کاهش سرعت اینترنت هنگام اتصال لپتاپ به مانیتور با کابل C

JavidKarimi2010

New Member
سلام به همه دوستان. من دیروز یه مانیتور Dell خریدم و الان که مک بوکم رو بهش با کابل C وصل میکنم همه چی خوبه بجز سرعت اینترنت.
سرعت اینترنت خیلی پایین میاد در حدی که نمیتونم باهاش کار کنم و حتی صفحات اینترنتی به راحتی لود نمیشه.
اما وقتی که کابل رو درمیارم سرعت اینترنت در مک خیلی عالی هست. اولش فکر کردم که بخاطر سرعت اینترنت isp هست ولی اینطور نیست.
کابل c که استفاده میکنم اورجیال از Dell هست.
به نظرتون مشکلش کجاست و چطوری میتونم درستش کنم ؟ آیا راهی داره؟
یا که پس بفرستم این لپتاپ رو؟

مرسی از همگی

مشخصات مانیتور:
Dell U2520D - QHD USB-C IPS Monitor - 25 Inch

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه دوستان. من دیروز یه مانیتور Dell خریدم و الان که مک بوکم رو بهش با کابل C وصل میکنم همه چی خوبه بجز سرعت اینترنت.
سرعت اینترنت خیلی پایین میاد در حدی که نمیتونم باهاش کار کنم و حتی صفحات اینترنتی به راحتی لود نمیشه.
اما وقتی که کابل رو درمیارم سرعت اینترنت در مک خیلی عالی هست. اولش فکر کردم که بخاطر سرعت اینترنت isp هست ولی اینطور نیست.
کابل c که استفاده میکنم اورجیال از Dell هست.
به نظرتون مشکلش کجاست و چطوری میتونم درستش کنم ؟ آیا راهی داره؟
یا که پس بفرستم این لپتاپ رو؟

مرسی از همگی

مشخصات مانیتور:
Dell U2520D - QHD USB-C IPS Monitor - 25 Inch
ظاهرا بعضی از سخت افزار هایی که با پورت USB C کار می کنند روی فرکانس 2.4GHz که در WiFi و Bluetooth هم بکار میره امواجی ایجاد می کنند که اختلال ایجاد می کنه و خرابی قطعه یا اشکال سخت افزاری نرم افزاری محسوب نمیشه که بخواهید مرجوع اش کنید :
اگر راه ارتباطی دیگری برای مانیتور بجز Type C باشه که از اون استفاده کنید که هیچ، وگرنه پیشنهاد شده که :
  • تا حد امکان اون مانیتور رو در فاصله دورتری از لپ تاپ قرار بدهید تا نویز اون مانیتور اثر کمتری بذاره.
  • در صورت امکان کابل رو در سمتی از لپ تاپ متصل کنید که از قطعه WiFi / Bluetooth فاصله بیشتری داشته باشه.
  • در Setup اغلب مودم ها تنظیماتی برای فرکانس هست، برخی شون هم از 2.4GHZ و هم 5GHZ پشتیبانی می کنند که اگر لپ تاپ تون هم از 5GHZ پشتیبانی کنه خیلی خوبه که روی فرکانس 5GHZ تنظیمش کنید تا اختلال از بین بره.
  • ولی اگر 5GHZ در مودم یا لپ تاپ پشتیبانی نمیشه و ناچار به استفاده از 2.4GHZ هستید، می توانید کانال (Channel) روی اون 2.4GHZ مودم رو تغییر بدهید. مودم از کل محدوده 2.4GHZ استفاده نمی کنه، محدوده فرکانس 2.4GHZ در مودم عملا به 11 کانال متفاوت تفکیک شده که مودم به اسم یکی اش رو انتخاب می کنه و روی چند کانال کنار هم تبادل سیگنال می کنه، معمولا بصورت خودکار تمایل داره روی یکی از کانال های 1 یا 6 یا 11 کار کنه و قابل تنظیم هم هست. احتمال داره تغییرش روی یکی دیگر از این سه کانال میزان نویز رو کاهش بده. به ندرت از کانال هایی جز 1 و 6 و 11 استفاده میشه چون مودم روی کانال های مجاور هم ارسال انجام میده و این سه کانال بهتر از سایر کانال ها هستند.

جدیدترین ارسال ها

بالا