کار تمام شده: حاجی دیجیتال

1991i

Member
سلام

کار بلاخره تمام شد. دوستانی که در "لوگو:حاجی دیجیتال" من رو راهنمایی کردند تا به سرمنزل مقصود برسم، لطف بزرگی به من کردند!
شما میتونید در تاپیک ذکر شده سیر تحول ایده‌ها و کانسپت‌ها رو ببینید و با طرح‌های نهایی مقایسه کنید.
به دلیل زیاد بودن تعداد طرح‌ها من همه رو اینجا قرار نمیدم. شما می‌تونید به وب‌سایت ما مراجعه کنید و یا به صفحه فیس‌بوک ما برید و طرح‌های کامل‌تر رو ببینید و همچنین توضیحات تفصیلی رو بخونید.

اما خود کار:
+ بخش اعظمی از کار توسط فتوشاپ انجام گرفته و تنها بخشی از اون در ایلیستراتور کار شده.
+ ماهیت و فلسفه کار پارادوکسیکال بودن اونه، با کمی دقت می‌تونید به اون برسید.
+ سادگی و کم حجم بودن این کار یکی از ویژگی های اونه که می‌تونه در کارکردش [بنر] تاثیر زیادی بزاره.
+ به دلیل استفاده از "چشم" در فضای کار، طرح این قابلیت رو پیدا کرده که احساسات شخص موردنظر رو به سادگی و با تغییر پلک‌های چشم نشون بده و این امر می‌تونه در مناسبت‌های مختلف به کار وب‌نویس بیاد.

+ .. لطفا انتقادات خودتون رو به من اطلاع بدید تا در کارهای بعدی لحاظ کنم.

attachment.php

attachment.php

ضمن اینکه با مراجعه به وب‌سایت طرح‌های متفاوت‌تری رو ببینید.

پیوست ها

• 5c.jpg
    5c.jpg
    80 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • 6c.jpg
    6c.jpg
    85.3 کیلوبایت · بازدیدها: 34
آخرین ویرایش:

main

Well-Known Member
نسبت به قبل خیلی جلبتر ولبته کامل تر شدهـــ
موفق باشی

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
کار جالب و با مزه ای شده:paint:
یه کم با سادگیش مشکل دارم ، که البته چیزی مربوط به بیس طرح نیست ، شاید یکم بیشتر روش کار شه بهتر بشه:wink:
اون سیمبل کپی رایت رو هم فکر کنم بد جایی گذاشتی
موفق باشی:oops:

hsajj

Member
خیلی عالی شده تبریک :rose:
اگه بشه HA هم لبه هاش مثل فونت فارسی گرد بشه فک کنم قشنگتر و هماهنگ تر بشه
خسته نباشی

سلام

ببخشید از رکیت !:rose:
افکتش خیلی خوبه اما فرمش خامه.
پیوند دو تکه و قناس شده تا حدی
بوی دیجیتال میده اما مزشو نه
اون چشمها رو من (ببخشیدا) نمیتونم تو کارت تحمل کنم.
یه جایگزین خلاقه خیلی وقتها کار رو نجات میده. اگه به نظر خودت خوبه چند برابر خوب میشه. دو تا نقطه تو گرافیک یعنی دنیایی از امکانات. چشم شدنشون با این اجرا خیلی کار رو لوس کرده. حس چشمها هم تازه نه حاجی ای هست و نه دیجیتالی. من از شما بیشتر انتظار داشتم رفیق.
اگه بد حرف میزنم شرمنده. احساساتم رو منتقل کردم!
بازم ببخشین. اگه طرف راضی شده که هیچ دیگه جایی برای ناراحتی نیست . اما به نظر من یه کار یه گذشته و خاطرات و مهارت پیوسته در گذر هست. کار خوب در گذشته شما باعث کار خوبتر درآینده میشه.
از اینکه بلند حرف میزنم هم قصد بدی ندارم
موفق باشی:rose:

یا علی

1991i

Member
نسبت به قبل خیلی جلبتر ولبته کامل تر شدهـــ
موفق باشی
و
سلام دوست عزیز:rose:
کار جالب و با مزه ای شده:paint:
یه کم با سادگیش مشکل دارم ، که البته چیزی مربوط به بیس طرح نیست ، شاید یکم بیشتر روش کار شه بهتر بشه:wink:
اون سیمبل کپی رایت رو هم فکر کنم بد جایی گذاشتی
موفق باشی:oops:
و
خیلی عالی شده تبریک :rose:
اگه بشه HA هم لبه هاش مثل فونت فارسی گرد بشه فک کنم قشنگتر و هماهنگ تر بشه
خسته نباشی
ممنون :rose: [اهوم-میتونه بهتر باشه - کاش این و توی تاپیک طراحی قبلی میگفتید که من کار و تحویل نمیدادم :(]

سلام
ببخشید از رکیت !:rose:
افکتش خیلی خوبه اما فرمش خامه.
پیوند دو تکه و قناس شده تا حدی
بوی دیجیتال میده اما مزشو نه
اون چشمها رو من (ببخشیدا) نمیتونم تو کارت تحمل کنم.
یه جایگزین خلاقه خیلی وقتها کار رو نجات میده. اگه به نظر خودت خوبه چند برابر خوب میشه. دو تا نقطه تو گرافیک یعنی دنیایی از امکانات. چشم شدنشون با این اجرا خیلی کار رو لوس کرده. حس چشمها هم تازه نه حاجی ای هست و نه دیجیتالی. من از شما بیشتر انتظار داشتم رفیق.
اگه بد حرف میزنم شرمنده. احساساتم رو منتقل کردم!
بازم ببخشین. اگه طرف راضی شده که هیچ دیگه جایی برای ناراحتی نیست . اما به نظر من یه کار یه گذشته و خاطرات و مهارت پیوسته در گذر هست. کار خوب در گذشته شما باعث کار خوبتر درآینده میشه.
از اینکه بلند حرف میزنم هم قصد بدی ندارم
موفق باشی:rose:
یا علی
آقای (؟) برهانی عزیز! نیاز نیست اینهمه عزرخواهی کنید، نیت شما رو درک می‌کنم و لحن خود من هم همیشه همین‌قدر تنده بل بیشتر.
همونطور که گفتم توی پست اول این فقط گوشه‌ایی از طرح‌های دیگه‌س و باقی طرح‌ها رو می‌تونید توی صفحه فیس‌بوک ببینید. اون‌ها حتماً می‌تونه نظرتون و جلب کنه [امیدوارم!]. اشکالاتی که گرفتین در بعضی از اون‌ها وجود نداره.

ممنون از نظرات همه دوستان :rose:

Arsham

اینو میخوریم گول نخوریم ♠
ممنون ئوست جان که منو دعوتیدی به کارت (|:
با گرد کردن لبه اچ و ای موافقم
چشم ها هم جالب در نیومده
اون خطوط بالای کار هم که مثه ابرو جالب نیست

و همچی کامل خعلب هم خوب
:rose:

آرشام

GRAPIX

New Member
زیاد برام جذاب نیست . نه اینکه بخوام کارتون زیر سوال ببرم اما پیشنهاد میدم:
نماد دیجیتال رو اگه بخوای ساده و بصورت نماد شکل وکتوری نشون بدی ، چه چیزی اول به ذهن خطور میکنه؟ معمولا یا 0و1 یا مربع هایی بافاصله و بصورت پخش شده در بالای یک نوشته یا بدون اون.
نماد حاجی رو اگه بخوای مثل قبل ساده ترسیم کنی ، چطور؟ میشه مثلا تسبیح یا مهر یا هرچیزی که خودت یا مشتریت بگه.
حالا این دو تا نماد رو بایست کنار هم بچینی ، مهم هم هست که حتما با مداد روی کاغذ حداقل 10 20 اتود بزنی تا بالاخره طرح دربیاد، در غیر اینصورت با نرم افزار حالاps,ai,corel هرقدر هم وقت بزاری به جایی نمی رسی نهایتش همین میشه که الان در اومده.

اشکال این کار اینه که دیجیتال هنوز تو فونت ترافیک مونده و تغییرش هم فقط ی چسبان به د هست که چیز خاصی نیست.
دوم هم HAJI اون هم در نیومده هنوز خامه. میتونی برای اون هم مثلا نوشته اون رو با چند فونت متفاوت serif یا sunserif چک کنی تا ببینی کدوم شکل با دیجیتال جور در میاد.

در ضمن به نظرم بهتره یک بار کل هردو کلمه رو فارسی و یه بارم لاتین کارکنی چون اینی که الان هست برای یه ادم که لاتین ندونه بیمعنی همینطور بالعکس.

امیدوارم نظرم رو به عنوان نقد قبول کنی نه بعنوان ایراد بیمورد.
هردوست دیگری هم نظرم رو قبول نداره بهتره یه سری از قواعدی که تو گرافیک مطرح هست رو مطالعه کنه، من هم قواعد بازار کار رو تجربه کردم و هم بطور آکادمیک در این رشته تحصیل کردم.

Leoric

Member
از دور تقریبا می شه گفت نما نداره ! چون فقط با سیاه و سفید کار کردی شاید جذابیتش رو از دست داده . یعنی یه جورایی جذابیت طرح فدای

سادگی شده .! توی اینطجورر کارا برای اینکه طرح جذاب تر بشه و سادگی هم حفظ بشه معمولا از سایه روشن یا انعکاس نور استفاده میشه

! که البته شخصا اعتقاد دارم ، یه کم سایه زیر نوشتت هارمونی و جسمیت نوشتت رو بالا می بره !ولی از نظر ایده باید بهت تبریک بگم ! ایده

مناسب وبه جا کار شده .

جدیدترین ارسال ها

بالا