کار بنده! نظر بدین

سلام
پس از مدتها موفق شدم یه کار جدید برای دل خودم رندر بگیرم! البته با کمک یکی از دوستان!
بیزحمت نظرای سازنده.تون رو بهم بدین!
ممنون!:rose:
audiSS_web.jpg

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام
پس از مدتها موفق شدم یه کار جدید برای دل خودم رندر بگیرم! البته با کمک یکی از دوستان!
بیزحمت نظرای سازنده.تون رو بهم بدین!
ممنون!:rose:
مشاهده پیوست 94187

سلام دوست عزیز نباید اینجا میذاشتین این خلاف قوانین توی گالری بگذارید . من ناظم نیستم اما گفتم که بگم : http://forum.majidonline.com/forums/149-گالری-سه-بعدی
خب ببین رندرینگ رو اول باید یاد گرفت متاسفانه شما هنوز مبانی رندر رو نیمدونی یه اموزش ویری بیگیر ببین .
الان نه GI و نه Matte رو خوب زدی اول یاد بگیر مبانی تا نقد بشه چون الان نقد نمیشه کرد .
موفق باشی رندر نسبتا سادست فقط باید اصول رو بدونی

خب ببین رندرینگ رو اول باید یاد گرفت متاسفانه شما هنوز مبانی رندر رو نیمدونی یه اموزش ویری بیگیر ببین .
الان نه GI و نه Matte رو خوب زدی اول یاد بگیر مبانی تا نقد بشه چون الان نقد نمیشه کرد .
موفق باشی رندر نسبتا سادست فقط باید اصول رو بدونی

خب اون مبانی چی هستن؟
برام جالب بود نظرتون!:)
آخه خب بنده دارم رندر درس میدم و تو خط تولید انیمیشن هم هستم و اونایی که کارمو میبینن میپسندن!
با تشکر

آخرین ویرایش:

acclaim

New Member
سلام
کار خوبیه .

ولی رو رفلکشن و اسپکولار بیشتر کار کن
راستی اسکیل ماشین هم به دلم نمیچسبه

شیشه در هم بد مدل شده

LinkinForEver

خب اون مبانی چی هستن؟
آخه خب بنده دارم رندر درس میدم و تو خط تولید انیمیشن هم هستم و اونایی که کارمو میبینن میپسندن!
با تشکر

خب باز من بگم دوستان بســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار عزیز و محترمتون میان با تریلی از روم رد میشن !!!
ولی میگم :
شما رندر درس میدی ؟؟؟ واقعا باید تاسف بخورم ، شما چی درس میدی وقتی هنوز مبانی رندر رو نمیدونی !!!! به کی درس میدی !!! خط تولید ! خوب الان یعنی این انیمیشن هایی که میسازید ...
من 6 ساله دارم بکوب رندر کار میکنم اما بخودم جرات تدریس و ... ندادم شما چطور تدریس میکنی من فکر کردم شما تازه دو روزه داری رندر میکنی ، گفتم اینجوری بگم ولی میگی تدریس میکنی دیگه واقعا زشته !!!
مثل این میمونه که یک طرفی هنوز خط نمیتونه بکشه بره نقاشی مونالیزا تدریس کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نمیدونم چی بگم به خدا !!!
رندر یک مبحث خیلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی غولیه الان :
- شما نه بلدی شیدر بسازی
- نه نور پردازی
- نه gi
- نه متریال
- نه پست پرو
- نه رنگ بندی
- نه عمق
- نه پرسپکتیو و نما
- نه مت
و ............

خودت نظرت چیه ؟

دوست عزیز خیلی بهتر از این میشد رندر گرفت

مدلینگ خوبه اما رندر ...

راستی تناسب توی کارت دقیق نیست...
شیشه بغل ها جالب نشده...
نور اصلی ماشین(نوری که به بدنه آبی رنگ خورده)طبیعی نیست

خب اینا فقط نظر بنده ی مبتدی هست...

موفق باشید

یا علی

LinkinForEver

خب اون مبانی چی هستن؟
با تشکر

خب باز من بگم دوستان بســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار عزیز و محترمتون میان با تریلی از روم رد میشن !!!
ولی میگم :
شما رندر درس میدی ؟؟؟ واقعا باید تاسف بخورم ، شما چی درس میدی وقتی هنوز مبانی رندر رو نمیدونی !!!! به کی درس میدی !!! خط تولید ! خوب الان یعنی این انیمیشن هایی که میسازید ...
من 6 ساله دارم بکوب رندر کار میکنم اما بخودم جرات تدریس و ... ندادم شما چطور تدریس میکنی من فکر کردم شما تازه دو روزه داری رندر میکنی ، گفتم اینجوری بگم ولی میگی تدریس میکنی دیگه واقعا زشته !!!
مثل این میمونه که یک طرفی هنوز خط نمیتونه بکشه بره نقاشی مونالیزا تدریس کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- شما نه بلدی شیدر بسازی
- نه نور پردازی
- نه gi
- نه متریال
- نه پست پرو
- نه رنگ بندی
- نه عمق
- نه پرسپکتیو و نما
- نه مت
و ............

