کاشت مو به روش FIT چیست؟

vahidreza1991

New Member
کاشت مو به روش FIT یکی از روش های معروف پیوند موی طبیعی است. البته این روش در مقایسه با کاشت مو FUT یا روش برداشت نواری، تراکم موی کمتری ایجاد می کند. به همین دلیل روش FIT در مواردی که ریزش مو خفیف تا متوسط است، توصیه می شود. از طرفی در کاشت مو FIT برخلاف روش برداشت نواری خبری از برش دادن بانک مو، خونریزی و بخیه زدن نیست. به همین دلیل این روش عوارض جانبی کمتری دارد و برای افرادی که به هر دلیل قادر به انجام کاشت مو FUT نیستند، توصیه می شود. روش FIT مخفف Follicular Unit Transplantation یا برداشت واحد فولیکولی مو است. به این معنا که فولیکلول های مو به صورت تک به تک استخراج شده و با دقت در ناحیه طاسی کاشته می شوند.
50-Short-Haircuts-and-Hairstyles-for-Men-short-hair-19-600x400.jpg

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می شود؟
پیش از کاشت مو به روش FIT، شما باید در یک جلسه مشاوره شرکت کنید تا وضعیت بانک مو و وضعیت ناحیه طاسی سر بررسی شود. در این جلسه تعداد گرافت های مورد نیاز تخمین زده شده و توصیه ها و مراقبت های پیش از عمل به شما منتقل می شود.
اما در روز عمل، ابتدا موی سر کوتاه شده و خط رویش مو روی پوست سر رسم می شود. در گام بعدی ناحیه بانک مو با استفاده از بی حسی موضعی بی حس می شود. سپس گرافت های مو به صورت تک به تک و با استفاده از یک دستگاه پانچ مخصوص از ناحه بانک موی سر استخراج می شود. در گام بعدی، تیم دوم گرافت ها را در زیر میکروسکوپ بررسی کرده و آنها را دسته بندی می کند.در این مرحله که به مرحله استراحت معروف است، احتمال آسیب به فولیکول های مو وجود دارد. به همین دلیل لازم است متخصصان در این گام دقت بیشتری به خرج دهند.
پس از اینکه فولیکول های مو دسته بندی شدند، تیم کاشت باید آنها را در ناحیه طاسی سر پیوند بزند. برای این کار ابتدا ناحیه طاسی به کمک تزریق موضعی دارو بی حس می شود. سپس فولیکول های مو به کمک یک پنس مخصوص و به صورت تک به تک کاشته می شوند. این کار به دقت و حوصله زیادی نیاز داشته و ممکن است چندین ساعت طول بکشد. به علاوه در مواردی که وسعت ناحیه طاسی زیاد باشد، ممکن است ادامه فرآیند برداشت و کاشت مو به جلسه دوم بکشد.
در نظر داشته باشید که دوران نقاهت بعد از کاشت مو FIT چندان طولانی نیست و شما با یک روز استراحت پس از جراحی، می توانید به کارهای عادی برگشته و سر کار بروید. البته انجام فعالیت های ورزشی سنگین نظیر کوهنوردی، شنا و فوتبال تا چند ماه پس از کاشت مو ممنوع است.
حتما درباره نحوه شستشوی سر بعد از کاشت مو از پزشک خود سوال کنید. شستن صحیح و مراقبت مناسب بعد از کاشت مو FIT، تاثیر زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه پیوند دارد. همچنین برای مراقبت بهتر از موهای کاشته شده، بهتر است به صورت طاق باز بخوابید. ضمنا حتما از دو بالش زیر سر استفاده کنید تا سر زاویه 30 درجه با زمین پیدا کند.
how-long-does-fue-hair-transplant-take-to-heal-min.png

تفاوت کاشت مو FIT با روش SUT یا روش FUE چیست؟
به طور کلی کاشت مو FIT یا برداشت واحد فولیکلولی یک روش پایه و نسبتا قدیمی است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزارهای پیشرفته در زمینه جراحی و کاشت مو، روش های جدید و نوینی با تکیه بر این دانش ابداع شده اند. پایه و اساس همه این روش ها همان روش قدیمی FIT است با این تفاوت که در آنها از ابزارهای جدیدتر و پیشرفته تر برای استخراج فولیکلول ها و پیوند آنها استفاده شده است. روش هایی نظیر SUT یا روش FUE یا روش Super FUE از همین دست روش ها هستند. امروزه بسیاری از کلینیک های کاشت مو با تکیه بر همین عناوین و تبلیغات گسترده اقدام به جذب مشتری می کنند.
آیا کاشت ریش و سبیل یا کاشت ابرو به روش FIT امکان پذیر است؟
همانطور که گفته شد، کاشت مو FIT یک روش ایده آل با درصد موفقیت بالا برای کاشت مو با تراکم کم تا متوسط است. به همین دلیل می توان از این روش برای کاشت ابرو یا کاشت ریش و سبیل استفاده کرد. برای کاشت ابرو معمولا از موهای پشت گوش که حالت نرم تری دارند استفاده شده و برای کاشت ریش و سبیل از بانک موی پشت سر استفاده می شود. این عمل ممکن است بین 4 تا 7 ساعت طول بکشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا