کامپوننت ارسال اس ام اس از طریق اینترنت

norton

New Member
سلام

من می خوام امروز سرویس جدیدی رو برای برنامه نویسان معرفی کنم که امکان ارسال اس ام اس از طریق هر زبان برنامه نویسی ای (Windows Application و Web Application) را بدون نیاز به هیچ سخت افزار یا نرم افزار خاصی و فقط از طریق یک خط Dialup یا ADSL مهیا میسازد.

روش زیر تنها یکی از روشهای ارسال اس ام اس این سایت می باشد (که تنها برای نشان دادن چگونگی و سهولت کار اینجا نمایش داده شده است)
این سیستم روشهای دیگری نظیر Web Service و ... را نیز برای ارسال اس ام اس پشتیبانی می کند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس:
[email protected]
تماس حاصل کنید.

------------------------

ارسال از طریق زبان ASP یا ASP.NET یا VB یا VB.NET یا ...:

روش ارسال اس ام اس بوسیله کامپوننت (همچنین روی سرور میزبانی دلتا):

یک صفحه جدید asp باز کنید (فایل متنی عادی با پسوند asp) کد زیر را در آن وارد کنید:

کد:
<%
Set ObjSMS = Server.CreateObject("DeltaSMS.SendSMS")
'Dim ObjSMS As New DeltaSMS.SendSMS
ObjSMS.USERNAME = "USERNAME"
ObjSMS.PASSWORD = "PASSWORD"
ObjSMS.DELETE_AFTER_SEND = DELETE_AFTER_SEND 
ObjSMS.CLIENT_DATE_AND_TIME = CLIENT_DATE_AND_TIME
ObjSMS.MOBILE_NO = "MOBILE_NO"
ObjSMS.SendSMS
response.write "ResultCode : " & ObjSMS.ResultCode & "<br>"
response.write "Result : " & ObjSMS.Result & "<br>"
response.write "ResponseCode : " & ObjSMS.ResponseCode & "<br>"
response.write "ResponseDescription : " & ObjSMS.ResponseDescription & "<br>"
%>
کد شماره 5

پارامترهای ورودی

PRIVATE_NUMBER: این پارامتر شماره اختصاصی خریداری شده توسط شما می باشد (اس ام اس شما با این شماره ارسال خواهد شد.) در صورتیکه شما هیچ شماره اختصاصی ای خریداری نکرده اید باید این پارامتر را بصورت رشته تهی ("" یا Nothing) را وارد نمائید.
مقدار این پارامتر Integer و به فرمت شماره موبایلهای اختصاصی ولی بصورت String می باشد.
USERNAME: این پارامتر نام کاربری شما برای استفاده از این سرویس می باشد که بعد از خرید سرویس API در اختیار شما قرار می گیرد.
مقدار این پارامتر یک String می باشد.
PASSWORD: این پارامتر نام کاربری شما برای استفاده از این سرویس می باشد که بعد از خرید سرویس API در اختیار شما قرار می گیرد.
SMS_MSG: این پارامتر پیام اس ام اس شما برای ارسال به یک شماره موبایل می باشد.
MOBILE_NO: این پارامتر شماره موبایلی می باشد که می خواهید پیام به آن ارسال شود. (مانند 09121231234)
مقدار این پارامتر Integer و به فرمت شماره موبایل ولی بصورت String می باشد.
SENDING_DATE_AND_TIME: این پارامتر تاریخ و زمان ارسال پیام شما می باشد بدین معنی که شما می توانید پیامی در سیستم تعریف نمائید که در تاریخ و زمان خاصی (برای مناسبتهای خاص مانند عید , تولد و ...) ارسال شود , در صورتیکه مایل هستید پیام بصورت آنی ارسال شود باید این پارامتر را بصورت رشته تهی ("" یا Nothing) را وارد نمائید.
مقدار این پارامتر DateTime ولی بصورت String می باشد.
توجه: شما می توانید حداکثر تاریخ 6 ماه بعد را وارد نمائید یعنی شما نمی توانید تعیین کنید یک اس ام اس سه سال بعد (از روز جاری) ارسال شود.
MAX_SPLIT_MSG_QUANTITY: اگر پیام شما بیشتر از 160 کاراکتر باشد این پارامتر تعیین می کند که حداکثر چند پیام اس ام اس شود , یعنی اگر متن پیام شما 650 کاراکتر باشد و این پارامتر مقدارش 1 باشد فقط یک پیام اس ام اس (160 کاراکتر اول) ارسال می شود و اگر مقدار این پارامتر 2 باشد فقط 2 اس ام اس (320 کاراکتر اول) ارسال می شود.
مقدار این پارامتر Integer ولی بصورت String می باشد.
توجه: مدار این کاراکتر حداکثر 10 می تواند باشد.
CLIENT_DATE_AND_TIME: این پارامتر تاریخ و ساعت جاری سیستم کلاینت می باشد (تابع Now) می باشد و آن را جهت کالیبره کردن ساعت و تاریخ ارسال به سرور اعلام می کند و سبب شده اس ام اس ها مطابق با ساعت جاری سیستم کلاینت در سر موقع مورد نظر کلاینت یا استفاده کننده وب سرویس ارسال می شود. به عنوان مثال اگر ساعت و تاریخ جاری سرور ارائه کننده وب سرویس 8:00 1/10/2008 باشد و ساعت و تاریخ جاری کلاینت یا استفاده کننده وب سرویس9:00 2/10/2008 باشد و پارامتر SENDING_DATE_AND_TIME مقدار 9:00 4/10/2008 باشد اس ام اس در تاریخ و ساعت 8:00 3/10/2008 به وقت سرور ارسال خواهد شد.
مقدار این پارامتر DateTime ولی بصورت String می باشد.
DELETE_AFTER_SEND: این پارامتر مشخص می کند که آیا بعد از ارسال اس ام اس پیام از کنترل پانل سایت DeltaSMS.Com حذف شود یا خیر.
مقدار این پارامتر Boolean یعنی True یا False ولی بصورت String می باشد.
پارامترهای خروجی

ResultCode : نتیجه ارسال بصورت عددی می باشد. (1 = موفقیت آمیز و 0 = ناموفق)
Result : نتیجه ارسال بصورت Text می باشد. (Success = موفقیت آمیز و Failed = ناموفق)
ResponseCode : کد وضعیت ارسال اس ام اس می باشد , برای مشاهده تمام کدهای وضعیت (کدهای خطا و وضعیتهای موفق) اینجا کلیک نمائید.
ResponseDescription : توضیحات کد وضعیت اس ام اس می باشد که برای توضیحات بیشتر ارائه شده است.
کد زیر یک نمونه کامل برای ارسال می باشد. (ولی نام کاربری و کلمه عبور فرضی می باشد.)

کد:
<%
'Dim ObjSMS As New DeltaSMS.SendSMS
ObjSMS.USERNAME = "test"
ObjSMS.PASSWORD = "test12"
ObjSMS.DELETE_AFTER_SEND = True
ObjSMS.CLIENT_DATE_AND_TIME = Now
ObjSMS.MOBILE_NO = "09121231234"
ObjSMS.SendSMS
response.write "ResultCode : " & ObjSMS.ResultCode & "<br>"
response.write "Result : " & ObjSMS.Result & "<br>"
response.write "ResponseCode : " & ObjSMS.ResponseCode & "<br>"
response.write "ResponseDescription : " & ObjSMS.ResponseDescription & "<br>"
%>
کد شماره 6

amirlol

Well-Known Member
دوست من
اگه بخوای اینطوری برسی کنید
راه های راهت تری هم هست

استاندارد ترین روش برای این سیستم کد زیره

کد:
<%

Dim oSOAP 
    Set oSOAP = Server.CreateObject("MSSOAP.SoapClient")
    oSOAP.ClientProperty("ServerHTTPRequest") = True
    oSOAP.mssoapinit("http://**********/*****.asmx?WSDL")

Select Case oSOAP.SendSMS("username","******","09120000000","Salam")
    Case "1" response.write "Invalid Username Or Password !"
    Case "2" response.write "No Credit !"
    Case "3" response.write "Invalid Mobile Number Format !"
    Case "4" response.write "Message Must 160 Character !"
    Case "5" response.write "Message Sent !"
Case Else response.write "Error!"
End Select

%>

راستی تا اونجا که من از کامپیوتر سر در میارم میبینم که کامپوننت به فایل هایی میگن که باید جداگانه نصب شن
مثل active x ها ,.......

amirlol

Well-Known Member
کد:

این خط نیاز به یک DLL داره !!
شما که دارین کدی رو می زارین بهتر نیست اون dll هم بزارین

** خوب شرکت deltasms هم برای خودش سروری داره

norton

New Member
دوست من
اگه بخوای اینطوری برسی کنید
راه های راهت تری هم هست

استاندارد ترین روش برای این سیستم کد زیره

کد:
<%

Dim oSOAP 
    Set oSOAP = Server.CreateObject("MSSOAP.SoapClient")
    oSOAP.ClientProperty("ServerHTTPRequest") = True
    oSOAP.mssoapinit("http://**********/*****.asmx?WSDL")

Select Case oSOAP.SendSMS("username","******","09120000000","Salam")
    Case "1" response.write "Invalid Username Or Password !"
    Case "2" response.write "No Credit !"
    Case "3" response.write "Invalid Mobile Number Format !"
    Case "4" response.write "Message Must 160 Character !"
    Case "5" response.write "Message Sent !"
Case Else response.write "Error!"
End Select

%>

راستی تا اونجا که من از کامپیوتر سر در میارم میبینم که کامپوننت به فایل هایی میگن که باید جداگانه نصب شن
مثل active x ها ,.......

سلام
دوست عزیز
من با نظر شما مخالفم , روشهای مختلفی برای این کار وجود دارد , به اعتقاد من نمیشه گفت اگر شما از کامپوننت استفاده کنید یک روش غیر استاندارد استفاده کرده اید , من فکر می کنم شما از اون دسته برنامه نویسهایی هستید که اگر بخواهید یک report و گزارش توی یک نرم افزار بگیرید بجای استفاده از crystal report یا fast report یا ... خودتون اول نرم افزار report اون رو می نویسید و بعد ... (البته این نظر هم محترمه!)

