تا حالا اینقدر به یه چیز علاقه نداشتم
الان دو سه سال هست که طراحی وب می کنم تو HTML ماهرم و توی PHP سر در می آرم و چند تا CMs هم ارسی کردم یکی از پروژه های در دست ساختمم اینجاست لطف کنید ...
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?p=510614

از پروژه های دیگمم سیستم مدیریت تبلیغات فارسی است با نام persian ads که اونم به امید خدا تا آخر تابستون تموم می کنم.
بیشتر دوست دارم در زمینه php کار کنم و یه چیزی باشه که بعده ترجمه و چاپ یه چیزی هر چی اندک دستم رو بگیره !
شما که استادید کتابتون هم گرفتم خیلی خوب بود موفق باشید

خوب من هر وقت می خوام کتاب حتی برای خوندن هم انتخاب کنم میرم به سایت www.amazon.com و میگردم و نظراتی که کاربران در مورد کتاب ها میدن رو می خونم. هر کتابی که رتبه بالاتری داشته باشه و ستاره های بیشتری دریافت کرده باشه اون کتاب بهتره. برای php من خودم خیلی دنبال کتاب گشتم. این کتاب یکی از بهترین کتاب هاست و فکر نکنم تا حالا به فارسی هم ترجمه شده باشه

51ZSReE4pZL._BO2,204,203,200_PIsitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_OU01_AA240_SH20_.jpg

لینک مشخصات کتاب هم اینجا هست
http://www.amazon.com/PHP-Essentials-2nd-Julie-Meloni/dp/1931841349

این کتاب از 5 ستاره 5 گرفته

یه کتاب php رو هم احتمالا من شروع میکنم برای ترجمه. اون کتاب هم وضعیت مشابه داره

hossein2kk

Member
دوسته عزیز من یه کتاب در مورد PHP فارسی دارم که ترجمه شده ماله انتشارات غزال آدرسه سایتشم
www.gzle.com
در مورد PHP5 خیلی مفصل توضیح داده !
به نظرت در مورد CMS ها کتابی نیست اگه تونستی اونم خوبه !
دستت درد نکنه !

این کتاب با بقیه کتاب های دیگه فرق داره. این کتاب مرجع نیست. تو کتاب های مرجع یه سری دستورات بررسی میشه و برای هر کدوم یه مثال کوچیک زده میشه ولی هیچ پروژه ای وجود نداره و شما آخرش نمی فهمی که این چیز هایی که یاد گرفتی رو چه طور باید تو کار استفاده کنی ولی این کتاب مثلا 4 تا دستور رو بررسی میکنه بعد با همون 4 تا دستور یه اسکریپت ساده می نویسه بعد دوباره 4 تا دستور دیگه میگه بعد با این 4 دستور جدید و اون 4 تا قبلی ها یه اسکریپت کامل تر می نویسه و همینطور الا آخر.

در مورد CMS ها کتاب زیاد هست ولی اگر تصمیم داشته باشی چاپش کنی ناشر نمیتونی براش پیدا کنی. هر ناشری اعتماد نمی کنه که یه کتاب در مورد یه CMS رو در 2000 جلد چاپ کنه. اگر فروش نره ناشر ضرر می کنه به همین خاطر هیچ وقت راحت قبول نمی کنند. شاید پیش 30 تا ناشر بری یکیش هم قبول نکنه. اگر خودت پول داری و می خوای خودت چاپ کنی بحث سواست و اگر فروش نره خودت ضرر کردی ولی آخرش کتاب چاپ میشه. مثل همون کاری که مدیر سایت ایران سهراب کرد برای اون کتاب آموزش پنچ پورتال.
در مورد سی ام اس ها کتاب زیاده

در مورد دروپال دو تا کتاب هست. یکی مقدماتی و یکی حرفه ای
برای جوملا یکی هست
برای مامبو هم فکر کنم یه مقدماتی و یک حرفه ای هست
برای typo3 یه کتاب آموزش هست
برای wordpress چندین کتاب وجود داره
برای php nuke یه کتاب هست به اسم php nuke garage که البته جدید نیست
برای phpbb2 یه کتاب آموزش داریم
برای MT3 چندین کتاب منتشر شده

اگر خواستی بگو لینک دانلود فایل های پی دی افشون رو بدم
البته اگر از روی رپید شر پاک نشده باشن

h.khafan

Active Member
سلام:

امیر جان اگه بتونی لینک کتابهای ورد پرس رو بدی ممنون میشم :wink:
دروپال هم همین طور.

hossein2kk

Member
ها امیر عباس جان اینا که گفتـــــــــــی هـــــا یعنی چه ؟:-?
یعنی اون کتاب php خوبه به ترجمش می ارزه انتشاراتی مثل ناقوس یا دیباگران چاپش می کنه ؟

چون php هم دوست دارم می گم اون کتاب غزال راست میگی اول و آخر من که چیزی ازش نفهمیدم یعنی به نظرت اون کتاب رو ترچمش کنم خوبه :wink:

یهو ما ترجمش نکنیم شما هم یکی بهتر از اون رو بعد بدبخت شم :)

راست می گی cms بده ولی به نظرت یه کتاب جامع در مورد cms ها بنویسم چطوره یه کتاب بالای 300 صفحه که مردم حال کنن

مرجع کامل تمام cms هایی که تا حالا دیدی با آموزش کامل به نظرت اصلا" چنین کنابی هست به زبون فارسی یا انگلیسی

کار تالیف چطوره از نظر بنیه توی همه cms ها تعریف نباشه استادم و با همشون کار کردم دوسه تا cms هم دارم دست تو هستش می برم و کامل تغییرشون می دم !

توکه این کاره ای مارم راهنمایی کن

در ضمن باهات حالا حالا ها کار دارم شمام نشید مثل YTERROR جان که هنوز که هنوزه با 5 تا پیام هنوز تاپیک ما رو جواب نداده
دستت درد نکنه حداقل روزی یه بار اینجا سر بزن

قربان همیشگی ات حسین
آهان تا یادم نرفته دمت قیژ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hossein2kk

Member
ها امیر عباس جان اینا که گفتـــــــــــی هـــــا یعنی چه ؟:-?
یعنی اون کتاب php خوبه به ترجمش می ارزه انتشاراتی مثل ناقوس یا دیباگران چاپش می کنه ؟

چون php هم دوست دارم می گم اون کتاب غزال راست میگی اول و آخر من که چیزی ازش نفهمیدم یعنی به نظرت اون کتاب رو ترچمش کنم خوبه :wink:

یهو ما ترجمش نکنیم شما هم یکی بهتر از اون رو بعد بدبخت شم :)

راست می گی cms بده ولی به نظرت یه کتاب جامع در مورد cms ها بنویسم چطوره یه کتاب بالای 300 صفحه که مردم حال کنن

مرجع کامل تمام cms هایی که تا حالا دیدی با آموزش کامل به نظرت اصلا" چنین کنابی هست به زبون فارسی یا انگلیسی

کار تالیف چطوره از نظر بنیه توی همه cms ها تعریف نباشه استادم و با همشون کار کردم دوسه تا cms هم دارم دست تو هستش می برم و کامل تغییرشون می دم !

توکه این کاره ای مارم راهنمایی کن

در ضمن باهات حالا حالا ها کار دارم شمام نشید مثل YTERROR جان که هنوز که هنوزه با 5 تا پیام هنوز تاپیک ما رو جواب نداده
دستت درد نکنه حداقل روزی یه بار اینجا سر بزن

قربان همیشگی ات حسین
آهان تا یادم نرفته دمت قیژ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من نمیتونم بگم که چاپ می کنن. در ضمن فقط همین دو تا ناشر که نیست. الان شاید 30 تا ناشر باشن که کتاب های کامپیوتر چاپ می کنن. البته اگر کار اول ترجمت باشه خیلی اذیت میشی چون طرف به این راحتی اعتماد نمی کنه کتاب کسی که ترجمه اولش هست رو ترجمه کنه. من تو دو جلسه اینقدر مخ مدیر انتشاراتی ها رو خوردم تا کتاب رو قبول کردن. من گفتم ترجمه میکنم حتی اگر کسی چاپش نکنه. اگر کسی حاضر نشد بالاش پول بده همینطوری مجانی میدم یه ناشر چاپ کنه و فقط اسم من پایینش باشه که برام اعتبار باشه و اگر حتی در این حالت هم به جواب نمی رسیدم قصد داشتم کتاب رو پی دی اف کنم و روی وب منتشر کنم. حالا خوش شانسی آوردم و ناقوس از کتاب خوشش اومد.

آقا کتاب تو ایران وسیله تجارته. طرف چیزی رو چاپ می کنه که بدونه ملت می خرن. شما اگر می خوای حتما کتابت چاپ بشه برو فوتوشاپ ترجمه کن یا کتابی در مورد مجموعه آفیس 2007 ترجمه کن. ملت این ها رو راحت می خرن چون الان هر روزنامه ای که باز کنی توش نوشته نیازمند یک نفر مسلط به فتوشاپ ، نیاز مند به یک نفر مسلط به word و ....
برای CMS به نظر من کتاب ترجمه کردن بد نیست ولی فکر میکنن چند درصد کسانی که از کامپیوتر استفاده میکنن تا حالا اسم CMS به گوششون خورده ؟ به نظر من کمتر از 1 درصد ولی همه فوتوشاپ و یا کورل رو میشناسن
می دونی که چی میخوام بگم ؟

stalker

Member
من دنبال یه منبع برای typo3 می گردم ظاهرا جناب amirabbas_p30magazine یه نسخه دارن .اگر ممکنه برای داونلود بذارید

hossein2kk

Member
آقا امیر من کتاب Php رو شروع کردم برا ترجمه اگه جایی گیر کردم می شه سوالام رو بپرسم

جدیدترین ارسال ها

بالا