خودت نظرت چیه ؟

ولی میگم :
- شما نه بلدی شیدر بسازی
- نه نور پردازی
- نه gi
- نه متریال
- نه پست پرو
- نه رنگ بندی
- نه عمق
- نه پرسپکتیو و نما
- نه مت
و ............

خودت نظرت چیه ؟

نظرم اینه که فایلشو براتون یفرستم! هوم؟
ای-میلتونو بیزحمت برام میفرستین؟
براتون یه پرینت اسکرین از تنظیمات GI و hypershade ماده بدنه ماشین رو میذارم بالا:)
01.jpg2.jpg3.jpg

راستی من اصلا کارام برای داخل نیست!

شما چه دوره‌ای رو پیشنهاد میکنین؟
بنده آموزش the gnomon workshop ، تموم آموزش‌های digital tutors و یکی دو تا از آموزش‌های fxphd رو دیدم

پیوست ها

• 003.jpg
    003.jpg
    54.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9

LinkinForEver

بنده مایا کار نیستم
پس اگه واسه داخل نیست و اموزش ها رو دیدید ، چرا این رندر اینقدر بد و بی کیفیته
شما سایه هارو نگاه بنداز
این کار کاره خودمه نگاه کن :
http://forum.majidonline.com/threads/201032-رندر-نیسان-3Ds-Max-Vray

ببین مساله این نیست که شما چه اموزش هایی رو دیدی مهم درک واقع گرا از صحنست .
که این هم به سادگی نمیشه بدست اوارد میشه یک نمونه از همون کارهای خارجیت رو آپ کنی ؟
من دشمنی با کسی ندارم اگه هم میگم دارم واقعیت رو میگم ، باور کن ادمی نیستم که دشمن بسازم و از دستم ناراحت نشو
من تو نقد یکمی تند و سخت گیرم ، شرمنده .

اول اول اول مرسی که یکی پیدا شد که بهش راجع به یه چیزی درست بحث کرد!:rose:

خب قربونت برم کار شمام یکم خالی از اشکال نیست! مثلا silhouette رو خوب رعایت نکردین و غیره
یه چیز دیگه که تو کاراتون خیلی باهاش موافق نیستم اینه که شما بشدت رو post production حساب میکنین؛ چیزی که بنده فقط برای تصحیح بعضی چیزای کوچیک ازش استفاده میکنم (توصیه استاد عکاسیمه!)

در مورد سایه ها حق با شماست، حقیقتش الآن که نگاه کردم دیدم فراموش کردم تعداد sample ها رو به اندازه کافی بالا ببرم!
post production این کار کلا فقط همون blur و اضافه کردن اسامی بود (عمدا نخواستم چیزی اضافه کنم)
و این که tone کلی کار یکم غیر واقعیه کاملا عامدانه بوده و نخواستم رئال باشه
خب ماده که همون nodeهاست و تنظیمات هم همون؛ کاش نگاهی بهش مینداختین

در مورد آپلود کردن کارای تجاری هم شرمنده بشدت؛ حق به اشتراک گذاشتنشونو ندارم (طبقه بندی طرف کاریمه)

شروع تا خروجی نهایی 1 ساعت (مدل، نور، رندر، خروجی)
بی استفاده از هیچ نرم افزار post production

fastGlass.jpg

قربان لطفا جواب بدین!!!!!
تشکر بدرد من نمیخوره:sad:میخوام از یه کار بلد چیزای بیشتری یاد بگیرم

LinkinForEver

اول اول اول مرسی که یکی پیدا شد که بهش راجع به یه چیزی درست بحث کرد!:rose:

خب قربونت برم کار شمام یکم خالی از اشکال نیست! مثلا silhouette رو خوب رعایت نکردین و غیره
یه چیز دیگه که تو کاراتون خیلی باهاش موافق نیستم اینه که شما بشدت رو post production حساب میکنین؛ چیزی که بنده فقط برای تصحیح بعضی چیزای کوچیک ازش استفاده میکنم (توصیه استاد عکاسیمه!)

در مورد سایه ها حق با شماست، حقیقتش الآن که نگاه کردم دیدم فراموش کردم تعداد sample ها رو به اندازه کافی بالا ببرم!
post production این کار کلا فقط همون blur و اضافه کردن اسامی بود (عمدا نخواستم چیزی اضافه کنم)
خب ماده که همون nodeهاست و تنظیمات هم همون؛ کاش نگاهی بهش مینداختین

در مورد آپلود کردن کارای تجاری هم شرمنده بشدت؛ حق به اشتراک گذاشتنشونو ندارم (طبقه بندی طرف کاریمه)

1 - من نگفتم کارهام عالین بعد هم اگه خونده باشین نوشتم تست اول کل رندر 12 دقیقه شده !!!
اتفاقا پست پرو اصلی ترین قسمت یک کاره شما فکر میکنی وقاعا پست پرو یعنی تنظیم رنگ !!!!
پست پرو بخشیش اونه موسیقی هم جز پست پرو محسوب میشه و اینکه میدونید مشکل ما ایرانی ها چیه ؟؟؟
اینکه همیشه تو کاری که بهمون مربوط نیست یخالت بیجا میکنیم (خودمم همینطور !) اخه استاد عکاسی از پست پرو تیری دی چه میفهمه کلا عکس و یک رندر باهم 360 درجه فرق میکنن شما عکسو که میگیری کامل اما پست پرو نه شما
فکر کردی پست پرو همینه پس بزار یکمی باهات حرفه ای تر صحبت کنم ، اسم NUKE و Fusion رو شنیدی ؟
ببین الان دیگه تو هالییود و اینها نمیان کل صحنه ها رو رند کنند میان 10 یا 5 درمون رندر میکنن بعد تمام صحنه رو به صورت کد در میارن و میبرن تو این دو و شروع به رند بقیه تصاویر که یک رندر سیاه سفید بوده میکنن
حالا ادامه عکس کامله اما یک رندر رو باید با پست پرو کاری کنی که به عکس تبدیل بشه
پست پرو خیلی با روتوش فرق میکنه ... به استاد خودتون هم بگید توصیه های اشتباهشون رو واسه ی خودشون نگه دارن چون کسی که حتی یکبار هم اسم یک نرم افزار تریدی و یک تکنیک رو نشنیده چطور نظر میده الان فکر میکنید
تو خارج از ایران کسی که یک انیمیشن سه بعدی رو پست پرو میکنه و و کسی که فیلم رو پست پرو میکنه و کسی که موسیقی رو پست پرو میکنه فرق داره و کسی که موسیقی رو پست پرو میکنه نمیاد توی انیمیشن نظر بده اما ما ایرانی ها که بقال دکتر میشه دیگه چی بگم !!!

ببین کسی میتونه از کسی کامل انتقاد کنه که اون علم رو صحیح بدونه شما الان هنوز مبانی رندرینگ رو کانل نمیدونی و اینکه :
یکم غیر واقعیه ؟ همون عمدنه زده غوز بالا غوزش کرده !!! شما الان کارت نه عمق داره نه پرسپکتیو و نه GI فقط اواردی زدی رو رندر !!!!!!!! کاری که یک مبتدی تو دوروز یاد میگیره واقعا واسم عجیبه باید کارهای دیگت هم ببینم این کار اصلا تعریفی نداره !!!
بحث رئال بودن و ... هم بحث دیگه ای شما اصلا کارت زیبایی نداره !!!!!!!!!!!!
حالا بعد میرسیم به رئال و فانتزی ...
نخواستم رئال باشه از نظر من یعنی معرض نتونستم

و
شروع تا خروجی نهایی 1 ساعت (مدل، نور، رندر، خروجی)
بی استفاده از هیچ نرم افزار post production

من اینو با موتور Keyhot تو کمتر از 20 ثانیه با ابعد دوبرابر رندر میگیرم چیزه خاصی نیست ...
یک کار کامل بدید لطفا

موفق باشی !!

آاااااییییی! کی گفت روتوش! قربونت برم تو هر چی مبتدی باشم تو یه عکاسی نیستم! و مطمئن باشین از خیلی افرادی که کارای تبلیغاتی رو که جلوه های ویژه سه بعدی رو تو after شروع میکنن و همنجا تموم میکنن کارای عجیبتری کردم.
بنده با اجازه after effects کار میکنم که مخصوص جلوه های ویژه هست
یه مقدار نقد با تخریب شخصیتی فرق میکنه
نکته دیگه اینکه کاشتن دوربین برای سیلوئت اصلا ربطی به زمان رندر نداره! لطفا برید اندکی ترکیب بندی یاد بگیرید که ثواب جزیل دارد!
کادر اون تصویر هم بر اساس ساده‌ترین اصول عکاسی بسته شده! ترکیب یک سوم و تمرکز در وسط.
contrast برای این بسیار بالا بود که مدل به چشم بزنه که خوشبختانه به هدفش رسید! همون چیزی که شما سرش بنده رو به باد انتقاد گرفتید!
و بسیاری اصول دیگه که برای یادگیریش کار کردن کافی نیست! سالها مطالعه نیاز هست

انصافا من جایی ندیدم تصویر سیاه و سفید خروجی بگیرن بعد رنگ بدن! حتی تو پیکسار!
یه سوال! تو کدوم تیم کار میکنین؟

لطفا دفعه بعد که receiverتون رو روشن کردین حتما شبکه rtl آلمان رو تماشا کنین. قول میدم در کمتر از یک ساعت اقلا یکی دو تا از نمونه کارامو ببینین

عنایت بفرمایین دوست عزیز!
مدل، نورپردازی و تمام تصحیحاتش و وی-ری!
استفاده از preset هنر نیست! با keyshot کار کردم؛ به درد مدل ساز‌ها میخوره نه renderman!
راستی! keyshot جلوه caustics رو پشتیبانی نمیکنه، لطفا یکم دقیقتر به کار نگاه کنین!

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

مشکل میدونی کجاست ؟
جایی که افرادی که چند نفر ازشون تعریف میکنن و خودشون هم فکر میکنن وای دیگه چی شده و بعد تا یکی ازشون یک نقد میکنه میگن از دستی بوده و حرفه ای و تو نمیفهمی ...
به نظر من تنها چیزی که شما از رندرینگ بلدی چند تا اسمه ، چون اگه عکاسیت هم خوب بود میتونستی اون عکس بالا رو با زمینه مچ کنی و اینکه اگه میخواستم جدی تر به کارت رای بدم ، در یک کلام ، افتضاحه !!
اولا - شما ندیدی ؟ شما تو پیکساری ؟ من اسمی از پیکسار بردم ؟ و سوال اخر شما میدونی اصلا پست پرو چی هست ؟
کـــــــــــــــــــه شما با Keyshot کار کردی !! خب چقدر ، بازش کردی دیدی یکمی سخته بعد گفتی اه این که بدرد نمیخوره ، این شد کار کردن مثل من 4 روز تا ساعت 3 نصفه شب نشستی پاش بببنی اصلا چی داره ؟
شما از رندر چی میدونی ؟ خروجی یک تصویر ؟ میدونی اصلا تبدیل کد به تصویر پیکسلی یعنی چی ؟
این کارت اصلــــــــا بدرد نمیخوره کار مدل عالیه اما رندر نه !!!
نه قطعــــــــــــــــــــــــی دیگه میخوام از این به بعد جدی باهات صحبت کنم ، کاملا جدی
در ضمن ما Reciver نداریم با اجازتون همون تلویزیون هم نیگاه نیمکنم 24 ساعته پا سیستم و رندرم به مدت 6 سال و اینکه خودم هم تکی کار میکنم و گروهی ندارم و هدفم از تریدی این نیست که یک کار واسه شبکه المان بزنم
خیلی بالا تر از این حرفهاست ... حدفم خلق یک هنره نه یک تبلیغ ...

ستفاده از preset هنر نیست! ... یعنی چی ؟

LinkinForEver

در ضمن منهم افتر کار میکنم اما بازم چیزی فراتر از پست پرو ...
شما حرفی که میزنی باید مدرک هم بدی
قربونت برم تو هر چی مبتدی باشم تو یه عکاسی نیستم! و مطمئن باشین از خیلی افرادی که کارای تبلیغاتی رو که جلوه های ویژه سه بعدی رو تو after شروع میکنن و همنجا تموم میکنن کارای عجیبتری کردم.
بنده با اجازه after effects کار میکنم که مخصوص جلوه های ویژه هست

مدرک ؟

و اینکه بله عزیز اگه دقت کنی میبینی Flare های کارام و حتی پست پرو هام تو افتره نه فتوشاپ

کی گفته Keyshot ساپورت نمیکنه ورژن 4 میکنه .

دوستای گلم بابا بیخیال...

همینجا تمومش کنید دیگه :rose:

بابا بخدا این طرز انتقاد کردن و انتقادپذیری نیست ...

بیخیال شید دیگه

هم واسه انجمن خوب نیست هم واسه خودتون

اگر هم میخاید باهم بحثی داشته باشید از طریق یاهو آی دی انجام بدید که سرعتر به نتیجه برسید :)

هااا؟؟؟

باشه؟؟

LinkinForEver

سلام smr_sajadi چشم به خاطر گل روی شما تمومش میکنم ...
و
khadivivaneghi عزیز اون بی احترامی ای که کردید رو ایندفعه در نظر نمی گیرم و به مدیر گزارش نمی دم و بهتره این بحثرو همینجا تمومش کنی .
شب خوش !

آخرین ویرایش:

navanama

Active Member
عید بابا عیده
همینه که داریم سالیانه ساله درجا میزنیم فقط ادعا داریم

جدیدترین ارسال ها

بالا