در ضمن من تنها یک روش ارسال که ساده ترین روش از لحاظ سهولت استفاده بود معرفی کردم وگرنه این سایت SOAP و متد POST را نیز پشتیبانی می کند , حالا فکر می کنم هر کس سلیقه ای و روش کاری با توجه و دانش فنی و تجربه کاریش داره , حالا شما اگر روزی خواستید چنین برنامه ای بنویسید از SOAP استفاده کنید و ...

در مورد ریپلی دوم هم خوب واضح هست که کامپوننت یک dll یا ocx هست که باید در سیستم نصب شود و فکر نکنم شما تصور کرده باشید این کامپوننت (یا همون Active x) همراه ویندوز نصب میشه و من هم عرض نکردم که همین الان این کد رو توی سیستمتون اجرا کنید و اس ام اس ارسال کنید!! (بنده عرض کردم چنین روش ساده ای هم وجود دارد!)

در مورد قرار دادن کامپوننت هم اینجا باید بگم این کامپوننت بدون حساب کاربری در سایت deltasms.com به هیچ دردی نمی خوره واسه همین هم اینجا نذاشتمش , چون هر کسی به دردش بخوره بعد از عضویت دریافتش می کنه.

با تشکر
- نورتن

amirlol

Well-Known Member
خوب معمولآ برنامه نویسا
2 دسته اند
1) کسایی که برای خودشون و کارشون ارزش قائل هستند و کاراشونو خودشون می کنند
2) کسایی که درسته حالا فصل هلو نیست ولی دوست دارند هلوی پوست کنند (آقایان فکر بد نکنید و خانم ها بخود نگیرید) بپر تو گلو رو تجربه کنند .

من سعی خودمو کردم و می کنم که جز دسته اول باشم !!!

درسته که کامپوننت با خود Iis نصب نمیشه !!
از دیدگاه من کسی که بخواد Sms بفرسته و اگه بخواد بره با جایی قرار داد ببنده نمونه کد + Dll (رو که باید بخره) رو در اختیارشان می گذارند.

به هر حال موضوی پیچیده ای نیست

شما خودتونو ناراحت نکنید

• Like
Reactions: MDP

norton

New Member
خوب معمولآ برنامه نویسا
2 دسته اند
1) کسایی که برای خودشون و کارشون ارزش قائل هستند و کاراشونو خودشون می کنند
2) کسایی که درسته حالا فصل هلو نیست ولی دوست دارند هلوی پوست کنند (آقایان فکر بد نکنید و خانم ها بخود نگیرید) بپر تو گلو رو تجربه کنند .

من سعی خودمو کردم و می کنم که جز دسته اول باشم !!!

درسته که کامپوننت با خود Iis نصب نمیشه !!
از دیدگاه من کسی که بخواد Sms بفرسته و اگه بخواد بره با جایی قرار داد ببنده نمونه کد + Dll (رو که باید بخره) رو در اختیارشان می گذارند.

به هر حال موضوی پیچیده ای نیست

شما خودتونو ناراحت نکنید

سلام
خوب انشاالله که موفق باشید.

پ.ن: خودمونیما اومدی یه حرفی بزنیا و یه ایرادی بگیریا! عیبی نداره عزیز جان امیدوارم که موفق باشید.

- نورتن

amirlol

Well-Known Member
** ** دوست من
دلیلی برای ایراد گرفتن نمی بینم
هرچیزی یاد دادنش خوبه
ولی بنظر من باید بجا باشه

m_ziba

Member
آقا بیاین رو .Net دیگه component نمی خواد.

(این تبلیغ برنامه نویسی .NET بود!)

amirlol

Well-Known Member
آقا بیاین رو .Net دیگه component نمی خواد.

(این تبلیغ برنامه نویسی .NET بود!)
قبول نیست !! مدیریت محترم ! اینجا تبلیغات شدیدآ و اکیدآ و خیلی چیزای دیگه که جزئ این دسته می باشد فکر کنم ممنونع باشه ! ولی خوب شما چون مدیرین و صاحب خونه و صاحب اختیار یه دونشم ایراد داره ها :D

دوست من de... باید بجای اون ستاره ها اسم سایت و رمز و نام کاربری را زد !
بستکی به سرویست داره که از کجا می گیری!

norton

New Member
سلام
از این کد نمیشه در زبان asp و بر روی میزبانی دیگری استفاده کرد ولی در دات نت با داشتن کامپوننت (dll اون) , این کد قابل استفاده بر روی هر میزبانی دیگری می باشد , علاوه بر این وب سرویس این سایت با کدهای مشابه قابل استفاده بر روی هر میزبانی ای می باشد.

پ.ن: علاوه بر این روش , روشهای دیگری برای استفاده بر روی میزبانی های دیگر نیز وجود دارد که می توانید از بخش پشتیبانی سایت سوال کنید.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

amirlol

Well-Known Member
از اون کدی که من دادم چرا میشه بدونه کامپوننت !!!
ولی یه چیزی که هست اینه که باید تو سایت اکانت داشته باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا